Switch to full style
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.
Odgovori

[RIJEŠENO] Qualcomm Atheros Device 0042 i Linux Mint 17.3

10 tra 2016, 12:58

pozdrav svima, novi sam na linuxu prije sam koristio win. naime imam problem sa internetom, mogu na net samo preko kabela nemogu se spojit na wifi. ako tema negdje vec postoji molio bi da me preusmjeri

hvala na razumjevanju.

Re: problem sa wifi spajanjem

10 tra 2016, 13:11

Daj nam specifikacije hardvera, pogotovo wifi modula ... i jesi li provjerio da li ti treba vlasnički driver za vwifi?

I da, dobrodošao :bok

Re: problem sa wifi spajanjem

10 tra 2016, 13:12

driver nemogu po netu nac tako da imam net s kabelom , jedino ako se wifi rucno ne unosi kao na win xp?

Re: problem sa wifi spajanjem

10 tra 2016, 13:15

Imaš u control panelu vlasnički driver ikonu ili što već, pokreni to i ako ti za neki dio hardvera postoje vlasnički driveri, ponuditi će ih za instalaciju... pri tome naravno budi spojen na net žicom

Re: problem sa wifi spajanjem

10 tra 2016, 13:27

odem pod driver manager te mi pocme ocitavat ali mi izbaci

Kod:
W:Failed to fetch cdrom://Linux Mint 17.3 _Rosa_ - Release amd64 20151128/dists/trusty/contrib/binary-amd64/Packages  Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, W:Failed to fetch cdrom://Linux Mint 17.3 _Rosa_ - Release amd64 20151128/dists/trusty/main/binary-amd64/Packages  Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, W:Failed to fetch cdrom://Linux Mint 17.3 _Rosa_ - Release amd64 20151128/dists/trusty/non-free/binary-amd64/Packages  Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, W:Failed to fetch cdrom://Linux Mint 17.3 _Rosa_ - Release amd64 20151128/dists/trusty/contrib/binary-i386/Packages  Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, W:Failed to fetch cdrom://Linux Mint 17.3 _Rosa_ - Release amd64 20151128/dists/trusty/main/binary-i386/Packages  Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, W:Failed to fetch cdrom://Linux Mint 17.3 _Rosa_ - Release amd64 20151128/dists/trusty/non-free/binary-i386/Packages  Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, W:Failed to fetch http://security.ubuntu.com/ubuntu/dists/trusty-security/main/i18n/Translation-en  Hash Sum mismatch
, E:Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.

pokusao sam preko terminala sudo apt-get update... ali i dalje mi isto izbacuje

Re: problem sa wifi spajanjem

10 tra 2016, 13:40

Post uređen - ispis dodan u code tag radi lakšeg pregleda.

@tomo - pozdrav i dobrodošao!
Molim te da samo malo detaljnije popuniš profil da ti lakše možemo pomoći. Odlično si izabrao Mint 17.3, ali samo dopiši koje okruženje koristiš (Cinnamon, Mate, Xfce, KDE).

Ispis, koji si dao, govori da Mint ne može dohvatit dodatne pakete s CD-a. To mu ni ne treba, pa ćemo to isključiti. Otvori: Start-> Software Sources-> Additional Repositories i ovde makni kvačicu s "cdrom:[linux" i "archive.getdeb.net". Nakon toga kliknu na "update the chache".
Sad idemo pronaći wifi drajver (spojen si kablom). Otvori: Start-> Device Manager i pusti malo da učita. Ako ti se pojavi drajver za wifi, označi ga i klikni na "apply" i to je to!

Re: problem sa wifi spajanjem

10 tra 2016, 13:50

software source sam rijesio ali u startu nemogu nac device manager, kad ga upisem ne izbaci a pod ponudenim ga nisam vidio. sto se tice profila pokusavam se jos snac pa cu nadopunit informacije .

Re: problem sa wifi spajanjem

10 tra 2016, 14:10

Sori, mislio sam na Driver Manager. Linux nema device manager (to na windowsu, puj, puj) :nee :oops

Re: problem sa wifi spajanjem

10 tra 2016, 14:15

pronade mi samo nvidia, open source i nvidia update u prozoru od driver manager

Re: problem sa wifi spajanjem

10 tra 2016, 22:18

Hajde prvo provjeri da li ti je wifi blokiran:
Kod:
rfkill list all

... pa ako je wifi blokiran, napiši:
Kod:
rfkill unblock all

... i restartaj laptop i kad se ponovno digne OS, probaj se spojiti na svoj router.
Odgovori