Switch to full style
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.
Odgovori

Re: Kali Linux 'failed to add i915 component'

21 vel 2016, 09:32

Ne mogu ti ništa pomoći oko Asusa, ali ako se misliš baviti pen testingom a ne znaš ni što je kernel, nećeš nikuda dogurati.
Jer linux je glavni alat za pen testing pa se moraš znati snalaziti u njemu.
Zato ti ljudi kažu da kreneš s "početničkom" distrom ako uspiješ instalirati (one u stvari mogu sve što i kali - razlika je samo u prethodno instaliranim programima).

21 vel 2016, 09:52

Hvala ljudi na odgovorima, a moze li neko dati konkretan odgovor. Ima li neki expert ovde koji mi stvarno moze pomoci...
Citavu noc nisam oka sklopio trazim ovo i nista nisam uspio.

21 vel 2016, 10:07

Mint 17.3 ima kernel 3.16, a može se preuzeti ovdje.
Ubuntu 15.10 (zajedno sa svim zlužbenim spinovima) ima kernel 4.2, a može ga se preuzeti ovdje.

@Sajtri - prije nego nastaviš, preporučam da se informiraš o linuxovim radnim okruženjima i instalaciji.
http://wiki.open.hr/wiki/Naslovnica

21 vel 2016, 11:52

Sajtri je napisao/la:Hvala ljudi na odgovorima, a moze li neko dati konkretan odgovor. Ima li neki expert ovde koji mi stvarno moze pomoci...

bertone, calisto i jurastublic definitivno nisu početnici i trebao bi ih poslušati, daju ti dobre savjete. Isprobaj neku drugu distribuciju koja je više user friendly za početnike, što ti definitivno jesi. I onda kada naučiš temeljne stvari (što je kernel, linux, kako se instalira itd.), onda se možeš igrati nekog opakog hakera sa pen testing aplikacijama. ;)

P.S. WPA & WPA 2 je danas standard i takvu enkripciju teško mogu i malo bolji informatičari (hakeri) razbiti tako da mislim da stvarno nećeš imati previše koristi od Kali linux distribucije i aircrack-ng i sličnih alata (pretpostavljam da te takve stvari zanimaju :zvizdi ).

21 vel 2016, 12:37

trzalica je napisao/la:
Sajtri je napisao/la:Hvala ljudi na odgovorima, a moze li neko dati konkretan odgovor. Ima li neki expert ovde koji mi stvarno moze pomoci...

bertone, calisto i jurastublic definitivno nisu početnici i trebao bi ih poslušati, daju ti dobre savjete. Isprobaj neku drugu distribuciju koja je više user friendly za početnike, što ti definitivno jesi. I onda kada naučiš temeljne stvari (što je kernel, linux, kako se instalira itd.), onda se možeš igrati nekog opakog hakera sa pen testing aplikacijama. ;)

P.S. WPA & WPA 2 je danas standard i takvu enkripciju teško mogu i malo bolji informatičari (hakeri) razbiti tako da mislim da stvarno nećeš imati previše koristi od Kali linux distribucije i aircrack-ng i sličnih alata (pretpostavljam da te takve stvari zanimaju :zvizdi ).

Pokusao sam sad sa ubuntu 15.10 i opet problem.

21 vel 2016, 12:46

Dodaj parametar acpi=off za probu u Grub u Live.

21 vel 2016, 12:47

vision je napisao/la:Dodaj parametar acpi=off za probu u Grub u Live.

Gdje?
Ne mogu ni live pokrenuti

21 vel 2016, 13:22

Pa napisao sam ti u grub liniju u Live, na neke distre je to lakše uraditi, npr. na Ubuntu i njegove bližnje :hihi trebaš ovo uraditi:
http://askubuntu.com/questions/160036/h ... en-booting
tj. na kraju linije dodati taj parametar. Slično je i na Debian, a na Manjaro i druge (ne sjećam se) ti piše koju tipku pritisnuti da odabereš parametar. Ako to upali, onda kasnije treba ponovo rješavati - trajno.

21 vel 2016, 14:04

vision je napisao/la:Pa napisao sam ti u grub liniju u Live, na neke distre je to lakše uraditi, npr. na Ubuntu i njegove bližnje :hihi trebaš ovo uraditi:
http://askubuntu.com/questions/160036/h ... en-booting
tj. na kraju linije dodati taj parametar. Slično je i na Debian, a na Manjaro i druge (ne sjećam se) ti piše koju tipku pritisnuti da odabereš parametar. Ako to upali, onda kasnije treba ponovo rješavati - trajno.

Ne mogu pokrenuti taj grub nikako da upisem to

21 vel 2016, 15:16

Ne mogu pokrenuti taj grub nikako da upisem to

Kad ubacis LiveCD, dobijes onaj prvi ekran s menijem, imas dolje dopunski meni s funkcijskim tipkama. Stisni F6 i odaberi (sa return) acpi off i (ili) nomodeset. Tamo imas i liniju s grub opcijama (to je onaj tekst kad stisnes F6) i tamo mozes dodati neke druge opcije.
Stisni esc par puta dok ne dodjes u glavni meni i startaj livecd.
Odgovori