Sada je: 15 lis 2019, 23:07.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ih, koliko sam ih ja puta reinstalirao... :vreca
To se kod mene razvijalo ovako - najprije reinstalacije, potom, kad sam malo naučio neke stvari, odlazak u terminal ili live cd, pa popravljanje koje bi moglo potrajati danima, a poslije sve brže. Međutim, u zadnje vrijeme sam se nekako i toga zasitio (vrijeme ide sve brže i ne vraća se, život prolazi), pa sad lijepo radim backupe. spametan
Kad skršim nešto i vidim da će mi trebati više od pet minuta za vraćanje na staro, jednostavno slijedi restart, pokretanje Clonezille, vraćanje imagea, restart i tu je sve kao što je i bilo.
(članak o tome samo što nije, večeras prvi dio ide u draft)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
O.T. Netko je obećao par kratkih crtica o Clonezilli. szbunjen
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta
Spol: M
drone je napisao/la:Ih, koliko sam ih ja puta reinstalirao... :vreca
To se kod mene razvijalo ovako - najprije reinstalacije, potom, kad sam malo naučio neke stvari, odlazak u terminal ili live cd, pa popravljanje koje bi moglo potrajati danima, a poslije sve brže. Međutim, u zadnje vrijeme sam se nekako i toga zasitio (vrijeme ide sve brže i ne vraća se, život prolazi), pa sad lijepo radim backupe. spametan
Kad skršim nešto i vidim da će mi trebati više od pet minuta za vraćanje na staro, jednostavno slijedi restart, pokretanje Clonezille, vraćanje imagea, restart i tu je sve kao što je i bilo.

mudar covjek ;)

mogao bi i ja prouciti tu clonezillu iako gotovo vise nikada ne prckam nesto sto mi ikako moze unistiti os...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Vl@do je napisao/la:O.T. Netko je obećao par kratkih crtica o Clonezilli. szbunjen

drone je napisao u postu iznad tvog što nas očekuje ;)
drone je napisao/la:...Kad skršim nešto i vidim da će mi trebati više od pet minuta za vraćanje na staro, jednostavno slijedi restart, pokretanje Clonezille, vraćanje imagea, restart i tu je sve kao što je i bilo.
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
postoji li mogucnost ponovne reinstalacije base systema na stadij kakav je bio na pocetku?U pkgbrowseru imam logove svih instalacija pa sam mislio izbrisati sve pakete koji su instalirani nakon instalacije archa.Nisam radio backup sustava,moj bad.
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Zanima me ima li gdje tutorial kako napraviti skripte za arch? Planirao sam nekako naći/napraviti skriptu da mi smanji brzinu procesora kada stavim bateriju, kao kada upišem ovu naredbu:
Kod: Označi sve
sudo cpupower frequency-set -g powersave
, ali da ju manualno aktiviram. Isto tako da, kada je na punjaču, da bude:
sudo cpupower frequency-set -g ondemand

nemam instaliran laptop-mode-tools niti ga želim instalirati, za sada.
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Pogledaj ovdje:
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=9415

Napravi fajl (fajl.sh), u njega ubaci na vrh
#!/bin/bash

i u nastavku kod koji želiš izvršiti.

Spremi izmjene, napravi da ti je fajl izvršna datoteka:
chmod +x fajl.sh

Kad ti zatreba, pokreni ga s:
./fajl.sh
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Ajd pomagajte.Danas sam updateo sustav i sve je radilo ok. Nakon što sam ponovno podigao sustav ,intednet preko usb sticka je riknuo. Restartao sam NetworkManager.service i ModemManager.service. Pokaze mi da je prepoznao usb,preko lsusb ga isto pokaže,ali ga nema u networkmanager appletu. Koristim kde.Kada opalim systemctl status ModemManager.service kaže da ne može naći podršku za uređaj u /sys/device/pci0000:00/0000:00:05.0/0000:02:00.0 : not supported by any plugin. Što da radim?
Ne znam za Arch, ali ni jedan KDE network plasmoid/widget ne podržava modem manager > 0.6
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.