Asus Eee PC X101

Diskusije o hardveru i driverima pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Asus Eee PC X101

PostPostao/la Yeti » 26 vel 2012, 13:44

Dakle imam mogucnost ubost doticni za 100 € potpuno novi! Prvo da pitam dal je isplativo uopce? Ima ko kakvih iskustava s njim? Mozda neka zapazanja, razmisljanja? Planiram stavit gore crunchbang...
http://www.alpha-m.hr/index.php?content ... i&id=71813
http://www.youtube.com/watch?v=Gidsu0TjwnA
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Yeti

Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M

Re: Asus Eee PC X101

PostPostao/la Cooleech » 26 vel 2012, 16:32

Nisam siguran 100% ali gledajući ovaj video na youtubeu, čini mi se da isti takav netbook ima jedan lik što nam ga je donio u udrugu SOK da mu instaliramo VLC, pošto sa MeeGoom dolazi banshee koji ne podržava titlove (bar nitko od nas iz udruge nije znao naći tu opciju).
Prvo što mu zamjeram je JAKO mali SSD koji se brzo napuni (mislim da je 8GB u pitanju), a drugo što mu zamjeram je to što mu je za kompajliranje VLC-a sa njegovim ovisnostima trebalo preko sat ipo vremena ako ne i više. Nažalost, nismo uspjeli nać rpm paket VLC-a, a nema ga ni u njegovim repozitorijima pa nam je kompajliranje bila jedina opcija.
Plus mu definitivno ide na brzinu bootanja te na trajanje baterije (oko 4 sata, čini mi se).
Cooleech

Podijelio/la zahvalu: 150 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta

PostPostao/la iv@n » 26 vel 2012, 16:57

Isplati se uzet, pa prodat za cca 1000 kuna i dobar si 250+ kn. Ti Intelovi jednojezgreni Atomi su prespori za bilo što... jedino ako želiš igračku za surfanje iz kreveta.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
iv@n
Site Admin

Podijelio/la zahvalu: 268 puta
Primio/la zahvalu: 163 puta

PostPostao/la Yeti » 26 vel 2012, 20:39

Pa razmisljao sam o tome da ga zadrzim posto mi se neda uvjek navlacit ovu 17'' kantu sa sobom. Na posao za film neki pogledat te za internet, pa dalje u vikendici za glazbu i tako to. Je da je mali SSD al imam stik od 64 GB tako da nije da me to zabrinjava toliko... Uzet cu pa vidjet kako se ponasa pa prodat ako necu bit zadovoljan... A kako su ti odnosi linux ssd? Na sto treba obratit paznju osim da je bez swap-a i da je ext2?
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Yeti

Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta

PostPostao/la Cooleech » 26 vel 2012, 21:11

Koliko znam, /proc /tmp i /var dosta "aktivni" folderi, a sad koliko to utječe na vijek trajanja diska... nebih znao. Siguran sam da ima iskusnijih koji će znat što ti je pametno napravit. slika Inače, čisto da napomenem, na tom strojčiću Ubuntu 10.04 live je radio out-of-box. ;)
Cooleech

Podijelio/la zahvalu: 150 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta

Natrag na Linux i hardver

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

TimIzbriši sve kolačiće