Switch to full style
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.
Odgovori

Re: ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

10 srp 2016, 11:36

imam offtopic pitanje vezano za taj ROG. Jel podržava izlaz na 2 dodatna eksterna monitora? dakle, 3 totalno (sa njegovim) i to paralelno, znači ne da ima 2 izlaza već da aktivno mogu koristiti 3 monitora.

Re: ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

10 srp 2016, 12:05

shrike je napisao/la:imam offtopic pitanje vezano za taj ROG. Jel podržava izlaz na 2 dodatna eksterna monitora? dakle, 3 totalno (sa njegovim) i to paralelno, znači ne da ima 2 izlaza već da aktivno mogu koristiti 3 monitora.


Mislim da može, jedan preko HDMIja i jedan preko DisplayPorta, vidio sam po forumima da neki vrte tri monitora na nekim ROGovima. Nemam pri ruci dva monitora da isprobam :-D

Re: ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

17 srp 2016, 19:04

Spojim ih na line out izlaz i rade pface Na standardnom priključku ne rade. Moram vidjeti kakav je zvuk preko toga.

Re: ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

21 srp 2016, 06:26

Opet offtopic pitanje: jel bi preporučio rog onda za linux ili kaj?

Re: ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

21 srp 2016, 14:28

shrike je napisao/la:Opet offtopic pitanje: jel bi preporučio rog onda za linux ili kaj?


Da, sve radi bez problema osim ovog problema kojeg sam kompenzirao line outom, meni je plus i što je Asus isključio Intelovu grafičku pa nemam problema sa Nvidia Optimusom, laptop ima također lijepi 17.3" full hd IPS ekran, a meni je dobar ekran bio vrlo bitan pri kupovini.

Laptop je prilično težak tako da nije baš mobilan kao drugi ako ga misliš stalno nositi, ali to je ipak gaming laptop pa je težina očekivana. Uobičajene 17.3" torbe ne pašu, barem onih par što sam probao, premale su pa sam kupio ROG ruksak za oko 600 kuna.

Ako te još što zanima pitaj tu ili na pm :)

Re: ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

21 srp 2016, 19:28

Oho, ovo sa intelom je zanimljivo. Kako točno je iključeno? U biosu pa se ipak može nekako togglati ili neka permanentna fora? I bitno, može li se to replicirati na drugim laptopima?

Re: ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

21 srp 2016, 19:39

shrike je napisao/la:Oho, ovo sa intelom je zanimljivo. Kako točno je iključeno? U biosu pa se ipak može nekako togglati ili neka permanentna fora? I bitno, može li se to replicirati na drugim laptopima?


Jednostavno je nema, ne može se uključiti u BIOSu pa pretpostavljam da je Asus grafičku disablirao trajno na nivou samog BIOSa. Ima laptopa gdje se u BIOSu te integrirane mogu uključiti i isključiti ali kod većine to nažalost nije slučaj.

Re: ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

22 srp 2016, 07:14

JH-IM je napisao/la:
shrike je napisao/la:imam offtopic pitanje vezano za taj ROG. Jel podržava izlaz na 2 dodatna eksterna monitora? dakle, 3 totalno (sa njegovim) i to paralelno, znači ne da ima 2 izlaza već da aktivno mogu koristiti 3 monitora.


Mislim da može, jedan preko HDMIja i jedan preko DisplayPorta, vidio sam po forumima da neki vrte tri monitora na nekim ROGovima. Nemam pri ruci dva monitora da isprobam :-D


Da vam rijesim dileme, nisam prije vidio.. :D
DisplayPort (u verziji 1.2, neznam kako je sa novijim) podrzava do 4 monitora u full HD rezoluciji, 2 u WQXGA ili 1 u 4k/UHD. Naravno sve spojeno na jedan izlaz. Iako neke kartice i laptopi ne podrzavaju vise od 3, pa bi trebalo provjeriti dal ide na ROG, ugl. 3 monitora se svakako mogu ustekat u jedan port..
To moze rijesiti DP Hub kojih vecina ima 1/3 prikljucke ili cak i sa monitorom koji imaju ulaz i izlaz na sebi pa se napravi Daisy Chain i spajaju se jedan u drugi nakon prvog koji je ustekan u karticu..

Re: ASUS ROG G751 - problem s izlazom zvuka na slušalice

22 srp 2016, 19:36

Yeti je napisao/la:
JH-IM je napisao/la:
shrike je napisao/la:imam offtopic pitanje vezano za taj ROG. Jel podržava izlaz na 2 dodatna eksterna monitora? dakle, 3 totalno (sa njegovim) i to paralelno, znači ne da ima 2 izlaza već da aktivno mogu koristiti 3 monitora.


Mislim da može, jedan preko HDMIja i jedan preko DisplayPorta, vidio sam po forumima da neki vrte tri monitora na nekim ROGovima. Nemam pri ruci dva monitora da isprobam :-D


Da vam rijesim dileme, nisam prije vidio.. :D
DisplayPort (u verziji 1.2, neznam kako je sa novijim) podrzava do 4 monitora u full HD rezoluciji, 2 u WQXGA ili 1 u 4k/UHD. Naravno sve spojeno na jedan izlaz. Iako neke kartice i laptopi ne podrzavaju vise od 3, pa bi trebalo provjeriti dal ide na ROG, ugl. 3 monitora se svakako mogu ustekat u jedan port..
To moze rijesiti DP Hub kojih vecina ima 1/3 prikljucke ili cak i sa monitorom koji imaju ulaz i izlaz na sebi pa se napravi Daisy Chain i spajaju se jedan u drugi nakon prvog koji je ustekan u karticu..



Veoma seksi, hvala na infos.
Odgovori