Sada je: 12 kol 2020, 20:10.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ti to laptop? Mi mozes dat model? Ovi podaci mi se nisu bas pokazali nes korisni... Ovo "1234..." ti nisi zamjenio?
Ma nista :).
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Nisam nista zamjenio, c-p direktan. Sve sam napisao informacije u prvom postu ali evo opet. Laptop je Sony Vaio PCG-K35. Star je 6-7 godina.
CPU Pentium 4 i686 3.06 GHz mPGA 478
RAM infineon 2x256 MB ddr
15.4" tft
80 GB Toshiba hdd,
ATI radeon igp345 (200m chipset).
Može li ovo pomoći :D
Kao što rekoh, na njemu je sad trenutno Slackware 14 s generic 3.2.29 kernelom i sve laufa odlično, međutim s huge.s i huge.smp je neupotrebljiv, 100% aktivnost i pregrijava se. S 2.6 kernelom huge nisam imao nikakvih problema.
Da, volio bih da stavim Arch zbog up-to-date paketa i pacmana, a Slackware64 ionako imam na desktopu. Međutim, isti problem se dešava i sa njim a vjerujem i drugim distrama s 3.x kernelom, koji konkretno modul pravi problem ili opcija, to bih volio saznati. Cilj mi je da laptop radi brzo, jer mi treba za fakultet, a ne želim da mi zakaže tokom neke simulacije. Sad koristim xfce 4.10, a planiram preći na i3 kad skontam keybindove za funkcijske tipke, pa da ide još brže :D
Inače ova serija procesora je inače bila vrela tako da je radna temperatura 65C u idle i kad ga natovarim ide do 75C. Kritična temperatura je 90C. Ne bih rekao da je do pregrijavanja, pa iz tog razloga da proc sporije radi, zrak koji izlazi je topao, ali ne vreo. Nekad je bilo, ali sam ga detaljno očistio, zamjenio pastu i ispuhao fanove bocom zraka. Stavio sam da je problem riješen iako ne u potpunosti, volio bih da nađem uzrok gdje je nastao problem.

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
Slamd64
Slamd64
Aha, ups, sori. Mogo si me samo poslat na prvi post, no hvala... Ti je to 64bitni OS gore ili? S huge.s kernelom ti neradi? A isto tako i s huge.smp? Onaj sadrzaj iz /proc/cpuinfo ti je bio sa generic kernelom?
Netko je napisao/la:Aha, ups, sori. Mogo si me samo poslat na prvi post, no hvala... Ti je to 64bitni OS gore ili? S huge.s kernelom ti neradi? A isto tako i s huge.smp? Onaj sadrzaj iz /proc/cpuinfo ti je bio sa generic kernelom?

1. Ne, i486 OS.
2. Kao što rekoh boota fino i sve to ali aktivnost CPU začas naraste pri nekim banalnim operacijama, čak mi laga kad otvori gdm login screen. S oba navedena kernela. Sa starim 2.6 kernelom nisam imao problema.
3. Da, sadržaj je s generic, da bootam huge pa da ti kopiram output?

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
Slamd64
Slamd64
Zar to jos netko paketira? Siguran da nije i686. Daj output od uname -r molim.
Ako ti ne radi sa huge.s i sa huge.smp onda ti vjerojatno nije do smp-a/multi-threadinga. Da ti inace objasnim situaciju s huge.smp i huge.s kernelima: s stoji za single, a smp za symmetric-multiprocessing ili symmetric-multiprocessor. huge je vrsta implentancije smpa koja omogucava da se ima masu core-ova... A ja sam te bio i krivo shvatio, mislio sam da si ti rijesio problem tako da nisi compileao smp u kernel, ali ako ti sa huge.s neradi isto kao i sa huge.smp onda nebi trebalo bit do smpa.
Daj
zcat /proc/config.gz sa huge.smp i generic kernela... Ali kolko sam ja jednom preletio preko nekog slack dokumenta, u slacku se i preporuca koristenje generic kernela. Bilo bi ustvari najbolje da das usporedbu izmedu generic kernela i arch kernela ako zelis arch stavit, a tamo ti se javlja isti taj prob...

A mozda bi se i ekipa koja je na slacku ili ga je nekad koristila(Lutherus, max360se) mogla javit i rec ako taj generic kernel applya kakave patcheve naspram huge.smpa i koja je razlika opcenito. Meni se bas neda guglat...
koristio sam Slack i nikad nisam imao takvih problema...ni sa kojim kernelom...
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Spol: M
Dobro, to je naravno sve specificno hardwareu(ako ce bit problema ili ne). Moje pitanje je bilo za opcenite konfiguracije kernel buildova(ako si na moje pitanje odgovarao).
uhh, samo sam leteći preletio tvoj post i leteći odgovorio...
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Spol: M
ajd daj molimte i to isto na huge.s kernelu... Hvala.

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.