Sada je: 22 ruj 2020, 22:43.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ne vraćam se više na Arch

Slamd64 je napisao/la:Slackware je jedina neiskvarena distra.

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2

::bravo
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
Svidja mi se vise ideja imati samo rc.conf, ali nije nis se zakompliciralo to da se razbacalo u druge fajlove. Kolko ja znam, ti su svi fajlovi u istom direktoriju. Istina, nije tolko jednostavno ih mjenjati ko jedan fajl, ali su svi na jednom mjestu, a ne rastrkani okolo. Meni se to cini dovoljno simple. Mozda cak preglednije nego u jednom fajlu?

Zasad imam jos sve u rc-u, ali isprobal budem ovom cim obavim sljedeci regularni backup i update.
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Kompitabilan je sa system v i LSB init skriptama. Ma još budu oni preuzeli i openrc :bleh
Lutherus
Lutherus
Medojedni jazavac je napisao/la:Svidja mi se vise ideja imati samo rc.conf, ali nije nis se zakompliciralo to da se razbacalo u druge fajlove. Kolko ja znam, ti su svi fajlovi u istom direktoriju. Istina, nije tolko jednostavno ih mjenjati ko jedan fajl, ali su svi na jednom mjestu, a ne rastrkani okolo. Meni se to cini dovoljno simple. Mozda cak preglednije nego u jednom fajlu?

Zasad imam jos sve u rc-u, ali isprobal budem ovom cim obavim sljedeci regularni backup i update.

Jest, ali je veći posao mijenjati jedan po jedan. Ako do sada jedan rc.conf nije predstavljao problem, zašto ga uopće mijenjati.

Slamd64
Slamd64
Istina, slazem se sa time, ali kolko sam malo cital ovo im bude jednostavnije za dokumentirati i odrzavati. Trenutno mi se ne cini ovo lose.
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Slamd64 je napisao/la:Slackware je jedina neiskvarena distra.

Ovo zvuči kao da je uvođenje novih stvari u distribucije nešto pokvareno i nemoralno :)

U Linuxovom eko sustavu stalno se nešto mijenja. Arch je rolling release, pa kod njega te promjene ponekad izgledaju drastično. Nisu ove navedene promjene baš toliko užasne i loše da bi to bio razlog demonstrativnog i uvrijeđenog napuštanja distribucije. Dio promjena o kojem pričamo mi se ne sviđa u smislu da se stvari donekle kompliciraju kod konfiguracije sustava. Vrijeme će pokazati što i koliko se s tim dobiva i je li gubitak jednostavnosti opravdan.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
kiss nije keep it idiotproof nego simple. jedan file koji radi miljon stvari nije logicniji nego vise fajlova koji imaju samo jednu namjenu. promjena je dobra.
sljedi kiss logiku, dobro je to.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
ne da sam archer, ali razmjestaj u vise fileova mi se ne cini kao puno vise posla, a nudi odredjenu razinu sigurnosti, ako se disk raspadne na tom mjestu ili covjek slucajno obrise file, nije se desila potpuna havarija..

ono sto mi je debilno je red hat way gdje za dosta fileova postoji jos hrpu njihovih symlinkanih klonova..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Nije to drastičan prelazak, ali nije to više ono po čemu je Arch bio prepoznatljiv.
Što se tiče dependency hella na Slacku navike se čovjek vremenom. Imaju za njega emerde i sbopkg koji malo olakšaju posao. Ja sam uzeo jednom prilikom kompajlirati Warzone2100. Dependa se na n paketa, neke sam morao prevesti s drugih distribucija, jer bi mi uzelo previše vremena, hint: rpm2tgz. Ali je veće zadovoljstvo kad nešto sam napraviš, da ne kažem da znaš šta sve čini određenu aplikaciju.
Šta mi se kod Archa sviđalo je što sam pravi dependency tree i kad hoćeš obrisati aplikaciju pacman ti kaže koji su paketi povezani s tom aplikacijom i tjera te da i njih ukloniš.

Slamd64
Slamd64
Are We Removing What Defines Arch Linux?

http://allanmcrae.com/2012/08/are-we-re ... rch-linux/
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.