Sada je: 24 ruj 2020, 00:37.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

rudar je napisao/la:Da se vratim pitanju koje je otvorilo ovu temu, zašto ne bi pokušao s instalacijom Debiana uz Lxde okruženje? Potanke upute mogu se preuzeti na linku https://sites.google.com/site/debianinstallnotes/lxde

zato što Debian "nije prilagođen početnicima", ma što to značilo i iz kojeg god razloga to postalo uvriježeno mišljenje
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Spol: M
shicy je napisao/la:zato što Debian "nije prilagođen početnicima", ma što to značilo i iz kojeg god razloga to postalo uvriježeno mišljenje

Emm.. instaler? I sam Linus je rekao da je koma. :bleh
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 272 puta
Primio/la zahvalu: 348 puta
šta je točno problem kod Debianovog installera? to šta je Linus reka je njegovo mišljenje ;)
Prvo sam instalirao LXLE,radio je , ali je jako sporo otvarao aplikacije, neke nije niti htio otvoriti. Internet je radio extremno sporo, na youtubeu ne otvara video. Sad sam instalirao MINT DEBIAN -cinamon. radi dosta brzo a i internet dobro radi, ali na ekranu se nakon pokretanja pojavljuje ovo "ŽELITE LI PONOVO POKRENUTI CINAMON-Cinamon se upravo srušio. Trenutno koristite pomoćni način." Da li netko zna zašto se to pojavilo?
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
vjerojatno ti je grafika očajna kao i moja pa ti javi da je pokrenut "pomoćni način" umjesto full cinnamona ;)
eventualno bi mogao taj problem otkloniti instalacijom vlasničkih drivera, ali za to pričekaj nekoga s više iskustva ;)
shicy je napisao/la:Debian "nije prilagođen početnicima", ma što to značilo i iz kojeg god razloga to postalo uvriježeno mišljenje

Debian jest zahtjevniji nego distre koje su nastale kao njegovi forkovi, ali zato više i nudi... Uostalom, ima ih koji tvrde da je prilagođen i potpunim početnicima, o čemu više piše, recimo, ovdje: https://docs.google.com/document/d/1QPw ... view?pli=1
Podijelio/la zahvalu: 62 puta
Primio/la zahvalu: 102 puta
dado977 je napisao/la:Prvo sam instalirao LXLE,radio je , ali je jako sporo otvarao aplikacije, neke nije niti htio otvoriti. Internet je radio extremno sporo, na youtubeu ne otvara video. Sad sam instalirao MINT DEBIAN -cinamon. radi dosta brzo a i internet dobro radi, ali na ekranu se nakon pokretanja pojavljuje ovo "ŽELITE LI PONOVO POKRENUTI CINAMON-Cinamon se upravo srušio. Trenutno koristite pomoćni način." Da li netko zna zašto se to pojavilo?

Dado, možda je Cinnamon kao radno okruženje (Desktop Environment, DE) pretežak za resurse kojima raspolažeš. Možda bi bilo bolje da skineš drugu verzija Minta, odnosno Linux Mint Xfce. Međutim, i dalje ostajem uz svoju raniju preporuku: pokušaj s Debianom Lxde. Možeš ga i isprobati uživo, ako ga skineš odavde: http://cdimage.debian.org/cdimage/unoff ... so-hybrid/ ili odavde: http://cdimage.debian.org/debian-cd/cur ... so-hybrid/

Ako izabereš to rješenje, potraži i preuzmi ovo: debian-live-7.8.0-i386-lxde-desktop+nonfree.iso
Ama koji Cinnamon, sinko mili. Ispod gige rama ne razmišljaj o njemu. Uzmi LMDE MATE, on će ti radit dobro. Eventualno kako sam ti već napisao, Klasični Mint MATE ili Xfce.
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 272 puta
Primio/la zahvalu: 348 puta
Prije svega, hvala svima na pomoći. Instalirao sam "linux mint debian mate LXDE" i stvarno dobro radi. Brz je ko munja.
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Bravo, pravi izbor, što se mene tiče. Samo pripazi, uskoro bi trebala stići veća nadogradnja. To u pravilu ide gotovo automatski, ali ipak pogledaj upute s njihovog sitea, kad stignu.

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.