Sada je: 23 ruj 2020, 22:22.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

AIO za Linux
15 ožu 2015, 19:42
Jedan frend mi hoće obnoviti "vozni park" s novim računalom "Sve u jednom" ili ti ga All In One. Na njemu će biti Mint 17 i zanima me ima li tko iskustva s tim strojevima. Koji procesor i grafičku itd. Traži Free Dos ali ako imate kakav prijedlog jer ovih dana misli naručiti takvo nešto u rangu oko do 5k kunaca. Zahvaljujem se unaprijed ! ::bravo
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
Obrisao sam ti duplirani post ;)

Koristio ništa od toga nisam no po specifikacijama hardvera (da bude pogodan za Linux) za do 5k kn bi optimalan bio Acer Aspire z3-615.

Ostale inf. dobiješ na PP. ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
1xSanDisk X400 512 GB & 1x240GB Intel 2500 Pro
15.6" FHD IPS anti-glare
6 & 9 cell Li-Ion battery
Slika: dio kolekcije

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 578 puta
Primio/la zahvalu: 818 puta
OK, nisam ni vidio da je dupliran. Pitao sam jer neznam kako se ti novi strojevi ponašaju obzirom na drajvere. Kao grafička, bežična i sl. ATI grafulja je znala zezati a za nove nisam našao info. A windowse više ne želi otkad sam mu na staru kantu stavio Mint. :-D
Ima i Lenovo neke modele, a on bi volio u bijeloj ili sivoj boji .
Ima Lenovo AIO slične cijene, ali Acer za te kune daje IPS ekran i i3 CPU (Lenovo je puno veći škrtac) i grafika je u njemu Intelova HDxxxx iz CPU-a tako da nema beda sa driverima.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
15.6" FHD IPS anti-glare

ZEN
"What do you want?"
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Taj Acer je i škicao kao mogući. Ima i sive na njemu, nije sasvim crn pa bi i tu mogao proći. Hvala na sugestiji.
Napravi mu USB stick (ako ne zna sam) sa LM 17 i nek ode u dućan i isproba kako radi Live distribucija na tom hardveru
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
15.6" FHD IPS anti-glare

ZEN
"What do you want?"
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
U petak laufali po Splitu i treba naručiti pa dođe za par dana. Tako da to otpada. Zato sam i pitao ako tko zna.
Ovako naručuje na rizik i zato je i free dos naveden, jer se pretpostavlja da bi bio kompatibilan sa Linuxom. To je tako kad si na pučinskom otoku. :-D
Većina Acer-a koja mi je prošla kroz ruke je bila lošija od konkurencije pa dobro pogledaj online kritike i recenzije za konkretan model prije kupnje. Acer spada među jeftinije ali zato ili plastika škripi, ililoš ekran, ili je inžinjerski loše projektiran pa se grije... Skuplji acer nema tih boljki ali onda je vec u cjenovnom rangu di je izbor velik..

Edit- tipkovnica im je posebno loša na laptopima: toliko je loša kvaliteta tipki i povrata da nijedan profesionalni daktilograf nemože nanjoj tipkati brzinom kojom inače tipka na kvalitetnoj brzoj tipkovnici..
Max Bunker
Max Bunker
Max Bunker je napisao/la:Većina Acer-a koja mi je prošla kroz ruke je bila lošija od konkurencije pa dobro pogledaj online kritike i recenzije za konkretan model prije kupnje. Acer spada među jeftinije ali zato ili plastika škripi, ililoš ekran, ili je inžinjerski loše projektiran pa se grije... Skuplji acer nema tih boljki ali onda je vec u cjenovnom rangu di je izbor velik..

Edit- tipkovnica im je posebno loša na laptopima: toliko je loša kvaliteta tipki i povrata da nijedan profesionalni daktilograf nemože nanjoj tipkati brzinom kojom inače tipka na kvalitetnoj brzoj tipkovnici..

Ovo za Acer se slažem, ono što sam ja vidio od njihovih laptopa me nije baš impresioniralo (izrada i kvaliteta ekrana), a kao što si i sam rekao skuplji modeli pogotovo nemaju smisla jer u višim cjenovnim rangovima ima boljih marki laptopa. Osobno smatram Asus i Dell najboljima, HP skuplji modeli su ok, jeftini nisu baš impresivni, jeftini HPovi imaju od HPa samo HP na kućištu i malo što drugo, to su vjerovatno neki "Kinezi" kojima HP prodaje pravo na lijepljenje marke, na jednom jeftinom sam vidio da nije čak imao ni naljepnicu sa serijskim brojem na donjoj strani nego samo logo od HPa na kućištu, model se mogao naći na HPovom siteu ali da nema naljepnicu ne ulijeva povjerenje, kućište je bilo od jeftine plastike kao za igračke a ekran je imao grozan kontrast i isprane boje u cijelom spektru. OK jeftin je bio laptop ali svejedno jako loš dojam, uz to je bio i spor makar je imao dual core procesor i 4 GB RAMa. Vidio sam nekoliko Acera i svi su imali čudan ekran, onako taman kao da je netko brightness smanjio, vjerovatno loša kvaliteta backlighta. Skuplje modele nisam baš vidio pa ne mogu komentirati ali u konkurenciji Asusa, Della i HPa za veće rangove cijena ne bi ni u ludilu kupio Acerov laptop.

Toshiba i Lenovo su priče za sebe, Toshibe imaju svoje quirkove po nekim pitanjima (čudne kombinacije drivera na primjer), Lenovo je generalno ok ali ne nudi previše bang for the buck. Meni je uvijek prvi izbor Asus, što radi osobnog iskustva sa njihovim laptopima, što zato što se lako čiste i nadograđuju novim RAMom, diskovima i sličnim, pločice ispod je lako odšarafiti i doći do svega i daju obično odličan odnos cijene u odnosu na hardver, Dell je isto odličan a velika većina ima i po 3 g garancije, jedino se Dell ne čisti tako lako :hihi
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
A tko je pitao koji laptop kupiti szbunjen :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
15.6" FHD IPS anti-glare