[RIJEŠENO] Password rejected
Moderator/ica: Moderatori/ce
[RIJEŠENO] Password rejected
Pozdrav !
Prije par dana mi se počeo javljati problem s autorizacijom.
Kod boot-anja se normalno prijavim i sustav se normalno boota te normalno radi.
Ali ako trebam napraviti bilo koji task gdje je potrebnan root access, ne prolazi.
Cijelo vrijeme javlja da je kriva lozinka a znam da nije.
Npr. ne mogu pokrenuti software update, synaptic ili bilo kaj sličnog jer uvijek završi na "password rejected". Ideje ?
Distribucija: ubuntu 12.10 + KDE
Prije par dana mi se počeo javljati problem s autorizacijom.
Kod boot-anja se normalno prijavim i sustav se normalno boota te normalno radi.
Ali ako trebam napraviti bilo koji task gdje je potrebnan root access, ne prolazi.
Cijelo vrijeme javlja da je kriva lozinka a znam da nije.
Npr. ne mogu pokrenuti software update, synaptic ili bilo kaj sličnog jer uvijek završi na "password rejected". Ideje ?
Distribucija: ubuntu 12.10 + KDE
Re: Password rejected
Znam da nema veze sa problemom (ili ima) ali zašto si još na 12.10 kad mu je podrška istekla 16. svibnja 2014. godine 
Re: Password rejected
Nikako da napravim backup-ove i update. Imam dosta toga na računalima, ali budem
.
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: Password rejected
Ajde, da mu se nije desio ovaj problem, usao bi u 2016 s tom verzijom distre.bertone je napisao/la:Znam da nema veze sa problemom (ili ima) ali zašto si još na 12.10 kad mu je podrška istekla 16. svibnja 2014. godine
Re: Password rejected
Znam kako je to.. ja nikako da uhvatim vremena i pozabavim se jednim 1TB diskom.. i na kraju sam problem riješio tako da sam kupio novi disk od 2TB, a ovaj od 1TB čeka neka bolja vremena da se pregleda i počisti od backupovih-backupa i da doisa saznam koliko nepotrebnih stvari imam na njemueLin je napisao/la:Nikako da napravim backup-ove i update. Imam dosta toga na računalima, ali budem.
Re: Password rejected
koju narebu koristiš za root pristup?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Re: Password rejected
Pozdrav.
Probao sam se danas malo igrati i ispada da ne mogu pokrenuti ništa kaj treba root access.
Znaći niti update niti bilo što drugo.
Probao sam:
-------------------
me@home:~$ sudo arduino
[sudo] password for me:
me is not in the sudoers file. This incident will be reported.
-------------------
me@home:~$ su
Password:
su: Authentication failure
-------------------
me@home:~$ sudo synaptic
[sudo] password for me:
me is not in the sudoers file. This incident will be reported.
--------------------
me@home:~$ su - me
Password:
me@home:~$
---------------------
me@home:~$ sudo dolphin
[sudo] password for me:
me is not in the sudoers file. This incident will be reported.
---------------------
E.
Probao sam se danas malo igrati i ispada da ne mogu pokrenuti ništa kaj treba root access.
Znaći niti update niti bilo što drugo.
Probao sam:
-------------------
me@home:~$ sudo arduino
[sudo] password for me:
me is not in the sudoers file. This incident will be reported.
-------------------
me@home:~$ su
Password:
su: Authentication failure
-------------------
me@home:~$ sudo synaptic
[sudo] password for me:
me is not in the sudoers file. This incident will be reported.
--------------------
me@home:~$ su - me
Password:
me@home:~$
---------------------
me@home:~$ sudo dolphin
[sudo] password for me:
me is not in the sudoers file. This incident will be reported.
---------------------
E.
- jurastublic
- Postovi: 1907
- Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
- Spol: M
- OS: Mint 10 LXDE itd...
- Lokacija: i grupa Film
Re: Password rejected
Nekako si izletio iz admin grupe ili nikad nisi ni bio u njoj ako je to dodatni user.
Restartaj iz GRUB-a u Recovery, pa u root prompt, pa upiši:
BTW, za arduino ti ne treba root pristup.
Samo dodaj svog usera u dialout grupu:
Normalno, nakon što središ prvo ono sa sudo pristupom (ili možda odmah sve riješiš u recoveriju).
Sretno!
Restartaj iz GRUB-a u Recovery, pa u root prompt, pa upiši:
Kod: Označi sve
usermod -aG admin meSamo dodaj svog usera u dialout grupu:
Kod: Označi sve
sudo usermod -aG dialout meSretno!
"Hodor bre foobar"
Re: Password rejected
usermod -aG admin me
**
admin group is missing
pa sam probao:
groupadd admin
**
cannot lock /etc/group , try again later.
Možda nije root particija dobro mountana. To mogu još provjeriti.
Btw. arduino sam prije normalno koristio a nakon tih problema sam ga mogao koristit samo preko sudo-a jer nije boot-o USB driver za programator. Sad ni to ne radi.
Hvala za prijedlog, budem ubacio to što si predložio.
**
admin group is missing
pa sam probao:
groupadd admin
**
cannot lock /etc/group , try again later.
Možda nije root particija dobro mountana. To mogu još provjeriti.
Btw. arduino sam prije normalno koristio a nakon tih problema sam ga mogao koristit samo preko sudo-a jer nije boot-o USB driver za programator. Sad ni to ne radi.
Hvala za prijedlog, budem ubacio to što si predložio.
-
teorijavelikogpraska
- Postovi: 252
- Pridružen/a: 09 pro 2013, 17:28
- Spol: M
- OS: ubuntu mate/linux mint
Re: Password rejected
Sve što su ti kolege predložile je O.K. sa stručnog aspekta. Čudno je kako ti baš ništa od navedenog neradi. Hm, hm, pa ajde onda provjeri jednu banalnost. Da se tebi možda tvoja tipkovnica nakon butanja ne prebaci u neko drugo pismo ( znalo se dešavati u nekim drugim distrama npr. meni u xfce ). Ako si imao recimo Hrvatski, skoči ti u Engleski, pa ako imaš recimo x ili y ili neke druge znakove onda je pogrešna lozinka. Iako vidim tebi javlja nešto drugačiji odgovor ( tipa, nisi član ).eLin je napisao/la:Pozdrav !
Prije par dana mi se počeo javljati problem s autorizacijom.
Kod boot-anja se normalno prijavim i sustav se normalno boota te normalno radi.
Ali ako trebam napraviti bilo koji task gdje je potrebnan root access, ne prolazi.
Cijelo vrijeme javlja da je kriva lozinka a znam da nije.
Npr. ne mogu pokrenuti software update, synaptic ili bilo kaj sličnog jer uvijek završi na "password rejected". Ideje ?
Distribucija: ubuntu 12.10 + KDE
Ali hebiga. Kad ništa ne pomaže, hvataj se za slamku.