[RIJEŠENO] Problem s Adobe Flashom na Linuxu - spor je

Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
vsefer
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 srp 2012, 03:46
Spol: M
OS: arch x64 + xmonad

[RIJEŠENO] Problem s Adobe Flashom na Linuxu - spor je

Post Postao/la vsefer »

pozdrav arčerima i onima koji to nisu (a biti ce uskoro :) ... dakle moj prvi post i odmah u vatru ... dakle, vodim rat sa flashom vec jedan duzi period ... svaki savjet je dobro dosao ... koristim arch x64 + nouveau drivere (nvidia nvs 140m) ... u zadnjih par tjedana se toliko vuce i toliko je laggy da je to postalo neupotrebljivo ... ostatk hardvera odbacujem kao moguci razlog (intel t7300 + 4gb rama) ... probao sam spustit sa verzije 11.2 na 11.1 i opet ista prica ... doslovce ne mogu gledati ni jubito na 360p, a 720p samo sanjam ... doslo je do toga da mi je te HD video lakse tj. moguce gledati samo na mobitelu ... help pls .... tnx !
Avatar
shicy
Postovi: 8905
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Spol: M
OS: Slackware

Re: i hate flash and i need help .. pls !!!

Post Postao/la shicy »

probaj html5 i gnash...gnash nije neka sreća, ali mislim da nije više pretjerano katastrofalan...
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: i hate flash and i need help .. pls !!!

Post Postao/la iweb »

Da, probaj HTML5.
vsefer
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 srp 2012, 03:46
Spol: M
OS: arch x64 + xmonad

Re: i hate flash and i need help .. pls !!!

Post Postao/la vsefer »

evo sad cu napraviti remove pa instalirati gnash .. .samo jedino, za sada je dosta malo sadrzaja u html5 formatu ... bljak :/
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: i hate flash and i need help .. pls !!!

Post Postao/la iweb »

Oni s reklama nisu, a to su oni najkvalitetniji...
vsefer
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 srp 2012, 03:46
Spol: M
OS: arch x64 + xmonad

Re: Problem s Adobe Flashom na Linuxu

Post Postao/la vsefer »

uklonio flash, instalirao gnash ... chrome i dalje forsira flash .. kaze da imam instaliran Adobe Flash 11.3.31.115 ... u fireoxu gnash radi puno bolje, youtube za sada radi oke .. osim sto vimeo odbija poslusnost bez flasha ... totalni fail :/
Lutherus

Re: Problem s Adobe Flashom na Linuxu

Post Postao/la Lutherus »

Makni chrome. Ak imaš web broser koj radi kaj će ti još jedan?
Avatar
4ndY
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lokacija: Hamburg, DE
Kontakt:

Re: Problem s Adobe Flashom na Linuxu

Post Postao/la 4ndY »

vsefer je napisao/la:pozdrav arčerima i onima koji to nisu (a biti ce uskoro :) ... dakle moj prvi post i odmah u vatru ... dakle, vodim rat sa flashom vec jedan duzi period ... svaki savjet je dobro dosao ... koristim arch x64 + nouveau drivere (nvidia nvs 140m) ... u zadnjih par tjedana se toliko vuce i toliko je laggy da je to postalo neupotrebljivo ... ostatk hardvera odbacujem kao moguci razlog (intel t7300 + 4gb rama) ... probao sam spustit sa verzije 11.2 na 11.1 i opet ista prica ... doslovce ne mogu gledati ni jubito na 360p, a 720p samo sanjam ... doslo je do toga da mi je te HD video lakse tj. moguce gledati samo na mobitelu ... help pls .... tnx !
Probaj downgradeat Xorg i/ili nouveau drivere, no prvo provjeri jesi li ih updateao nedavno kad se problem i pojavio. Kako bi bolje dijagnosticirao problem, možda da probaš instalirati vlasničke nvidijine drivere da utvrdiš da li je zbilja u grafičkom podsustavu problem ili u nečem sasvim drugom.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
vsefer
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 srp 2012, 03:46
Spol: M
OS: arch x64 + xmonad

Re: Problem s Adobe Flashom na Linuxu

Post Postao/la vsefer »

uklonio nouveau drivere i instalirao nvidia vlasnicke drivere, sada radi savrseno ... nije mi to palo na pamet, kada je prije sve radilo oke ... do nedavno ... iako moram priznati da sada, cijeli KDE radi puno bolje i nekako fuidnije ... tnx 4ndY ! moze oznaka SOLVED na topic .. zahvaljujem svima na trudu ;)
Odgovori