Sada je: 29 ožu 2024, 06:40.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
zato i kazem, zaprzio je sliku sa gpt i s tim iso instalirao vjerojatno na mbr ili obrnuto
to mi je prvo palo na pamet kad je rekao da ne moze ucitati iso, a kasnije da je skrsio sa gpt... mozda nije mogao ucitati onaj zaprzen za mbr jer ima gpt
ko zna s cime przi slike

slika

i sta je on tu napravio da ima toliko toga po grubu...mozda je i nesvijesno konventirao mbr tablicu u gpt
zato treba vidjet sta mu je u biosu, legacy ili u efi i onda se drzati toga, ako je legacy - samo mbr, ako je uefi, samo gpt, pri cemu ne mislim na tablice nego na przenje iso slika
ne znam kakve su linux aplikacije za przenje, kostio sam usb samo iz windowsa i to zaprzen sa ovim rufusom, vjerojatno i linux aplikacije imaju isto tako targete...
vise volim network instalaciju iz postojece distribucije nego iso
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.