Sada je: 18 srp 2018, 23:10.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Pozdrav svima,

imam Ubuntu 16.04 LTS i par puta godišnje ga reinstaliravam (nije do Linuxa :ljubav :ljubav ). Nedavno (prije par mjeseci ako se dobro sjećam) primjetio sam da Ubuntu software "šteka". Prvi put (nakon reinstalacije Ubuntu-a), normalno ga otvori no nakon toga "nula bodova" .....sada imam instaliran Ubuntu software center pa me zanima koja je razlika između ta dva programa i zašto se ovaj Ubuntu software više uopće ne može instalirati :hmm :hmm (ima mi ljepše, preglednije i za korištenje, lakše sučelje od ovog USC-a).

Eto, samo toliko pa .... pozz :thmb-up
Zadnja izmjena: Mateo; 11 srp 2018, 08:09; ukupno mijenjano 2 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 29 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Najjednostavnije ti je provjeriti u terminalu što ti javlja prilikom instalacije Ubuntu softwAREa. Sav softwARE koji instaliraš iz UCS-a ili US-a možeš instalirati i iz terminala naredbom:

Kod: Označi sve
sudo apt install <ime-paketa>
Arch Linux Install Script
Hash Checker
I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 254 puta
Primio/la zahvalu: 314 puta
Cooleech je napisao/la:Najjednostavnije ti je provjeriti u terminalu što ti javlja prilikom instalacije Ubuntu softwAREa. Sav softwARE koji instaliraš iz UCS-a ili US-a možeš instalirati i iz terminala naredbom:

Kod: Označi sve
sudo apt install <ime-paketa>

..je je ... "ne znam što mi bi" s ovim "ear" pface pface pface ispravljeno :thmb-up

Dakle ... Ubuntu softWARE :zvizdi :zvizdi bude instaliran u samoj instalaciji Ubuntu-a; i kao što rekoh, od nedavno se više nije htio u potpunosti otvoriti te sam na AskUbuntu pronašao par naredbi za instaliciju istog. Neke su za instalciju Ubuntu Software-a, a neke za instalaciju USC.

Ove za US, ne radi ni jedna (i moram reći da i tamo ljudi komentiraju da im je prestao raditi no niti u jednom nema objašnjenja zašto ne radi) .... a što se tiče ovog USC, naredba za terminal (koja je meni proradila) je slijedeća:
sudo apt-get install -f
sudo apt-get update
sudo apt-get install software-center

Što se tiče tvog pitanja da što mi napiše u terminlu kod instalacije US ........ sve normalno odradi ali "nula bodova" ..... otvori 1/3 aplikacije (onu naslovljenu ALL) ... dio naslovljen INSTALLED uopće ne otvori, a dio naslovljen UPDATES; "samo vrti/učitava/provjerava.

Znači, zanima me zašto se to događa i ako već US ne radi, zašto bude automatski instaliran pri instalaciji Ubuntu-a, a ne USC :hmm

Eto .. to bi bilo to .... pozz
Podijelio/la zahvalu: 29 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.