Sada je: 16 tra 2024, 21:03.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

nicky je napisao/la:
bertone je napisao/la:Sve usluge koje si nabrojao (osim aktivacije eOI što je i logično) je dostupno i sa autorizacijom razine 3... ja kažem da usluga razine 4 još nema (ima, ali nisu u funkciji), a kada će biti dostupne to nitko ne zna.


To znači da ni prijava boravišta još nije moguća ? Traži me razinu 4 za to pa sam se već mislila zaputit po novu osobnu al ak to još ne šljaka onda ne idem još. Thnx za info !

Budem se raspitao još jednom... zadnji put kad sam pričao sa likovima koju su bliski izvoru, nisu znali ni otprilike kada će to proraditi... osim toga, da radi ne bi MUP otvarao područne urede upravnih poslova (OI i VD) po policijskim postajama... no kako sam rekao na početku, provjerim još jednom da li se što promijenilo u zadnje vrijeme.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
nicky je napisao/la:
To znači da ni prijava boravišta još nije moguća ? Traži me razinu 4 za to pa sam se već mislila zaputit po novu osobnu al ak to još ne šljaka onda ne idem još. Thnx za info !

@calisto053
Driveri za smart čitač idu isto ko lana mirovinsko ? Imaš možda kakve upute ? Ti si na mintu ?
Čisto da znam kaj me sve čeka kad se upustim u to :)


http://www.eid.hr/hr/obavijesti/clanak/ ... untu-linux

Ovo? Piše da je podržan Ubuntu 16.04.2 LTS i novije verzije.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
nicky je napisao/la:@calisto053
Driveri za smart čitač idu isto ko lana mirovinsko ? Imaš možda kakve upute ? Ti si na mintu ?
Čisto da znam kaj me sve čeka kad se upustim u to :)

Ista stvar! :thmb-up
1.) Drajver je opensc i opensc-pkcs11 u Synapticu. Lista podržanog hardvera (čitača) je ovdje, trenutno ne mogu pronaći bolju. Čitač radi na principu upali-i-vozi.
2.) Instaliraš paket eMiddelware sa linka koji je JH_IM postavio kako bi po prvi put aktivirala osobnu sa čipom. Inače ti taj program ne treba.
3.) Instaliraš certifikate u web preglednik (samo pazi na podržane preglednike). I to je to!
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Mučas gracijas dečki :thmbs-up
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Realno, ovaj dio sa aktivacijom eOI bi se mogao na zahtjev korisnika odraditi odmah u MUP-u prilikom podizanja eOI pa tko hoće imati aktiviranu eOI podigne aktiviranu, tko ne želi podigne eOI koja nije aktivna i sve pet... no čemu raditi dodatni posao službenicima na šalterima :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Realno, ovaj dio sa aktivacijom eOI bi se mogao na zahtjev korisnika odraditi odmah u MUP-u prilikom podizanja eOI pa tko hoće imati aktiviranu eOI podigne aktiviranu, tko ne želi podigne eOI koja nije aktivna i sve pet... no čemu raditi dodatni posao službenicima na šalterima :-D

Teško. S novom osobnom dobiješ i kovertu u kojoj je aktivacijski kod, pin i puk. Čisto sumnjam da to netko smije otvoriti i da će se s tim zaje* umjesto tebe
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
jesu li bar maknuli ono smiješno ograničenje od 1 mjeseca za aktivaciju eOI?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
bertone je napisao/la:Realno, ovaj dio sa aktivacijom eOI bi se mogao na zahtjev korisnika odraditi odmah u MUP-u prilikom podizanja eOI pa tko hoće imati aktiviranu eOI podigne aktiviranu, tko ne želi podigne eOI koja nije aktivna i sve pet... no čemu raditi dodatni posao službenicima na šalterima :-D

Ovo mi ima smisla ako bi se u budućnosti islo na slanje osobne poštom.
Isto rade i banke, pošalju neaktiviranu karticu pa ak ju netko i nađe nemre niš s njom.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
calisto053 je napisao/la:Teško. S novom osobnom dobiješ i kovertu u kojoj je aktivacijski kod, pin i puk. Čisto sumnjam da to netko smije otvoriti i da će se s tim zaje* umjesto tebe

Pa ako si naznačio kod naručivanja nove eOI da želiš odmah aktivnu eOI onda ti nemaju što davati kuvertu sa kodom, pinom i pukom... ili ako baš moraju potrošiti kune na kuvertu i list papira, ti na šalteru otvoriš kuvertu i kažeš djelatniku da ti je aktivira.

nicky je napisao/la:Ovo mi ima smisla ako bi se u budućnosti islo na slanje osobne poštom.
Isto rade i banke, pošalju neaktiviranu karticu pa ak ju netko i nađe nemre niš s njom.

Upravo to.. ako ti kartica od banke dođe doma poštom, nije aktivna i aktiviraš je tokenom npr..., ali ako si sa neaktivnom karticom došao u banku ili je podižeš u banci i zatražiš aktivaciju, neće te djelatnik baneke trežiti token, kodove, pinove i pukove već samo osobnu iskaznicu i potom će ti aktivirati karticu.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Pozdrav, da, i mene zanima, što sa Linuxom se ne može koristiti ta eOI? Trenutno mi je u izradi osobna iskaznica, dobit ću je za par tjedana, iako sam svejedno učlanjena u e-Građani i najviša razina mi je 3, pošto sam dala napraviti i mToken. To sam sve pregledavala dok sam imala Windowse iako nisam baš vadila nikakve dokumente, samo sam malo istraživala što sve ima o meni "online" . Al dobro, ako se ne može sa Linuxom, onda ću preko dečkovog laptopa, on je vjeran Windowsima.
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lis 2017, 10:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: LinuxMint

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.