Sada je: 04 svi 2024, 12:48.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Lutherus je napisao/la:stvar xfce-a. pogledaj xfce postavke

Nope. Njet. Nix. Zip. Niš. Null. Triba san jednostavno dignut openbox. :facepalm
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6768
Moderator
Postovi: 6768
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
http://www.archlinux.org/packages/?sort ... =&limit=50
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Postovi: 1410
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
Lokacija: rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: arch | 7
Iz prve nisam uspio instalirati. Drugi put ne brojim jel me bolila glava i nisam se mogao skoncentrirati na guide. Treći put sam uspio instalirati za kojih 4 do 5 sati na Virtual Box. Peti pu mi je trebalo oko 2 sata kad sam ga instalirao na laptop. Šesti put, kad sam ga instalirao na PC, trebalo mi je oko pol sata i još kojih pol sata za tweaking.

Za početak je bolje uzeti core install te konfigurirati mrežu nakon što digneš grafičko sučelje. Meni je trebalo onoliko vremena prvi put jer sam namjerno uzeo net install za izazov i najviše mi je vremena oduzelo konfiguriranje mreže koje sa core možeš ostaviti za kasnije.

Arch dolazi kao gol sustav, maltene samo sa konzolom. Ono što želiš instalirati, nakon podizanja sustava, je ono što si koristio na drugim distribucijama, nema preciznijeg odgovora.
Say hello @geekowski
Avatar
Postovi: 133
Postovi: 133
Pridružen/a: 06 vel 2010, 13:53
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Arch Linux
net install traje 15 minuta, post install i istalacija dodatnih aplikacija oko 1,5 podešavanje oko 1 sat jer imam backupirane config datoteke i za 3-4 h arch je u potpunosti spreman.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
cinober je napisao/la:http://www.archlinux.org/packages/?sort=&q=vmmouse&maintainer=&last_update=&flagged=&limit=50

Hvala, Cinober.. ali koristim VirtualBox, a ovo je, ako se ne varam, namjenjeno VMWareu.. :roll:
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6768
Moderator
Postovi: 6768
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
cinober je napisao/la:http://www.archlinux.org/packages/?sort=&q=vmmouse&maintainer=&last_update=&flagged=&limit=50


ako se dobro sjećam prije je ovo za powerpc bilo isto na glavnoj stranici, ali su u međuvremenu nabavili novu domenu i prebacili to sve za ppc na novu stranicu/servere.. bio sam uvjeren da je taj dio za ppc bio na glavnim stranicama, pa sam to pokušavao jučer i pronaći, ali nisam uspio.. (ništa osim arch ppc stranice i entryja na wikiju)
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
pootzko je napisao/la:
cinober je napisao/la:http://www.archlinux.org/packages/?sort=&q=vmmouse&maintainer=&last_update=&flagged=&limit=50


ako se dobro sjećam prije je ovo za powerpc bilo isto na glavnoj stranici, ali su u međuvremenu nabavili novu domenu i prebacili to sve za ppc na novu stranicu/servere.. bio sam uvjeren da je taj dio za ppc bio na glavnim stranicama, pa sam to pokušavao jučer i pronaći, ali nisam uspio.. (ništa osim arch ppc stranice i entryja na wikiju)

arch nikad nije imo službenu verziju za ništa osim i686 i x86-64, sve su to ostalo projekti od zajednice
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Postovi: 1410
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
Lokacija: rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: arch | 7
Je bilo je prije na glavnoj stranici no već skoro 2 godine je odvojen. Nije zaseban projekt od zajednice već je službeni port na ppc a isto tako ima i službeni port na arm arhitekturu.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Je bilo je prije na glavnoj stranici no već skoro 2 godine je odvojen. Nije zaseban projekt od zajednice već je službeni port na ppc a isto tako ima i službeni port na arm arhitekturu.

nije službeni potr.
You've reached the website for Arch Linux PPC PPC, a PowerPC port of a lightweight and flexible Linux®
http://www.archlinuxppc.org/developers/
to neam veze a službenim archom, judd aaron i ekipa nikad nisu radili na ničem drugom osim 686
packages optimized for the i686 and x86-64 architecture
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Postovi: 1410
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
Lokacija: rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: arch | 7
Judd Aron? Koj ti je pak sad taj? Valjda Judd Vinet i Aaron Griffin. Njih dva nisu radili jer nisu imali ništa osim i686 ali neki od developera jesu radili i ppc i arm i dapaće još uvjek rade i to nije side project već je punokrvni Arch Linux portan na ppc i arm arhitekturu. Po tvojoj logici Fedora nema nikakve veze sa RedHatom.
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.