Switch to full style
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.
Odgovori

Re: problem sa wifi spajanjem

11 tra 2016, 21:57

Vidim da je Atheros, ali ne i koji... daj još ispis od:
Kod:
lspci | grep -i network

i onda klik na kućicu iznad okvira za upis teksta na kojoj piše Code i između dvaju uglatih zagrada zalijepi ispis.

EDIT;
tomo_ri18 je napisao/la:http://postimg.org/image/mj69z7jt5/

meni ovako izbaci, ako odspojim kabel nemam niceg i browser ne radi....

To je kad klikneš na mreže, što pokaže u popup prozoru kad klikneš dolje desno pored sata (kao na mojoj slici)... da li igdje piše wifi i pored toga prekidač na ON ili OFF?

11 tra 2016, 22:03

nfx@0101 ~ $ lspci | grep -i network
03:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros Device 0042 (rev 30)

malo sam se izgubio sa kucicama code, i zagradama koje nisam nasao nadam se da je to to?

11 tra 2016, 22:11

to se tice wifi-a dole nigdje nemam prikazanu ikonu od wifia niti on off imam samo wired i pod njim opcije network settings i network connections.
od ikona dole imam ikonu od bluetooth, wired , volumen, baterry, sys update sat. tebi je na gornjoj slici sto si stavio prikazan i zica i wifi i mobilni ja imam samo

Kod:
http://postimg.org/image/ygwragd2v/

jel na ovo mislis: ovo u prozoru sto pise kod? :)
Zadnja izmjena: tomo_ri18; 11 tra 2016, 22:21; ukupno mijenjano 1 put/a.

11 tra 2016, 22:12

Nije dobro, hajde za vježbu (dok ja razmišljam) uredi svoj prethodni post tako da ćeš zacrniti onaj ispis i potom kliknuti na gumb iznad na kojem piše code pa prije klika na pošalji klikni na prikaz da vidiš razliku ;)

EDIT:
Našao sam po netu neke inf o problemu u kernelu... koji kernel imaš?
Upiši:
Kod:
uname -a

pa daj ispis.

11 tra 2016, 22:24

Kod:
Linux 0101 3.19.0-32-generic #37~14.04.1-Ubuntu SMP Thu Oct 22 09:41:40 UTC 2015 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

11 tra 2016, 22:29

tomo_ri18 je napisao/la:to se tice wifi-a dole nigdje nemam prikazanu ikonu od wifia niti on off imam samo wired i pod njim opcije network settings i network connections.
od ikona dole imam ikonu od bluetooth, wired , volumen, baterry, sys update sat. tebi je na gornjoj slici sto si stavio prikazan i zica i wifi i mobilni ja imam samo

Kod:
http://postimg.org/image/ygwragd2v/

jel na ovo mislis: ovo u prozoru sto pise kod? :)

Nisam mislio na taj post, već onaj prethodni ali nema veze, bitno je da si savladao gradivo ;)

Taj kernel bi trebao raditi dobro, reci mi da li ti je wifi radio kad si distribuciju isprobavao u live modu? ... odnosno ako nisi isprobavao da li je poroblem da sad digneš taj LM koji si instalirao kao Live (bez instalacije) pa da provjeriš da li ti tamo radi wifi?

11 tra 2016, 22:32

u live modu nisam probavao ali na winu je radio normalno mogu probat stavit usb pa vidjet sad preko live da li ce radit

11 tra 2016, 22:34

Probaj, prethodno samo isključi mrežni kabel iz laptopa.

11 tra 2016, 22:50

probao preko live moda i kabel je bio odspojen al ista situacija ne izbacuje wifi

11 tra 2016, 22:58

Ništa mi trenutno ne pada na pamet... pričekaj da se javi netko tko koristi Linux Mint, a i jutro je pametnije od večeri :-D
Odgovori