Sada je: 19 tra 2024, 01:10.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

bertone je napisao/la:Probaj F2


evo ti slike iz BIOS-a, nemam nigdje da iskljucim grafiku

http://i.imgur.com/h9rMBuS.jpg
http://i.imgur.com/02TPqr1.jpg
http://i.imgur.com/9vyTkFV.jpg
Postovi: 23
Postovi: 23
Pridružen/a: 20 vel 2016, 21:25
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Kali Linux
A jesi se usrećio s izborom laptopa :place

Nije to BIOS, to je UEFI samo izgleda kao stari BIOSi... imaš li tu mogućnost izvora grafike... trebao bi imati.

EDIT: Sad sam vidio slike szbunjen
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:A jesi se usrećio s izborom laptopa :place

Nije to BIOS, to je UEFI samo izgleda kao stari BIOSi... imaš li tu mogućnost izvora grafike... trebao bi imati.

EDIT: Sad sam vidio slike szbunjen


A jbg brt kad zivim u zemlji gdje imam izbora...
Uzeo sam najbolje sto mogu za pristojne pare, da ne placam marku npr. kao Razer, da platim isto 3000€ :P
Postovi: 23
Postovi: 23
Pridružen/a: 20 vel 2016, 21:25
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Kali Linux
...zašto najprije ne bi jednostavno probao sa nekom drugom linux distribucijom (ne moraš je koristiti niti instalirati nego je samo pokušaj pokrenuti u live modu). A i svi ti alati za pen testing su ti dostupni na bilo kojoj drugoj linux distri, u repozitorijima, samo ih trebaš naknadno instalirati a nekako sumnjam (pošto si apsolutni početnik u linux svijetu) da ćeš koristiti 1% alata koji su instalirani i konfigurirani na Kali tako da... Probaj pokrenuti neku drugu linux distru i vidi da li ti se javlja isti problem. I pripazi prilikom izrade Live cd-a ili bootabilnog usb sticka (možda si u tom procesu nešto zeznuo ili ti je iso slika od Kali sa nekakvom greškom).

EDIT: Sorry calisto i bertone, naknadno sam pročitao vaše postove na 1. stranici teme... :zamisljen
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
trzalica je napisao/la:...zašto najprije ne bi jednostavno probao sa nekom drugom linux distribucijom (ne moraš je koristiti niti instalirati nego je samo pokušaj pokrenuti u live modu). A i svi ti alati za pen testing su ti dostupni na bilo kojoj drugoj linux distri, u repozitorijima, samo ih trebaš naknadno instalirati a nekako sumnjam (pošto si apsolutni početnik u linux svijetu) da ćeš koristiti 1% alata koji su instalirani i konfigurirani na Kali tako da... Probaj pokrenuti neku drugu linux distru i vidi da li ti se javlja isti problem. I pripazi prilikom izrade Live cd-a ili bootabilnog usb sticka (možda si u tom procesu nešto zeznuo ili ti je iso slika od Kali sa nekakvom greškom).



Mislim da nema potrebe da probavam zato sto na internetu vidim da se isti problem desava i za UBUNTU i dr. A i maloprije sam probao sa starijom verzijom, i isto mi bude. A sto se tice izrade, bootovao sam i cd i usb 100% pravilno i isti problem, a ne moze biti slika sa greskom jer sam je skinuo sa oficijalne stranice.
Postovi: 23
Postovi: 23
Pridružen/a: 20 vel 2016, 21:25
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Kali Linux
Sajtri je napisao/la:Mislim da nema potrebe da probavam zato sto na internetu vidim da se isti problem desava i za UBUNTU i dr. A i maloprije sam probao sa starijom verzijom, i isto mi bude. A sto se tice izrade, bootovao sam i cd i usb 100% pravilno i isti problem, a ne moze biti slika sa greskom jer sam je skinuo sa oficijalne stranice.

Može ti biti greška na iso slici iako si je skidao sa službene stranice - moglo je doći do greške prilikom downloada (md5 checksum). Instaliraj neku distribuciju koja ima najnoviji kernel a ne stare linux distribucije sa prastarim kernelom (koliko vidim, radiš suprtono od onoga što ti calisto i bertone savjetuju).
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Malo sam i ja sad googlao i jedini trag koj isam našao, a da je instalacija prošla je bilo korištenjem LILO boot loadera u kombinaciji s Slackwareom, ali ni tu nije neka sreća jer nema zvuka i još par sitnica...

Ne znam, valjda je Asus fino sredio BIOS da gore mogu samo Windowsi pface

EDIT:
Jesi li probao pogasiti sve one opcije za secureboot i ostalo u vezi boota?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
trzalica je napisao/la:
Sajtri je napisao/la:Mislim da nema potrebe da probavam zato sto na internetu vidim da se isti problem desava i za UBUNTU i dr. A i maloprije sam probao sa starijom verzijom, i isto mi bude. A sto se tice izrade, bootovao sam i cd i usb 100% pravilno i isti problem, a ne moze biti slika sa greskom jer sam je skinuo sa oficijalne stranice.

Može ti biti greška na iso slici iako si je skidao sa službene stranice - moglo je doći do greške prilikom downloada (md5 checksum). Instaliraj neku distribuciju koja ima najnoviji kernel a ne stare linux distribucije sa prastarim kernelom (koliko vidim, radiš suprtono od onoga što ti calisto i bertone savjetuju).


Pa cijelo vrijeme probavam sa najnovijom verzijom, 2016.1.
A posto je isti problem i na prosloj verziji ne moze biti da je greska do slike.
Postovi: 23
Postovi: 23
Pridružen/a: 20 vel 2016, 21:25
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Kali Linux
bertone je napisao/la:Malo sam i ja sad googlao i jedini trag koj isam našao, a da je instalacija prošla je bilo korištenjem LILO boot loadera u kombinaciji s Slackwareom, ali ni tu nije neka sreća jer nema zvuka i još par sitnica...

Ne znam, valjda je Asus fino sredio BIOS da gore mogu samo Windowsi pface

EDIT:
Jesi li probao pogasiti sve one opcije za secureboot i ostalo u vezi boota?


Pogasene su sve opcije za secure boot.
A nije mi bitan zvuk, pa ako nista ne uspijem pokusacemo i tu metodu.
Postovi: 23
Postovi: 23
Pridružen/a: 20 vel 2016, 21:25
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Kali Linux
Jbg, nisam spremio link gdje je lik napisao da je instalirao linux na lap, ali se radilo o Asus ROG forumu pa potraži.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.