Sada je: 19 ruj 2020, 17:28.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Samo naprijed! Meni je trebalo 4-5sati uz "kuharicu", s tim da sam pokušao par puta prije toga i naravno smrdao nešta :lol: , ali nisam se predao! Sada sam prezadovoljan. Hvala ekipi na pomoći! :thumbs
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Ja se iskreno nadam da nece bit nekih problema, a i ako sta zapne, vi ste ovdje :D
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
Heisenberg je napisao/la:Ja se iskreno nadam da nece bit nekih problema, a i ako sta zapne, vi ste ovdje :D

:thumbs

Preporučam da prije instalacije uključiš sve što se može uključiti (WiFi, Bluetooth, etc.) jer se može dogoditi da ti neki switch neće lako proraditi u na Linuxu pa da ne gubiš kasnije vrijeme na to dok ne podesiš sve ostalo. Ako su ti switchevi za to hardwareski ili BIOS njima upravlja onda ne biti trebalo biti problema.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Pozdrav.

Taman imam nesto slobodnog vremena pa sam krenuo s instalacijom.
Ukljucio sam lan na laptop, da skinem gparted i da unaprijed sredim particije: boot 100mb, / 15GB, /var 12GB, i ostalo za home.

Ali mi ne zeli uspostavit vezu. Pojavio se wired connection, ali ne zeli na mozzilu. Cak sam podesio i dsl connection, tako da probam s carnet passom, ali neide.
Ukucao sam lspci i uredno prepoznaje eth0 i wlan0.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Odlucio sam svejedno krenut s instalacijom. Bootao sam normalno i krenuo s instalacijom. Uspjesno sam podesio keyboard na croat, promjenio font.
Onda je dosla na red uspostava wired konekcije. Stavim ping -c 3 http://www.google.com i pise unknown host. Onda me uputilo na manual instalation.
Kad stavim ip link set eth0 up ne prepoznaje.

Kamo dalje? szbunjen
Zadnja izmjena: Heisenberg; 08 sij 2013, 14:06; ukupno mijenjano 1 put/a.
dhcpcd
Javi ako radi
P.S. ako nije instaliran, uradi to s livecd i chrootaj u root particiju
Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2
Zadnja izmjena: Slamd64; 08 sij 2013, 14:06; ukupno mijenjano 1 put/a.
Slamd64
Slamd64
Slamd64 je napisao/la:dhcpcd
Javi ako radi

dhcpcd already running on pid 265 (/run/dhcpcd.pid)
Pa je li ti konekcija na routeru namjestena na dhcp, tj ide li automatski na internet?
Postaj ovdje lspci i ifconfig.

Slamd64
Slamd64
Slamd64 je napisao/la:Pa je li ti konekcija na routeru namjestena na dhcp, tj ide li automatski na internet?
Postaj ovdje lspci i ifconfig.

abortat cu instalaciju pa cu je obavit kad rijesimo problem s internetom. moze tako?
Probaj:

Kod: Označi sve
killall dhcpcd
dhcpcd eth0

i daj izlaz
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.