Switch to full style
Novi ste u svijetu Linuxa? Imate hrpu početničkih pitanja?

Pravila foruma

PRAVILA ZA NOVE KORISNIKE LINUXA!
Prije otvaranja bilo kakve diskusije svaki novi korisnik u svijetu Linuxa obavezan je učiniti sljedeće korake:
Pročitati ove tekstove iz naše Wikipedije:
- Sve uvodne tekstove Linuxa za početnike (njih 5)
- Sve što trebate znati o radu s diskovima
- Pročitati ovu temu za početnike
- Pokušati pronaći riješenje problema u Enciklopediji znanja

Nakon toga korisnik smije otvoriti temu s naslovom svog problema uz obaveznu naznaku Linux distribucije koju koristi u formi:
[Linux distribucija, broj verzije, grafičko okruženje]: Naslov problema
U prvom postu korisnik obavezno mora odgovoriti na ova pitanja:
- Da li ima instalirane Windowse?
- Što ga je motiviralo na instaliranje i korištenje Linux distribucije?
- Obavezno je potrebno navesti specifikacije hardvera (Ime Laptopa, tip procesora, grafičke i mrežne kartice, količina RAM-a i diska)

Bez učinjenih ovih prvih koraka, na teme se neće odgovarati i one će biti izbrisane s foruma!
Odgovori

[RIJEŠENO]WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 08:20

Pozdrav. Nov sam na forumu, pa neznam da li je vec problem rjesen ili ne, i ako je, nemojte zamjerit :)
Naime, prije nekih tjedan dana sam instalirao Ubuntu, nakon dugo godina koristenja windowsa.
A kako imam taj glupi wlan router, potrebno je napravit pppoe konekciju.
Moje laicko znanje o Linuxu i Ubuntu-u mi govori da linux nema tako jednostavno sucelje kao windows i mac (valjda).

Pokusavao sam sve moguce nacine za rjesenje problema, od dodavanja dsl-a do dodavanja carnet usera i pass-a u router, stavljanje u routing mode, bridge mode nisam jos probao.

Hitno mi treba laptop jer mi je potreban za skolu, na ovom kompu gdje sam sad (obiteljski jel) bude cijela obitelj i tesko je doc na red nekad lol

Tako, bilo bi pozeljno kad bi nasli rjesenje za problem :)

Pozdrav, Matej

Re: WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 08:26

evo ti rjesenja, procitaj sve, nema puno... viewtopic.php?f=26&t=8203&hilit=pppoe

jedini problem je sto nakon toga nece se vise normalno spajati na net preko wirelesa... ma u biti oce ali nisam naso rjesenje i kada sam se rjesio iskon carneta napravio sam reinstall :)

Re: WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 09:07

zole052 je napisao/la:evo ti rjesenja, procitaj sve, nema puno... viewtopic.php?f=26&t=8203&hilit=pppoe

jedini problem je sto nakon toga nece se vise normalno spajati na net preko wirelesa... ma u biti oce ali nisam naso rjesenje i kada sam se rjesio iskon carneta napravio sam reinstall :)


zelis rec da ako se rjesim iskon carneta, imat cu normalan wireless na kompu? XD

Re: WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 09:14

kad odem na 'sudo pppoe-setup' pokaze mi command not found.

Re: WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 09:33

matej je napisao/la:kad odem na 'sudo pppoe-setup' pokaze mi command not found.

idi instalirati pa potrazi pakete koji imaju u imenu pppoe, neznam jel ti fali pppoeconf ili sta,, u svakom slucaju nema toga puno... mozes i pocekati da se vratim doma ako ti nitko ne odgovori tocno koji paket je u pitanju a mozes i sam isprobati...

ja mislim da ako u synaptic upises pppoe-setup da ti nadje tocan paket

Re: WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 09:35

zole052 je napisao/la:
matej je napisao/la:kad odem na 'sudo pppoe-setup' pokaze mi command not found.

idi instalirati pa potrazi pakete koji imaju u imenu pppoe, neznam jel ti fali pppoeconf ili sta,, u svakom slucaju nema toga puno... mozes i pocekati da se vratim doma ako ti nitko ne odgovori tocno koji paket je u pitanju a mozes i sam isprobati...

ja mislim da ako u synaptic upises pppoe-setup da ti nadje tocan paket


kako da instaliram kad nemam net na laptopu? (n00b question)

Re: WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 09:39

matej je napisao/la:
zole052 je napisao/la:
matej je napisao/la:kad odem na 'sudo pppoe-setup' pokaze mi command not found.

idi instalirati pa potrazi pakete koji imaju u imenu pppoe, neznam jel ti fali pppoeconf ili sta,, u svakom slucaju nema toga puno... mozes i pocekati da se vratim doma ako ti nitko ne odgovori tocno koji paket je u pitanju a mozes i sam isprobati...

ja mislim da ako u synaptic upises pppoe-setup da ti nadje tocan paket


kako da instaliram kad nemam net na laptopu? (n00b question)

spoji zicom, tako sam ja napravio :)

zicom je lako napraviti konekciju i ne treba nista dodatno instalirati...

Re: WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 10:27

Nezelim spojit zicom jer imam glupi wlan, a i laptop mi je u sobi, tako da je opcija wireless.

Re: WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 10:51

matej je napisao/la:Nezelim spojit zicom jer imam glupi wlan, a i laptop mi je u sobi, tako da je opcija wireless.

ah... uzmi laptop u ruku, odnesi ga do rutera, spoji ga zicom, instaliraj sto treba, odspojis ga od zice, odneses u sobu i sredis wireless...

ako ga ne zelis odnjeti tih par metara da bi nesto instaliro preko zice vrati windowse sta da ti kazem...

Re: WLAN Iskon problem.

29 lis 2012, 11:02

Lenčino :komp Linux će te našetat dok ne pohvataš osnove :zamisljen
Odgovori