Switch to full style
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.
Odgovori

ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

30 tra 2016, 21:24

@bertone-danas sam uspio naći bug, ne rade mi slušalice odnosno zvuk nastavi ići preko zvučnika kao da nisu uopće spojene :-D

EDIT by bertone

Re: TOP TEMA: Ubuntu fan club

30 tra 2016, 21:42

JH-IM je napisao/la:@bertone-danas sam uspio naći bug, ne rade mi slušalice odnosno zvuk nastavi ići preko zvučnika kao da nisu uopće spojene :-D

Ne bih o bugovima dok ne napišeš recenziju :-D ... ali evo jedan (odnosno dva) koji se odnose na 3G USB modem...

Prvi i manje bitan (iako je malo iritantan), je da ikona indikatora mreže stoji prazna kao da nema uspostavljene mreže iako je mreža uredno uspostavljena.

Drugi je da ukoliko USB 3G modem nije spojen na laptop prije paljenja već se to napravi kad je OS već pokrenut, ne želi prikazati opciju za konekciju na 3G mrežu iako je modem uredno prepoznat... i da, isprobao sam tri različita USB 3G modema i sa svima je jednako tako da nije do hardvera, već softvera.

Re: TOP TEMA: Ubuntu fan club

30 tra 2016, 22:03

bertone je napisao/la:Ne bih o bugovima dok ne napišeš recenziju :-D ... ali evo jedan (odnosno dva) koji se odnose na 3G USB modem...

Prvi i manje bitan (iako je malo iritantan), je da ikona indikatora mreže stoji prazna kao da nema uspostavljene mreže iako je mreža uredno uspostavljena.

Drugi je da ukoliko USB 3G modem nije spojen na laptop prije paljenja već se to napravi kad je OS već pokrenut, ne želi prikazati opciju za konekciju na 3G mrežu iako je modem uredno prepoznat... i da, isprobao sam tri različita USB 3G modema i sa svima je jednako tako da nije do hardvera, već softvera.


Je li modem onda soft blocked? Ja još gledam kako da sredim slušalice da funkcioniraju :hihi

Re: TOP TEMA: Ubuntu fan club

30 tra 2016, 23:30

Malo sam "kopao" :-D po svom datotečnom sustavu. U /usr/share/X11/xorg.conf.d imam datoteku amdgpu.conf :hmm .
Imam Intel grafiku, dali je to normalno? Dali je i kod vas tako koji koristite Intel grafiku?

Inače nemam nikakvih problema sa Xubuntu 16.04 i ja sam zadovoljan. Bilo je par "situacija" ali sam sve riješio.

Pozz

Re: TOP TEMA: Ubuntu fan club

01 svi 2016, 12:09

NoMaam je napisao/la:Malo sam "kopao" :-D po svom datotečnom sustavu. U /usr/share/X11/xorg.conf.d imam datoteku amdgpu.conf :hmm .
Imam Intel grafiku, dali je to normalno? Dali je i kod vas tako koji koristite Intel grafiku?

Inače nemam nikakvih problema sa Xubuntu 16.04 i ja sam zadovoljan. Bilo je par "situacija" ali sam sve riješio.

Pozz


Ja imam isti taj file iako imam Nvidia grafičku karticu, to je vjerovatno priprema za budući AMDGPU driver. Meni sve radi super osim slušalica, kao da ne registrira da su spojene.

Re: TOP TEMA: Ubuntu fan club

01 svi 2016, 13:16

U Live jel radilo?

Re: TOP TEMA: Ubuntu fan club

01 svi 2016, 14:52

Možda nisi (jack) gurnio do kraja :zvizdi :hihi

... u Windowsima radi? ... UEFI postavke?

Re: TOP TEMA: Ubuntu fan club

01 svi 2016, 18:25

bertone je napisao/la:Možda nisi (jack) gurnio do kraja :zvizdi :hihi

... u Windowsima radi? ... UEFI postavke?


Spojene su slušalice do kraja, probao sam dva para :-D U Windowsima rade, UEFI nisam gledao ali ne znam kakve bi on trebao imati veze sa slušalicama.

Re: TOP TEMA: Ubuntu fan club

01 svi 2016, 18:48

Na desktopu (na poslu) imam u UEFI-u mogućnost odrediti da li imam audio izlaz samo zadnji (na MBO), samo prednji (na kućištu) ili na oba... kvaka je da ako imam spojen monitor s ugrađenim zvučnicima na zadnji izlaz, a prethodno nisam isključio prednje izlaze (na kućištu... znači onaj za slušalice) nemam zvuka na monitoru... a kako imaš napredni laptop s vjerojatno dobrim i opširnim UEFI-em, to mi je palo na pamet pa sam zato pitao.

Re: TOP TEMA: Ubuntu fan club

01 svi 2016, 18:50

bertone je napisao/la:Na desktopu (na poslu) imam u UEFI-u mogućnost odrediti da li imam audio izlaz samo zadnji (na MBO), samo prednji (na kućištu) ili na oba... kvaka je da ako imam spojen monitor s ugrađenim zvučnicima na zadnji izlaz, a prethodno nisam isključio prednje izlaze (na kućištu... znači onaj za slušalice) nemam zvuka na monitoru... a kako imaš napredni laptop s vjerojatno dobrim i opširnim UEFI-em, to mi je palo na pamet pa sam zato pitao.


Pogledati ću, ali kako to da onda na Windowsima radi :hmm
Odgovori