Sada je: 24 ruj 2020, 01:03.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

...i sada se većina vas sigurno dobro nasmijala :lulz

Nećete vjerovati ali imam potrebu prebaciti neke snimke sa VHS kazeta u digitalni format pa razmišljam kako bi to napravio na što jednostavniji način.

Da li možda netko zna ili je isprobao da li se to može napraviti na način da video rekorder spojim na antenski ulaz na DVB-t kartici i onda VHS gledam na kompu? Jer ako je to izvedivo onda bi presnimavanje bilo lako izvedivo.
Imam LifeView LV5T DELUXE (Realtek RTL2832U čip) DVB-t karticu.

Znam da postoje i oni konverteri ali volio bih ako mogu izbjeći nabavu novoga hardvera za te svrhe jer to bi ionako koristio možda za dvije VHS kazete tako da mi je to neisplativa investicija.
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Mislim da bi trebalo ići. VHS ima izlaz negdje 36-38 kanal UHfa. Pošto je to RF vjerovatno će signal biti lošiji nego preko AV ulaza. Probaj pa javi kako ide. Ja sam nabavio karticu USB za takva presnimavanja preko eBaya za 10ak baksi. :thmb-up
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Ako kartica podrzava i analogni TV signal, nema problema.
Ali ako je ta DVB-t, samo DVB-t, onda neces moci snimati jer videorekorder emitira analogni TV signal.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Da, baš sam malo tražio po netu i pročitao tu info oko DVB-t i analognog signala... Ali pročitao sam da se može spojiti i na grafičke kartice ako imaju S-video. Moja nVidia ima taj ulaz a imam čak i adapter (koji sam dobio s njom) koji na sebi ima S-video i činč ulaze. Jedino me "brine" što na adapteru piše da je to S-video out :hmm (po nekakvoj zdravoj logici to ne bi trebalo raditi)
Evo jednog zanimljivog članka.
Eto, Suko ti je sve rekao !
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Znam, pročitao sam - hvala oldman i Suko! :)
Morati ces izgleda investirati u neki hardver ako zelis snimiti stare kazete. Ovo sto imas ti nece puno pomoci.
Ako kupis neki od uredjaja koji hvataju analogni ili S video signal, evo ti jedan fini vodic kako dobiti kvalitetan digitalni video:
http://linux.goeszen.com/digitising-vhs-tapes-on-linux.html
Izgleda mi dobro.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Ja sam prije kojih 10 godina radio obratno, sa DVD-a na VHS i u tadašnjim eksperimentima sam utvrdio da je moguće analogni VHS .. a svako vhs je analogni, prebaciti i na komp pa onda sa njime što želiš.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 279 puta
Spol: Y
shrike je napisao/la:Ja sam prije kojih 10 godina radio obratno, sa DVD-a na VHS i u tadašnjim eksperimentima sam utvrdio da je moguće analogni VHS .. a svako vhs je analogni, prebaciti i na komp pa onda sa njime što želiš.

szbunjen
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
1xSanDisk X400 512 GB & 1x240GB Intel 2500 Pro
15.6" FHD IPS anti-glare
6 & 9 cell Li-Ion battery
Slika: dio kolekcije

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 578 puta
Primio/la zahvalu: 818 puta
Što nije jasno?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 279 puta
Spol: Y

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.