Sada je: 14 kol 2020, 06:45.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Re: optima adsl - problem
01 tra 2010, 16:20
i pod ulpgiraj se sam mislio na onaj prozorcic koji ti iskoci kad otvoris network manager..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
01 tra 2010, 21:24
glaskoncILLa je napisao/la:s obzirom da passwordi nemaju zdravu naviku da se krecu, ja sam siguran da ih je netko postavio, kako na bios, tako i vjerovatno na router za 802.1x :D

Čuj, ak router ima wireless koji, moguće nije bio zaštićen, moguće je da je passworde napravil i kakav hacker izvana prek wireless-a??
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
01 tra 2010, 22:22
Radi! :) :) :)

Makla sam network-manager i instalirala ga nanovo (hvala ovoj http://linuxd.wordpress.com/2009/02/09/installing-network-manager-manually-offline/ divnoj stranici) i RADI! :D

Strah me resetirat'. :D

Veliko hvala svima, a posebno glaskoncILLa. Duzna sam sladoled, cevape il nesto po izboru, i vrlo rado cu se oduziti. :D
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
01 tra 2010, 22:32
moguce, ali ne vjerujem ( i da je, to bi se vjerovatno vratilo na default nakon tvornickog reseta ), mislim da njen drugi ubuntu sprica pakete okolo, a buduci da to sve skupa radi cisto na drugom sloju, a cijeli ovaj lan/switchports/wireless dio je na l2 na malim routerima, paketi dolaze do svih strojeva koji se ukopcaju.

jedino u sto nisam siguran je da bi se uspjela regati sa carnetovim podacima, nisam se bas konkretno bavio tim na linuxu, trebalo bi probati, sve zavisi koju ulogu u procesu lap preuzima..

ali u svakom slucaju bi to vjerovatno proradilo da se ili zakomentira taj dio wpa supplicant konfe na lapu ili da se lap ugasi, pa se nakon toga pozabavi inicijalnim problemom zbog kojeg se ne moze spojiti na net.
a dok god je 802.1x aktivan negdje na mrezi, zasigurno se nece moci spojiti na lan bez da se autenticira sto mozda uopce nije moguce..
01 tra 2010, 22:33
zivcanislon je napisao/la:Radi! :) :) :)

Makla sam network-manager i instalirala ga nanovo (hvala ovoj http://linuxd.wordpress.com/2009/02/09/installing-network-manager-manually-offline/ divnoj stranici) i RADI! :D

Strah me resetirat'. :D

Veliko hvala svima, a posebno glaskoncILLa. Duzna sam sladoled, cevape il nesto po izboru, i vrlo rado cu se oduziti. :D

a lap je takodjer spojen?
ako je, daj pliz resetiraj, cisto radi eksperimenta.. :)
01 tra 2010, 22:53
Resetirala, drhtavih ruku, i radi. :D

I laptop je spojen istovremeno.
Bili su i prije spojeni i laptop i ovaj kucni komp, i radio je net normalno. I tada su postavke na mom laptopu bile iste kao i sad, pa ne mislim da je u tome bio problem.
01 tra 2010, 23:05
khm, ali nesto ga je tjeralo da se zeli autenticirati.. mozda neki bug u network manageru..
grr, sad bi to raskopao da vidim sta je, ali eto, nije mi pri ruci.. :)

nevermind, vazno da radi.

a ako ne slazes nikakve vpn-ove i koristis pppoeconf za spajanje na net, mozes pokusati instalirati i wicd, to je takodjer network manager koji istina ima manje funkcija nego gnome network manager, ali te funkcije koje ima u pravilu odradjuje dosta bolje.
prilikom instalacije ce deinstalirati gnome network manager, ali cak i ako ti se wicd ne svidi ili ako ne budes mogla na internet sa njim, mozes ponovo offline instalirati gnome network manager koji ce prilikom instalacije deinstalirati wicd.
mislim da je ocito da si nisu bas frendovi... :)
02 tra 2010, 00:07
Nemam nikakvu potrebu za raskopavanjem, samo sam sretna sto nisam pronasla instalacijski cd od Windowsa i sto stvar radi. :)
U guglanju sam naisla na preporuku za wicd, ali ne znam sto nije islo pa nisam probala, mozda je offline instalacija bila komplicirana. Ako opet bude problema, definitivno cu se vise potruditi da instaliram wicd, ovo danas me je poprilicno namucilo.

Hvala ti jos jednom, zaista. :)
02 tra 2010, 07:11
OK, znači problem riješen! Nadam se da nemate ništa protiv da ja ovo zaključam ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.