Switch to full style
Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.
Odgovori

Canon TR4550 scanner not detected

12 ožu 2020, 11:13

Problem koji se meni javlja je opravo ovo što piše u naslovu. Problem se javlja samo na Mintu. Na Archu mi i printer i scanner rade super.

Znači, nedavno sam kupio navedeni printer/scananer. Prvo mi je na Mintu radilo oboje super, a onda sam reinstalirao mint. Sada mi radi printer, a za scanner mi dolazi poruka navedena u naslovu. Isti problem se javlja na Smple Scan i na XSane. Scanner bude prepoznat kada se preko terminala ili alt+F2 pokrene scangearmp2. Međutim, program koji mi se tako otvori nema opciju upravljanja skeniranjem (preview, crop i sl.) već samo skeniranje i to je to.

Molim za pomoć što trebam napraviti da mi Xsane i na Mintu prepozna scanner ili za uputu da li još uvijek postoji Canonova aplikacija ScaneGear koju sam nekada koristio (i koja je prije dolazila sa driverom za canonove scennere).

Re: Canon TR4550 scanner not detected

12 ožu 2020, 17:01

Pa imaš na njihovoj stranici za skidanje i drajver i taj programčić,prvo probaš s drajverom da li radi simplescan,a ako neće instaliraš i scangear.Instalacija:skineš npr drajver(onaj prvi u nizu),raspakiraš, i 2xklik na .deb datoteku,i to bi trebalo biti to.

Re: Canon TR4550 scanner not detected

12 ožu 2020, 20:25

Driver je istaliran.

Prije ovog scanera sam imao drugi canon i kada sam za njega instalirao driver za scaner, odmah je bio instaliran ScanGear. Ali za ovaj je došao samo scangearmp2.
Odgovori