Sada je: 18 tra 2024, 13:02.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Misliš ifconfig? Dobro, sad moraš disablati ipv6(on uglavnom radi takove probleme), dakle ponovno pokreneš i prilikom bootanja kao kernel argument metneš ipv6.disable=1. Možeš li otići na irc ako imaš drugo računalo ići će brže ;)
Zadnja izmjena: retsam; 08 sij 2013, 17:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
retsam je napisao/la:Misliš ifconfig? Dobro, sad moraš disablati ipv6(on uglavnom radi takove probleme), dakle ponovno pokreneš i prilikom bootanja kao kernel argument metneš ipv6.disable=1. Je li možeš otići na irc ako imaš drugo računalo ići će brže ;)


pogledao sam i na ifconfigu, i tamo je eth0 :)

sad sam upravo na drugom racunalu. idem na irc.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
Bok.
Opet ja.

Napokon je Iskon popravio problem i sad imam "normalnu internet konekciju" koja radi na obiteljskom racunalu, koje pogoni W, nazalost. I sve radi, out of the box.

A kad sam se vratio na svoj laptop (bootao sam ubuntu, for a random choice) takodjer se spoji, sve 5, a kad ide na internet, ne zeli otvorit nikakvu adresu. na lspci komandu prepoznaje eth0, a pri arch instalaciji samo lo i wlan.

Bootao sam na ubuntu da skinem gparted i da sredim particije prije instalacije. No nazalost, nije uspjelo.

Pa sam otisao u arch instalaciju i pri postupku pinga, samo prepoznaje lo i wlan.
Sad neznam sto napravit szbunjen

edit: reinstalirao sam ubuntu i sad internet radi. valjda ce i na arch instalaciji takodjer.
edit2: ne prepoznaje eth0 ili bilokoji naziv za ethernet.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
1) Uredjivanje particija
Particije ne smiju biti mountane ako ih želiš uredjivat. Bootaj u Ubuntu LiveCD i pokreni GParted (ako ga još uvijek ima u instalaciji) ili skini Parted Magic

2)
/etc/network/interfaces
što tamo imaš?
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Nema ti iskon veze s eth0. O tome smo vec diskutovali par stranica ranije, pogledaj malo onaj wiki sto sam ti dao. Kako si prvi put osposobio eth0? Ako uspijes natjerati ifconfig da ga prepozna onda probaj ovo s disable ipv6 sto ti je retsam preporucio.

Ako vec nemas srece s Archom, mozda da probas Slackware?
Slamd64
Slamd64
Slamd64 je napisao/la:Nema ti iskon veze s eth0. O tome smo vec diskutovali par stranica ranije, pogledaj malo onaj wiki sto sam ti dao. Kako si prvi put osposobio eth0? Ako uspijes natjerati ifconfig da ga prepozna onda probaj ovo s disable ipv6 sto ti je retsam preporucio.

Ako vec nemas srece s Archom, mozda da probas Slackware?


Isao sam na wireless opciju, naslo je moj router i sad idem dalje. Trenutno sam na particijama,
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
Pozdrav.
Trenutno sam ovdje:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Be ... ide#Locale
da li da odaberem en i de ili samo en?
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
mozes oba
Slamd64
Slamd64
Slamd64 je napisao/la:mozes oba

stavio sam samo en :)

sad sam na https://wiki.archlinux.org/index.php/Be ... Wireless_2
instalirao sam ovo:
Kod: Označi sve
# pacman -S wireless_tools wpa_supplicant wpa_actiond dialog

nisam siguran da li moj wireless adapter treba firmware.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
Jesi išao pacstrap -i /mnt base base-devel? Instaliraj još syslinux i grub. Očito ne treba firmware.
Zadnja izmjena: Slamd64; 20 sij 2013, 13:19; ukupno mijenjano 1 put/a.
Slamd64
Slamd64

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.