Sada je: 29 ožu 2024, 08:36.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

pozdrav arčerima i onima koji to nisu (a biti ce uskoro :) ... dakle moj prvi post i odmah u vatru ... dakle, vodim rat sa flashom vec jedan duzi period ... svaki savjet je dobro dosao ... koristim arch x64 + nouveau drivere (nvidia nvs 140m) ... u zadnjih par tjedana se toliko vuce i toliko je laggy da je to postalo neupotrebljivo ... ostatk hardvera odbacujem kao moguci razlog (intel t7300 + 4gb rama) ... probao sam spustit sa verzije 11.2 na 11.1 i opet ista prica ... doslovce ne mogu gledati ni jubito na 360p, a 720p samo sanjam ... doslo je do toga da mi je te HD video lakse tj. moguce gledati samo na mobitelu ... help pls .... tnx !
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 srp 2012, 03:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: arch x64 + xmonad
probaj html5 i gnash...gnash nije neka sreća, ali mislim da nije više pretjerano katastrofalan...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Da, probaj HTML5.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
evo sad cu napraviti remove pa instalirati gnash .. .samo jedino, za sada je dosta malo sadrzaja u html5 formatu ... bljak :/
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 srp 2012, 03:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: arch x64 + xmonad
Oni s reklama nisu, a to su oni najkvalitetniji...
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
uklonio flash, instalirao gnash ... chrome i dalje forsira flash .. kaze da imam instaliran Adobe Flash 11.3.31.115 ... u fireoxu gnash radi puno bolje, youtube za sada radi oke .. osim sto vimeo odbija poslusnost bez flasha ... totalni fail :/
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 srp 2012, 03:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: arch x64 + xmonad
Makni chrome. Ak imaš web broser koj radi kaj će ti još jedan?
Lutherus
Lutherus
vsefer je napisao/la:pozdrav arčerima i onima koji to nisu (a biti ce uskoro :) ... dakle moj prvi post i odmah u vatru ... dakle, vodim rat sa flashom vec jedan duzi period ... svaki savjet je dobro dosao ... koristim arch x64 + nouveau drivere (nvidia nvs 140m) ... u zadnjih par tjedana se toliko vuce i toliko je laggy da je to postalo neupotrebljivo ... ostatk hardvera odbacujem kao moguci razlog (intel t7300 + 4gb rama) ... probao sam spustit sa verzije 11.2 na 11.1 i opet ista prica ... doslovce ne mogu gledati ni jubito na 360p, a 720p samo sanjam ... doslo je do toga da mi je te HD video lakse tj. moguce gledati samo na mobitelu ... help pls .... tnx !


Probaj downgradeat Xorg i/ili nouveau drivere, no prvo provjeri jesi li ih updateao nedavno kad se problem i pojavio. Kako bi bolje dijagnosticirao problem, možda da probaš instalirati vlasničke nvidijine drivere da utvrdiš da li je zbilja u grafičkom podsustavu problem ili u nečem sasvim drugom.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
uklonio nouveau drivere i instalirao nvidia vlasnicke drivere, sada radi savrseno ... nije mi to palo na pamet, kada je prije sve radilo oke ... do nedavno ... iako moram priznati da sada, cijeli KDE radi puno bolje i nekako fuidnije ... tnx 4ndY ! moze oznaka SOLVED na topic .. zahvaljujem svima na trudu ;)
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 srp 2012, 03:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: arch x64 + xmonad

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.