Sada je: 15 svi 2024, 01:08.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nisam mogao naci neku temu kamo bi ubacio pitanje pa otvaram novu.. Dakle na desktopu mi je krepao wifi stik i moram kupit novi. Nije mi bas da se zaletim i kupim neku oko koje cu morati muljati svasta da je upogonim jer mi se iskreno neda.. Znaci trazim preporuku dal za stick ili pci karticu da radi 100% out of the box na linuxu! Ima li tko ista? :)
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Zaobiđi TP-Link. Ovaj zadnji (mislim da je TL-WN772 ili takvo što, treća revizija) neće radi na Archu ni s 3.17.* kernelom (sad imam noviji (3.18.2) ali nemam taj stik :P). Od preporuke.. neki Canyon ili stariji TP-Link (teško da ćeš nać takav osim na oglasniku). Jeftinjaka su, a rade dobro.
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6770
Moderator
Postovi: 6770
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 419 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Zaboravio sam napomenut da sam do sad imao tp-link, a da ga nisam bacio znao bi i koji tocno.. Ugl. Poanta je da mi je nekad radio ok nekad ne, ovisi koja distra i koji kernel su bili.. Dakle to bi zelio svakako zaobici.. :) E sad kako znati, a vec kad jednom kupim je gotovo.. :)
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Ja sam imao TL-WN722N i radio je na svakoj distri od kernela 3.2... - nego da ne ispadne da svako hvali svoga .. :-D stvarno nisam imao problema, a možda je bolje naći karticu pa 1 usb utor viška ;)
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Ja ti mogu samo sutra pogledati koje USB stikove i PCI kartice imam doma pa ti napišem točne modele da možeš imati neki okvirni put što tražiti.. znam da su neku TP-Link, neki Edimax, ali koji.. jbg ovak napamet :)

EDIT: E da, sad sam se sjetio da Edimax nano imam uvijek u novčaniku zlu ne trebalo :-D .. radi se o ovom modelu. Radi sigurno do kernela 3.13.0.xx a na novijima nisam nikad probao.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11360
Site Admin
Postovi: 11360
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 665 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Taj Edimax imam tj imao sam , rekvirirao mi ga je znanac tj zaboravio ga vratit :-D , ali radio je na svim linux distrama koje sam probao na lapu, na Prozorima i na Macu. Zgodno je i što je mali pa ne smeta da bi zapeo za njega.
:thmb-up
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Kupio sam TL-WN722N i radi na 3 kompa.. Pitao sam lika u linksu sto uzeti i rekao mi je to, jos je i na vikend akciji za 75 kn.. Ugl. lik koristi linux, archer je, i kaze mi "stari to ti bu delalo pa da ga i u wc skoljku ubodes" doslovno.. :-D

Hvala svima na savjetima i smjernicama! :thmbs-up spivo
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
:lulz
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Gdje ne radi, potrebno je malo podesiti → driver
Nisam provao, ali mogla bi se i jača antena od 5 ili 8 dBi zašarafiti - ako ima potrebe za tim, a i postolje od TL-WN722NC je ok ako stoji na radni sto ;)
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.