Switch to full style
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.
Odgovori

openSUSE Tumbleweed sa gnomom-problem sa wifi-em

03 sij 2016, 14:22

Ovako nov sam na ovom forumu i učlanio sam se iz razloga što imam problem koj nisam riješio već danima. Instalirao sam open suse tumbleweed sa gnomom. Kada sam ga instalirao wifi mi je radio. Problem nastaje kada reboot-am računalo. Nakon reboota wifi opće više neradi i nevidim ni jedan wifi, a kada opet ugasim komp i kada ga onda upalim wifi radi, naći prestaje raditi samo nakon restata. Probao sam sa još nekim distribucijama i na svima imam isti problem: manjaro, open suse tumbleweed sa kde i eto sada sam instalirao tumbleweed sa gnomom. Pa ako neko zna kako bih mogao riješiti ovaj problem neka napiše jer više nemam ideja. Hvala unaprijed.

Re: openSUSE Tumbleweed sa gnomom-problem sa wifi-em

03 sij 2016, 14:39

za početak, sa
Kod:
# lspci | grep Wireless

doznaj o kojoj se wireless kartici radi. onda možeš guglnit ime kartice + opensuse i možda budemo pametniji :)

03 sij 2016, 14:46

01:00.0 Network controller: Ralink corp. RT3290 Wireless 802.11n 1T/1R PCIe

evo to je rezultat. Prije sam imao OpenSuse 13.2 koji je radio dobro

03 sij 2016, 15:17

hm..vidi koji ti je paket instaliran: ralink-firmware ili kernel-firmware. Naime, na ovom linku lik kaže da je instalirao kernel-firmware umjesto ralink-firmwarea i da je stvar profunkcionirala. e sad, hoće li ti to pomoći...

03 sij 2016, 16:15

imam ralink firmware ali sad sve više mislim da nije problem sa wifiem jer on radi kad upalim komp ali nakon reboota ne. Mislim da wifi radi ali nevidi iz nekog razloga mrežu.

03 sij 2016, 16:25

Kad ne radi wifi, odnosno napravi restart da ne radi (glupo, 'jel da?) u terminal ukucaj sljedeće:
Kod:
sudo systemctl restart NetworkManager.service

i javi jel proradio!

03 sij 2016, 16:40

Evo upravo sam probao, nije proradilo.

03 sij 2016, 16:46

Dobro, a kad radi wifi, jesi probao da ga staviš na spavanje (suspend) i kad ga upališ dali radi wifi?
O kojem je laptopu riječ?

03 sij 2016, 16:50

Sve sam probao, wifi radi samo kada ugasim komp i onda ga upalim sve ostalo neradi. Riječ je o Compaq Presario CQ58

03 sij 2016, 18:15

Pod ovo sve ostalo mislim na restart, log of, sleep... itd
Odgovori