Conky

Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

mmmy
Postovi: 28
Pridružen/a: 08 stu 2009, 12:04

Re: Conky

Post Postao/la mmmy »

Suko je napisao/la:Moćno!
Inače, što se tiče prometa, pokušavamo to riješiti ovdje.
Slobodno se ubaci ako imaš nekakvu ideju. ;)
Vidio sam link.
Osnovno pitanje, zašto vi zbrajate, kada oni tukci iz T-coma to rade vrlo pedantno (i neovisno od toga sa kojim OS-om si na netu)?
Za mene to neće biti rješenje jer koristim i Ubuntu i Win7 (vremenski podjednako).
Zato želim u Conky skinuti njihove podatke za tekući mjesec (eventualno i za protekli).
Sada se u Ubuntu moram prikačiti na T-portalu/Moj T-com i nakon što ukucam username i pass dobivam podatke o prometu a i mnogo više (računi i dr).
Evo primjera kako to sa malim desktop gadgetom funkcionira pod Win7 (učita se automatski kod podizanja sistema):
slika
Avatar
glaskoncILLa
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36

Re: Conky

Post Postao/la glaskoncILLa »

osnovni odgovori;

- suko je hacker i ne koristi windowse, meni to ni ne treba jer imam flat i radim to iz zajebacije. :)
- ne vjeruj t-com-u. :)

i tvoje je izvedivo, cak i relativno jednostavno izvedivo..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Conky

Post Postao/la Suko »

I evo jedan jednostavni odgovor:

Idem kreirati novi račun na "Moj-T-mobile paranoja stranici TM"
Sedam puta mi je trebalo da pogodim što ekipa iz T-mobilea smatra za dovoljno dobru lozinku i korisničko ime.
Kad sam to konačno pogodio, morao sam pogađati koji k... njima znači "prvi broj" jer nigdje linka kako taj "prvi broj?" omogućiti.
Pa sam i to pogodio.
Onda sam čekao jedno sedam gladnih godina da mi dođe SMS sa nekom privremenom šifrom koji naravno nije došao.
Onda sam gledao gdje im je obrazac za e-mail da im pošaljem kako su ....beep.

Eto, zato ću rađe na prste ruku i nogu brojati pređeni promet, nego da opet idem koristiti ovu tvorevinu bolesnog uma.
Avatar
domi
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Spol: M
OS: Mint xfc
Lokacija: Kastav-Rijeka

Re: Conky

Post Postao/la domi »

Suko je napisao/la:I evo jedan jednostavni odgovor:

Idem kreirati novi račun na "Moj-T-mobile paranoja stranici TM"
Sedam puta mi je trebalo da pogodim što ekipa iz T-mobilea smatra za dovoljno dobru lozinku i korisničko ime.
Kad sam to konačno pogodio, morao sam pogađati koji k... njima znači "prvi broj" jer nigdje linka kako taj "prvi broj?" omogućiti.
Pa sam i to pogodio.
Onda sam čekao jedno sedam gladnih godina da mi dođe SMS sa nekom privremenom šifrom koji naravno nije došao.
Onda sam gledao gdje im je obrazac za e-mail da im pošaljem kako su ....beep.

Eto, zato ću rađe na prste ruku i nogu brojati pređeni promet, nego da opet idem koristiti ovu tvorevinu bolesnog uma.
istu stvar sam ja imao prošli tjedan ,
pokušavao sam staviti max tv ,ispis računa i ostale idijotarije na istu lozinku i odustao sam :mrgreen:
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
mmmy
Postovi: 28
Pridružen/a: 08 stu 2009, 12:04

Re: Conky

Post Postao/la mmmy »

glaskoncILLa je napisao/la:osnovni odgovori;

- suko je hacker i ne koristi windowse, meni to ni ne treba jer imam flat i radim to iz zajebacije. :)
- ne vjeruj t-com-u. :)

i tvoje je izvedivo, cak i relativno jednostavno izvedivo..
Prvo uvažavam kao dobar razlog.
Ne vjeruj T-comu - a što ti drugo preostaje, oni šalju račun a ti plati ili mjenjaj operatera ili budu bez neta.

