Sada je: 16 tra 2024, 22:17.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nostradamus
Suko je napisao/la:Kokice su u mikrovalnoj. Sokić sam natočio.
Let the fight begin ... :zika
:bleh




Iskusnjara je prije 6 stranica namirisala fight, a mi nema fajta, bla bla bla...
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
pa nije fajt ;)
čisto razmjena stavova ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Shicy je napisao/la:pa nije fajt ;)
čisto razmjena stavova ;)


Točno to. Htio bih ovdje naglasiti nešto ultra bitno. Ne kažem da bi se SVI trebali povinjavati mojem idealu kvalitetnoga. To je prednost linux zajednice, ako ti je KDE dobar koristiš KDE, ako želiš nešto lakše uvijek imaš LMDE ili nešto 3. ili 4.-o. Samo naglašavam moje opće nezadovoljstvo potrošnjom resursa DE-a, ali bome i potrošnjom resursa raznih aplikacija od igara do aplikacija (bilo trivijalnih bilo ozbiljnih).
Zadnja izmjena: shrike; 18 tra 2012, 23:52; ukupno mijenjano 1 put/a.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ne kažem da bi se SVI trebali povinjavati mojem idealu kvlaitetnoga. To je prednost linux zajednice, ako ti je KDE dobar koristiš KDE, ako želiš nešto lakše uvijek imaš LMDE ili nešto 3. ili 4.-o. Samo naglašavam moje opće nezadovoljstvo potrošnjom resursa DE-a, ali bome i potrošnjom resursa raznih aplikacija od igara do aplikacija (bilo trivijalnih bilo ozbiljnih).


Ovo je lijep post, slažem se s izrečenim.
U ovom moru distri, de-ova i wm-ova, te bezbrojnim mogućnostima personalizacije, svatko može naći (ili prilagoditi) nešto za sebe.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
stefan je napisao/la:A strigi (više nepomuk) ti je onaj što omogućava da nadješ sve slike na kojoj je osoba XX, slikana u mjestu YY i to godine 2009. OK, nije teški task, ali kako ćeš drukčije to obaviti u 2 sekunde?

Npr. nađi sve pdf-ove u /home u kojem se spominje "genetski algoritam". Ali nađi ih trenutno!


To stvarno radi i to brzo kao Google? Ako da, naci cu komp za testiranje.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
ne znam zasto usporedjujes sa googleom... strigi/nepomuk indeksiraju tvoj hard.

i da, pretrazivanje je trenutno.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Google isto indeksira:) Samo, kako se recimo koriste ti strigi i nepomuk?! Jedino što ja vidim na KDE-u od njih je da koriste resursa i to je to.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Google isto indeksira:) Samo, kako se recimo koriste ti strigi i nepomuk?! Jedino što ja vidim na KDE-u od njih je da koriste resursa i to je to.

ja znam za:
- pretraživanje u Dolphin-u
- pretraživanje u digiKam-u
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:
shrike je napisao/la:Google isto indeksira:) Samo, kako se recimo koriste ti strigi i nepomuk?! Jedino što ja vidim na KDE-u od njih je da koriste resursa i to je to.

ja znam za:
- pretraživanje u Dolphin-u
- pretraživanje u digiKam-u



Proučit ću to sve :)
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Proučit ću to sve :)

znači možemo te očekivati u KDE fan clubu? :D
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.