Sada je: 23 ruj 2020, 23:57.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

crni ekran nije problem,ako je hardwer ispravan,naročito ako možete pokrenuti live dvd sa dvd ili usb sticka..

imam laptopić Acer Travel Mate 6231 12.1 inch(ko veči tablet) sa hardwerom sličnim tvojim ( intel celeron i intel integrirana grafika,1gb rama,nadogradjeno na 2gb rama),i sve ubutnu distre radile su na njemu,OUT OF BOX
od ubuntua 9 naovamo do ubuntua 12.04 lts,istina instalirao sam uvijek 32 bitni OS.

prije je postojao i posebni package koji je ćak i onim FUNCTION tipkama davao funkcionalnost kao pod windowsima..direktno na web,direktno na mail,pali gasi bluetooth tipkom,kontrola zvuka baš sve tipke....

kako ga i dalje posjedujem ,ali ne upotrebljavam,več oko godinu i pol.. pface ,ali hoću i treba mi opet fizička tipkovnica,mali ekran 12.1 inch!!! acer travel mate 6231 ..
hm pa prodavao se sa xp,vistom,pa i linuxom..predistaliranim..
http://www.vatgia.com/317/168334/acer-t ... linux.html

mogu iči na fresh install ubuntua pa i 64 bit 14.04 na njega,postati hardwer listu,i ako uspijem dobiti isti crni ekran i postati ti točno što trebaš učiniti. :thmbs-up

ali crni ekran nakon instalacije ,ili reboota nije nikakav problem,svako malo mi se dogadja na različitim računalima :hihi ,iz različitih razloga :zvizdi ,uglavnom moj propust u koracima :bravo ,ili jednostavno takav slijed :lulz (pa i moje ekperimentiranje sa nepodržanim paketima :zvizdi ),što dvije tri naredbe i spoj na internet rješava :kava ::bravo ..u svakom slučaju poveži se žicom na internet kod instalacije,reinstalacije,to je moj savijet zasada, ali prvo probaj ovo:
ubuntu-12.04.5-alternate-i386.iso
sa stranice
http://www.ubuntu.com/download/alternative-downloads
pa onda kad to instaliraš ,i instaliraš sve updateove..
pokreneš tek tada upgrade na 14.04 LTS..
i nema da ne radi!
sporiji način,ali sigurniji rezultatom.
ne vidim razloga čemu instalirati 64 bitni OS naročito na laptop takvog hardwera,i naročito ako nemaš i ne misliš imati više od 4GB RAMA..

mada ne vjerujem da ti je količina rama problem jer ti vjerovatno imaš 2 gb rama,a meni je prolazila grafička instalacija i sa 1gb ddr2 rama i sa sporijim procesorom i sa starijom intel integriranom grafikom i to bez alternative downloads do sada, pa ono... :kava pface
ajd prva 2 reboota napravi sa open source grafičkim driverom..a onda možemo dalje..na drugačije drivere za intel,ali prvo čemo proči bez tog crnog ekrana ili ga zaobiči..kako god!

ali ajd probaj tako! sa 32 bitnim! ubuntuom..ako ti to radi nije problem prebaciti se na mint. ili samo promjeniti Desktop.

a mogli bi ti ljudi pa i ja pogledati "dmesg" output pa da ti točno kažemo što ukucati..ili gdje ti je možebitna greška u koracima..
Ako ti 64 bit live dvd radi ,onda je jako jednostavna greška pri instalaciji i točka.Ako ne radi live 64 bit ideš na live 32 bit.
naravno postoji korak u instalaciji,a može ga se i previdjeti,a onda kasnije prilikom reboota crni ekran a onda reboot u terminal i dvije tri naredbe sa spojem žicom na internet i voila! i onda radi.
Ali sa razlogom sam ti predložio što sam ti predložio..spoji laptop žicom,i prihvati sve updateove kad te pita..toliko od mene!
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.