Možeš mi malo pomoći u vezi ovog zadnjeg?
Na netu nisam do sada našao način kako da to riješim.
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Conky

Post Postao/la Suko »

He, he, ja ispao haker! :D
Da bar!
Avatar
glaskoncILLa
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36

Re: Conky

Post Postao/la glaskoncILLa »

mmmy je napisao/la: Možeš mi malo pomoći u vezi ovog zadnjeg?
Na netu nisam do sada našao način kako da to riješim.
wgetom potegnes site sa ispisom spajanja, nakon cega bi ga trebao parsati sa necim da izvuces konkretne brojke..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Lutherus

Re: Conky

Post Postao/la Lutherus »

moj .conkyrc

Kod: Označi sve

background yes
use_xft yes
xftfont HandelGotD:size=9
xftalpha 0.5
update_interval 1.0
total_run_times 0
own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
minimum_size 250 5
maximum_width 250
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no
default_color white
default_shade_color red
default_outline_color green
alignment top_right
gap_x 12
gap_y 48
no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
override_utf8_locale no

TEXT
${color white}
$sysname $kernel on $machine

Uptime $alignr $uptime
Load $alignr $loadavg

Temperature:  ${acpitemp}
eth0 $alignr ${addr eth0}
wlan0 $alignr ${addr wlan0}
ppp0 $alignr ${addr ppp0}

Inbound $alignr ${downspeed wlan0} kb/s
${downspeedgraph wlan0}
Outbound $alignr ${upspeed wlan0} kb/s
${upspeedgraph wlan0}

$processes processes ($running_processes running)
CPU0 $alignr ${cpu cpu0}%
${cpubar cpu0}
CPU1 $alignr ${cpu cpu1}%
${cpubar cpu1}
RAM $alignc $mem / $memmax $alignr $memperc%
$membar
/ $alignc ${fs_used /} / ${fs_size /} $alignr ${fs_free_perc /}%
${fs_bar /}
swap $alignc $swap / $swapmax $alignr $swapperc%
${swapbar}
$color$stippled_hr${if_running amarokapp}
${color}${alignc}Now Playing${color white}
${alignc}${execi 10 ~/.conky/amarok artist}
${alignc}${execi 10 ~/.conky/amarok title}
${execibar 1 ~/.conky/amarok progress}
${alignc}"${execi 10 ~/.conky/amarok album}"
${alignc}${execi 10 ~/.conky/amarok year} - ${color white}${alignc}${execi 10 ~/.conky/amarok genre}
$color$stippled_hr
MEM usage:
${top_mem name 1} ${top_mem cpu 1} ${top_mem mem 1} ${top_mem pid 1}
${top_mem name 2} ${top_mem cpu 2} ${top_mem mem 2} ${top_mem pid 2}
${top_mem name 3} ${top_mem cpu 3} ${top_mem mem 3} ${top_mem pid 3}
$color$stippled_hr
CPU usage:
${top name 1} ${top cpu 1} ${top mem 1} ${top pid 1}
${top name 2} ${top cpu 2} ${top mem 2} ${top pid 2}
${top name 3} ${top cpu 3} ${top mem 3} ${top pid 3}
$color$stippled_hr
Avatar
kova-ng
Postovi: 1225
Pridružen/a: 22 lip 2009, 23:04
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: Katoličke Čaire

Re: Conky

Post Postao/la kova-ng »

jedno pitanje

zašto kad pokrenem conky, nestanu mi ikone?
People say nothing is impossible. But I do nothing every day.
Lutherus

Re: Conky

Post Postao/la Lutherus »

kova-ng je napisao/la:jedno pitanje

zašto kad pokrenem conky, nestanu mi ikone?

neznam :-) ja nemam ikone na desktopu pa nisam ni zamjetil takve aktivnosti.
moža si nešto takvo napisal u skripti?
Odgovori