Sada je: 25 tra 2024, 20:23.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

čini se koda uopće ne prihvaća promjene napravljene u xorg.conf.

Pokušavam kreirati novi, kreira ga, ja ga skršim da kao nebi trebalo dići uopće GUI, a GUI se svejedno digne.

Pokušat ću još danas sa reinstalacijom sustava pa sve iz početka.
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 23 sij 2014, 18:57
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Ubuntu 12.04
to je stoga što sistem netreba xorg.conf datoteku da bi se podigao i ušao u određeno grafičko sučelje. nakon instalacije ti kao korisnik niti nemaš xorg.conf datoteku. Nju generira sistem nakon zahtjeva korisnika , i u njoj možeš napraviti određene prilagodbe. Naravno da će sistem to uzeti u obzir ako si je stavio u /etc/X11/. Dakle, nije ti potrebna nova instalacija. ono što bih ja napravio na tvom mjestu, slijedio bih uputstva iz predhodnih postova + još bih si instalirao nvidijin driver, jer vidim da je kod tebe u upotrebi nouveau driver koji je slabiji i ne koristi sve opcije tvoje nvidijine kartice. Ali kažem kako želiš, to je tvoj vlastiti izbor, nema potrebe za novom instalacijom ako je u pitanju xorg.conf datoteka. itekako će ti promjene u toj datoteci imati utjecaja na sistem, ukoliko stvari radiš kako treba.
Postovi: 252
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint
Još uvijek bez uspjeha. Stavio sam novi ubuntu 14.04 instalirao najnoviji Nvidia driver. Podesio sve u xorg.conf koji prepoznaje novi driver. Pokušao kombinacije sa intelovom karticom bez tearinga pa sa nvidijinom, ali bez uspjeha. Jedina promjena koja se desila da tearinga nema kad korisim desktop već samo kad upalim internet browser.
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 23 sij 2014, 18:57
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Ubuntu 12.04
onda mi je jako žao Dummie. Iscrpio sam svoje " znanje" o tom problemu. Više sreće sa nekim drugim asistentom.
(jedino ako imaš volje staviti taj novopodešeni xorg.conf, da vidimo kako izgleda nakon tvoje korekcije, čisto iz radoznalosti)
Postovi: 252
Postovi: 252
Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
OS: ubuntu mate/linux mint
https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee#Installation
http://askubuntu.com/questions/131506/h ... screte-car

config_vga_switcheroo=y
i koristi open source drivere
Postovi: 24
Postovi: 24
Pridružen/a: 14 lip 2014, 14:02
Lokacija: crystal sky
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: arch awesome, gentoo flux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.