Sada je: 12 srp 2020, 11:56.
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Zadnjih par dana se bakćem s POS printerima, radim skriptu za testiranje funkcionalnosti noža, ladice i samog printa.
Danima sam istraživao kako na termalni POS printer spojen na COM port poslati naredbu za otvaranje ladice ili full cut papira.
Nalazio sam svašta, a najprije da se iz terminala može poslat naredba:
Kod: Označi sve
echo -e "\x1b\x69\r\n" > /dev/ttyS0 #COM1

..koja pokrene nož. Naravno, prije toga treba dati permission da se može slati išta na /dev/ttyS0.
Sasvim slučajno otkrio sam da naredba echo ima i parametar \e koji predstavlja escape (\x1b). Isto tako, otkrio sam i da ne moram slati \x69 (slovo i) u hex obliku.

Dakle, da ne duljim, zanima me dal' se itko time bavi(o) i ima li još kakvih interesantnih naredbi koje bi bilo dobro uvrstiti u skripti za testiranje POS printera, te kako postupiti kad je u pitanju USB POS printer?
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 272 puta
Primio/la zahvalu: 343 puta
Spol: M
Da odgovorim samom sebi; printanje, rezanje papira kao i otvaranje POS ladice je identično i na USB-u ako printer prihvaća ESC/POS naredbe, odnosno ako je EPSON kompatibilan. Jedina je razlika što se naredbe šalju na /dev/usb/lp0, a ne na /dev/ttyS0.
Trenutno testirani printeri su Bixolon SRP-350II i SRP-350III (USB), Posiflex PP7000 i PP8000 (COM). Uz njih je bio i neki Nixdorf nešto, također na USB-u. Zasad jedino niti jedan NCR POS printer nisam uspio upogoniti (pokušano s 2 modela, jedan od njih je 7199, svi na USB-u).

Ako ima zainteresiranih, napravit ću skriptu za testiranje navedenog i objavit je ovdje. Trenutno imam jednu gotovu za poslovne mi potrebe, ta nije za javnost.
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

Moderator
Moderator
Ali tko koristi POS printere za po doma?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 276 puta
Spol: Y
shrike je napisao/la:Ali tko koristi POS printere za po doma?

Meni je ovo super-korisna stvar zbog posla. Možda će nekome trebat iz istog razloga. :pogled_dolje
Hash Checker

Moderator
Moderator
A da otvoriš neki github repo i rokneš tamo što možeš? Sharing is caring :)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 276 puta
Spol: Y
shrike je napisao/la:A da otvoriš neki github repo i rokneš tamo što možeš? Sharing is caring :)

Imam svoj GitLab repo, na njemu i čuvam sve svoje skripte. Dobar dio je private, ali ima dosta i otvorenih za javnost.
Ova skripta za testiranje POS printera je private zato jer sadrži neke informacije koje ne trebaju ići u javnost, a osim što ne trebaju, uglavnom su beskorisne drugima.

GitHub sam napustio nakon što je M$ to preuzeo.

Pitao sam ovamo čisto da znam ima li smisla to stavljati javno dostupnim. :hmm
Hash Checker

Moderator
Moderator
Napravio sam CLI verziju, nastala na bazi originalne skripte koja ipak koristi zenity. Ako koga zanima, link je tu:

https://is.gd/CPPTsh
Hash Checker

Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.