Sada je: 14 svi 2024, 10:54.
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
mislim da bi trebao funkcionirat...ili automatski ili tako :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
matej je napisao/la:Ljudi, random pitanje.

Ovaj proces za pppoe radit ce na svakoj distribuciji?
Jer pomalo krecem u eksperimentiranje i testiranje distribucija :D

trebao bi, ja sam uspio sloziti na svemu sto sam probao iako bude laganih muka koji put, na ubuntoidima ide bez problema a na fedori isam nikada uspio sloziti jer je nesto blokiralo pristup netu...

u svakom slucaju buduci da si pocetnik moguce da ce ti se malko smuciti koji put i mozda preskocis neku tebi dobru distru jer te to zezalo... probaj svim silama rjesiti se tog carneta, jako je mala razlika u cjeni a i dobiti ces vecu brzinu za tu malo vecu cjenu tako da opet dobro :)
(barem kada smo se mi prebacivali je bilo tako, provjeri na iskonovim stranicama, ne trebaju ti niti doci mjenjati ruter, samo oni sloze to iz centrale i sve radi out of box :mrgreen: )
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Shicy je napisao/la:mislim da bi trebao funkcionirat...ili automatski ili tako :D


ili ce bit sbatine haha :D
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
Da trebalo bi funkcionirat na svim distrama... Eventualno je moguce da je ime paketa koji pruza potreban software drugacije... Automatski nevjerujem da ce funkcionirat ^^
Postovi: 290
Postovi: 290
Pridružen/a: 13 ožu 2012, 20:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.