Mouse i screen recorder

Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
eLin
Postovi: 28
Pridružen/a: 16 ruj 2013, 21:38

Mouse i screen recorder

Post Postao/la eLin »

Pozdrav svima !

Daklem, trebam jednu pouzdanu aplikaciju koju mogu korisiti za snimanje pokreta miša i unosa iz tipkovnice. Imam na testiranju jedan program u kojem trebam ponavljati jedne te iste radnje ( odabir iz menu-a, unos vrijednosti u polje i potvrda ) i tako cijelo vrijeme.

Da li ima koji linux program kojeg bi mogao iskoristiti za svrhu automatizacije cijelog tog procesa ?
Neki screen recorder koji snima unos s tipkovnice i miša...

eLin
Avatar
Vl@do
Moderator
Postovi: 6220
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Mouse i screen recorder

Post Postao/la Vl@do »

Probaj Vokoscreen. Snimit ce sve sto se krece po ekranu, pa i misa. Meni je on najdrazi, iako ima ih puno koji snimaju cijeli ili odabrani dio monitora.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
eLin
Postovi: 28
Pridružen/a: 16 ruj 2013, 21:38

Re: Mouse i screen recorder

Post Postao/la eLin »

Ima verzija za 12.04 ?

Err http://archive.canonical.com precise/partner i386 Packages
404 Not Found [IP: 91.189.92.191 80]
Ign http://packages.medibuntu.org precise Release
E: GPG error: http://packages.medibuntu.org precise Release: The following signatures were invalid: NODATA 1 NODATA 2
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

eLin
Avatar
vision
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Lokacija: Zaljev svetaca

Re: Mouse i screen recorder

Post Postao/la vision »

Kod: Označi sve

Rezolucija=`xrandr | grep '*' | awk '{ print $1 }'`
ffmpeg -f x11grab -r 25 -s $Rezolucija -i :0.0 -c:v libx264 -preset ultrafast -threads 2 -pix_fmt yuv444p -f mp4 ~/record1.mp4
za prekidanje snimanja pritisneš tipku q.
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... 20#p246202

A ovdje imaš ponuđene programe:
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... 28&t=12406
Avatar
JH-IM
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Re: Mouse i screen recorder

Post Postao/la JH-IM »

12.04? Tebi je između ostalog potreban upgrade OSa. A screen recordera bi trebalo biti dovoljno u Software Centeru :)
Avatar
iweb
Site Admin
Postovi: 4641
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Spol: M
OS: fedora 34

Re: Mouse i screen recorder

Post Postao/la iweb »

Čekaj, ti hoćeš automatizirati klikove koliko ja razumijem tvoj prvi post? Nešto poput KMouseToola ti onda treba, a ne screen recorder :hmm
Avatar
bertone
Site Admin
Postovi: 11554
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Spol: M
OS: LMDE 6

Re: Mouse i screen recorder

Post Postao/la bertone »

Njemu, koliko sam shvatio, treba softver koji će pamtiti klikove miša i pojedinih znakova koje korisnik unosi putem tipkovnice (fizičke, ne virtualne)... i zbog toga se nisam ni javljao dok ne vidim u kojem smjeru ide tema jer mi namjena takvog softvera malo u sivoj zoni... no pratim temu i dalje :bert
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: LMDE 6
Slika: [url=https://i.postimg.cc/fs6gNqZt/Slika-zas ... -58-57.png[/url]

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
eLin
Postovi: 28
Pridružen/a: 16 ruj 2013, 21:38

Re: Mouse i screen recorder

Post Postao/la eLin »

Pozdrav i haval svima na odgovorima.
Našao sam jedan program koji bi mi dobro došao ali koliko vidim ima dosta bug-ova.

Radi se o :
http://www.gnu.org/software/xnee/

eLin
Avatar
jurastublic
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Lokacija: i grupa Film

Re: Mouse i screen recorder

Post Postao/la jurastublic »

Ja sam za neke stvari koristio xdotool, ali to nije baš rekorder, već nešto kao skriptanje. Prilično je sposobno, ali morao sam paziti i umetati koju sekundu "delaya" kod startanja aplikacija i sl.
Avatar
NoMaam
Postovi: 1053
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Spol: M
OS: Kubuntu 24.04

Re: Mouse i screen recorder

Post Postao/la NoMaam »

Pokušaj sa ACTIONAZ.
ACTIONAZ-webupd8.org

Pozz
Ok i što sad?
Odgovori