Sada je: 29 ožu 2024, 05:55.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav,
Nabavio sam si Raspberry Pi 3 i koju god distribuciju i browser koristio, video na youtube-u šteka ako ga stavi na kvalitetu veću od 144p. Čitam po netu i ekipa piše kako vrti bez problema 360p, 720p... a ja ne mogu ni 240p jer nije gledljivo. Memorijska je class 10 i nije neka no name, probao sam i drugu microsd karticu, brzina neta je 15Mbps. Jednako mi radi preko Wifi-a i Lan-a.
Ima tko ideju šta bi moglo biti?
Treat your password like your toothbrush. Don't let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
Avatar
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 21 sij 2015, 08:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Da li html5 ili flash? Ako je flash, onajnopensource ili propriatery? I koji browser?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
HTML5
Probao sam firefox, chromium, epiphany i kweb
Treat your password like your toothbrush. Don't let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
Avatar
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 21 sij 2015, 08:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Problem ti je u tome što browseri (Firefox, Chromium) NE mogu koristiti video akceleraciju s RPi chipseta, nego softverski enkodiraju video za što Proc nema snage.
Da bi youtube video radio prvo ga moraš downloadati na karticu, usb stick, pa od tamo reproducirati posebno podešenim VLC-om:
To enable hardware accelerated video playback in VLC go to Tools -> Preferences -> Video and select OpenMax IL
.

Ja na RPi3 koristim solidnu Ubuntu Mate distru
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
shrike je napisao/la:Da li html5 ili flash? Ako je flash, onajnopensource ili propriatery? I koji browser?


Nema Flasha za ARM Linux ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
ok, ja znam samo da na rpi2 vlc po defaultu nema hw dekodiranje što mi je totalno bed (bar ne na wheezy raspbianu)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Hvala na odgovorima, ovo mi je pomoglo :)
Danas sam saznao da ide pomoću ovog plug-ina, pa evo link ako nekpome zatreba: https://chrome.google.com/webstore/deta ... hlgn?hl=en

EDIT: Dodano u LzS enciklopediju znanja - Megapopis riješenih tema
Treat your password like your toothbrush. Don't let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
Avatar
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 21 sij 2015, 08:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.