Mouse i screen recorder
Moderator/ica: Moderatori/ce
Mouse i screen recorder
Pozdrav svima !
Daklem, trebam jednu pouzdanu aplikaciju koju mogu korisiti za snimanje pokreta miša i unosa iz tipkovnice. Imam na testiranju jedan program u kojem trebam ponavljati jedne te iste radnje ( odabir iz menu-a, unos vrijednosti u polje i potvrda ) i tako cijelo vrijeme.
Da li ima koji linux program kojeg bi mogao iskoristiti za svrhu automatizacije cijelog tog procesa ?
Neki screen recorder koji snima unos s tipkovnice i miša...
eLin
Daklem, trebam jednu pouzdanu aplikaciju koju mogu korisiti za snimanje pokreta miša i unosa iz tipkovnice. Imam na testiranju jedan program u kojem trebam ponavljati jedne te iste radnje ( odabir iz menu-a, unos vrijednosti u polje i potvrda ) i tako cijelo vrijeme.
Da li ima koji linux program kojeg bi mogao iskoristiti za svrhu automatizacije cijelog tog procesa ?
Neki screen recorder koji snima unos s tipkovnice i miša...
eLin
- Vl@do
- Moderator
- Postovi: 6220
- Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
- Spol: M
- OS: Arch KDE Plazma
- Lokacija: Zagreb
- Kontakt:
Re: Mouse i screen recorder
Probaj Vokoscreen. Snimit ce sve sto se krece po ekranu, pa i misa. Meni je on najdrazi, iako ima ih puno koji snimaju cijeli ili odabrani dio monitora.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Re: Mouse i screen recorder
Ima verzija za 12.04 ?
Err http://archive.canonical.com precise/partner i386 Packages
404 Not Found [IP: 91.189.92.191 80]
Ign http://packages.medibuntu.org precise Release
E: GPG error: http://packages.medibuntu.org precise Release: The following signatures were invalid: NODATA 1 NODATA 2
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?
eLin
Err http://archive.canonical.com precise/partner i386 Packages
404 Not Found [IP: 91.189.92.191 80]
Ign http://packages.medibuntu.org precise Release
E: GPG error: http://packages.medibuntu.org precise Release: The following signatures were invalid: NODATA 1 NODATA 2
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?
eLin
- vision
- Postovi: 1799
- Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
- Spol: ♂
- OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
- Lokacija: Zaljev svetaca
Re: Mouse i screen recorder
Kod: Označi sve
Rezolucija=`xrandr | grep '*' | awk '{ print $1 }'`
ffmpeg -f x11grab -r 25 -s $Rezolucija -i :0.0 -c:v libx264 -preset ultrafast -threads 2 -pix_fmt yuv444p -f mp4 ~/record1.mp4
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... 20#p246202
A ovdje imaš ponuđene programe:
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... 28&t=12406
Re: Mouse i screen recorder
12.04? Tebi je između ostalog potreban upgrade OSa. A screen recordera bi trebalo biti dovoljno u Software Centeru 
Re: Mouse i screen recorder
Čekaj, ti hoćeš automatizirati klikove koliko ja razumijem tvoj prvi post? Nešto poput KMouseToola ti onda treba, a ne screen recorder 
Re: Mouse i screen recorder
Njemu, koliko sam shvatio, treba softver koji će pamtiti klikove miša i pojedinih znakova koje korisnik unosi putem tipkovnice (fizičke, ne virtualne)... i zbog toga se nisam ni javljao dok ne vidim u kojem smjeru ide tema jer mi namjena takvog softvera malo u sivoj zoni... no pratim temu i dalje 
Re: Mouse i screen recorder
Pozdrav i haval svima na odgovorima.
Našao sam jedan program koji bi mi dobro došao ali koliko vidim ima dosta bug-ova.
Radi se o :
http://www.gnu.org/software/xnee/
eLin
Našao sam jedan program koji bi mi dobro došao ali koliko vidim ima dosta bug-ova.
Radi se o :
http://www.gnu.org/software/xnee/
eLin
- jurastublic
- Postovi: 1907
- Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
- Spol: M
- OS: Mint 10 LXDE itd...
- Lokacija: i grupa Film
Re: Mouse i screen recorder
Ja sam za neke stvari koristio xdotool, ali to nije baš rekorder, već nešto kao skriptanje. Prilično je sposobno, ali morao sam paziti i umetati koju sekundu "delaya" kod startanja aplikacija i sl.