TPrometScreenlet

C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Avatar
Sokac
Site Admin
Postovi: 1120
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: San Francisco
Kontakt:

TPrometScreenlet

Post Postao/la Sokac »

TPromet v0.5 (Beta)
23. 05. 2008.

slika

Promjena u v0.5 (Beta):
Ispravljene greske:
[*] TPromet se srusi ukoliko nema pristup internetu
[*] Pri pokretanju provjerava promet samo jednom
[*] Smanjen font kod sveukupno, stane +100 GB prometa

Dodaci:
[+] Formatiranje brojeva, tocka postavljena na trecu znamenku
[+] Gumb osvjezi
[+] Prilikom skidanja, TPromet napise da skida sadrzaj
Changelog


Zahvale:
Relja Marković [http://maxadslpp.relja.net]
- način dohvata podataka sa t-com servera
Elmas Okić [http://www.elmasdesign.com]
- dizajn, prijedlozi.

Molim komentare od svakog tko proba.

Download (v0.5 beta) - http://sokac.net/download/TPromet.tar.gz

Stare verzije:
Download (v0.1 alpha) - http://sokac.net/download/TPromet-0.1.tar.gz
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: TPrometScreenlet

Post Postao/la iv@n »

Odlična stvar, svaka čast stari! ;) Javi kad izađe iz Alphe pa da objavimo javnosti ovaj i DoDin screenlet.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Sokac
Site Admin
Postovi: 1120
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: San Francisco
Kontakt:

Re: TPrometScreenlet

Post Postao/la Sokac »

Jel ima kakvih prijedloga?
Sutra bih izdao beta, a ona donosi:
[*] Pri pokretanju je znao provjeriti dva puta promet - ispravljeno
[*] Dodan refresh na samom screenletu
[*] Formatiranje brojeva, točka postavljena na svaku treću znameknu (1.234.567)

Jel ima kakvih prijedloga?

Od progress bara mislim da ću odustati
Avatar
DoDo
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Spol: M
OS: GNOME 3
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj

Re: TPrometScreenlet

Post Postao/la DoDo »

Hm... čini se da ima jedan bug, pa me zanima je li to samo kod mene, ili se još gdje pojavilo.

Naime, u screenlet manageru sam mu uključio opciju "auto start on login", no on se ne pokrene, pa ga trebam ručno pokretati svaki put. Jesi li ga testirao kako se ponaša u slučaju da nema internet veze? Moj se je screenlet u tim slučajevima bio smrzavao, pa sam to (nadam se) uspio to ispraviti.

I daj probaj malo razmisliti o tome da se šifra nekako zaštiti, tj. da ne bude clear text. Prouči kako je to riješeno u GMailScreenlet-u.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: TPrometScreenlet

Post Postao/la iv@n »

DoDo je napisao/la:Naime, u screenlet manageru sam mu uključio opciju "auto start on login", no on se ne pokrene, pa ga trebam ručno pokretati svaki put.
Ovo je i kod mene.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Sokac
Site Admin
Postovi: 1120
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: San Francisco
Kontakt:

Re: TPrometScreenlet

Post Postao/la Sokac »

Ok, primio na znanje. Može biti eventualno da još nije uspostavio vezu pa zbog toga se sruši. Iskreno, nisam niti testirao dok sam offline - provjerit ću i probati popraviti.
Avatar
Sokac
Site Admin
Postovi: 1120
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: San Francisco
Kontakt:

Re: TPrometScreenlet

Post Postao/la Sokac »

Izašla nova verzija, testirajte je :)

I naravno prijedlozi... Dal treba još kakvih informacija, statistika, graf?
Avatar
iv@n
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Spol: M
OS: openSUSE TW
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Kontakt:

Re: TPrometScreenlet

Post Postao/la iv@n »

Na testu je :) Kao što je netko već napisao, sakrij znakove pri upisivanju lozinke. I u opcijama bi mogao staviti samo jednu tipku "Apply". Mislim i da progress bar nije potreban, samo bi estetski naškodio.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
DoDo
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Spol: M
OS: GNOME 3
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj

Re: TPrometScreenlet

Post Postao/la DoDo »

adminivan je napisao/la:Na testu je :) Kao što je netko već napisao, sakrij znakove pri upisivanju lozinke. I u opcijama bi mogao staviti samo jednu tipku "Apply". Mislim i da progress bar nije potreban, samo bi estetski naškodio.
Eh... nije to tako jednostavno. Ne postoji u screenlet tehnologiji kontrola za upisivanje passworda (barem kolko ja znam), pa se sakrivanje passworda svodi na to da se upiše kao cleartext i onda u varijabli čuva enkriptiran, te se dekriptira samo prilikom korištenja, jer screenlet manager daemon automatski savea sva stanja varijabli prilikom gašenja screenleta i prilikom paljenja ih opet restore-a na staru vrijednost. Tako da u slučaju da bismo željeli sakriti password, trebamo složiti dobar encrypt/decrypt algoritam, a to nije baš lagana i jednostavna stvar. Nešto takvo je pokušano u GMailScreenletu, i po meni, nije ispalo baš najfunkcionalnije.

Što se pak tiče tipaka "Apply", na njih se također ne može utjecati. TextBox u gumbek "Apply" su jedna screenlet kontrola, i oni ne mogu biti razdvojeni. Postoji jedino mogućnost stavljanja opcije "realtime=true" prilikom generiranja kontrole, ali to bi samo nepotrebno usporilo rad screenleta, jer bi odmah prilikom bilo kakve promjene teksta, tražio po internetu nove podatke, što je po meni nepotrebno.

Inače, Šokac, svaka ti čast na beti - radi ko urica. Sad si me u pythonu daaleekoo nadmašio!
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Sokac
Site Admin
Postovi: 1120
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: San Francisco
Kontakt:

Re: TPrometScreenlet

Post Postao/la Sokac »

Hvala, upraksao sam se sada u pythonu, skužio sam dosta stvari, od osnovne sintakse do (py)caira i radu screenletsa.

Ako ima tko kakvu ideju za ovo, ili za novi screenlets neka slobodno javi - zagrijan sam.

p.s. luda ideja: PMSensual kalendar :D
Odgovori