[RIJEŠENO] Muke po network-manageru

Linux, poslužitelj, mreže i sigurnost

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
Avatar
andrei
Postovi: 300
Pridružen/a: 29 kol 2009, 06:40
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04 Unity/i3
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

[RIJEŠENO] Muke po network-manageru

Post Postao/la andrei »

Dobro vam jutro!
Javi mi se cura danas ujutro da ne može na internet, naime nm-applet joj neda da omogući bežičnu mrežu. Probali smo sa

Kod: Označi sve

sudo nm-applet
i dobili smo ovo

Kod: Označi sve

 ** (nm-applet:2524): DEBUG: old state indicates that this was not a
disconnect 0
** (nm-applet:2524): DEBUG: old state indicates that this was not a
disconnect 0
Probali smo s wicd-om, nakon što smo kompletno izbrisali network-manager, ali njega pak nismo uspjeli pokrenuti nakon reboota računala.

Hvala vam unaprijed na pomoći :mrgreen:
Zadnja izmjena: andrei, dana/u 23 stu 2010, 11:00, ukupno mijenjano 1 put.
Lutherus

Re: Muke po network-manageru

Post Postao/la Lutherus »

Probaj otići u etc/NetworkManager
imaš tamo file NetworkManager.conf

koj izgleda ovako

Kod: Označi sve

 [main]
plugins=ifupdown,keyfile

[ifupdown]
managed=true
 
ako piše managed=false promjeni u true spremi i restartaj mašinu
Avatar
andrei
Postovi: 300
Pridružen/a: 29 kol 2009, 06:40
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04 Unity/i3
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muke po network-manageru

Post Postao/la andrei »

odin je napisao/la:Probaj otići u etc/NetworkManager
imaš tamo file NetworkManager.conf

koj izgleda ovako

Kod: Označi sve

 [main]
plugins=ifupdown,keyfile

[ifupdown]
managed=true
 
ako piše managed=false promjeni u true spremi i restartaj mašinu
Prvo trebam instalirati network-manager pa ću pogledati, samo da se cura vrati pa ćemo vidjeti. Hvala :D
Lutherus

Re: Muke po network-manageru

Post Postao/la Lutherus »

Nemaš beda.Instaliraj,pogledaj pa javi.
Avatar
andrei
Postovi: 300
Pridružen/a: 29 kol 2009, 06:40
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04 Unity/i3
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muke po network-manageru

Post Postao/la andrei »

odin je napisao/la:Nemaš beda.Instaliraj,pogledaj pa javi.
Ima jedan problem, kako da ga instaliram ako nemam interneta na tom računalu? :zbunj

EDIT: Otkrio i uspio! :D E sad da vidimo ono što si rekao...

EDIT: Lažem, novim problemi, kako instalirati network-manager bez interneta? :shock: :shock:
Zadnja izmjena: andrei, dana/u 23 stu 2010, 09:43, ukupno mijenjano 1 put.
Lutherus

Re: Muke po network-manageru

Post Postao/la Lutherus »

Nadam se da bude.Bil meni neki dan isti problem.Nakon suspenda neradi net pa malo prčkanja pomoglo.
Avatar
andrei
Postovi: 300
Pridružen/a: 29 kol 2009, 06:40
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04 Unity/i3
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Muke po network-manageru

Post Postao/la andrei »

Evo uspio sam nakon natezanja network-managerom i instalacijom. Nakon promjene falsa u true nm-applet i dalje govori Wireless Networks wireless is disabled... Što sada? :zbunj :zbunj

EDIT: Stvar je veoma jednostavna, samo je na kompjuteru trebalo uključiti wifi pomoću gumba... Novi je laptop pa je još sve novo... :D
Lutherus

Re: [RIJEŠENO] Muke po network-manageru

Post Postao/la Lutherus »

Đ eto , ako sve kaj probaš neurodi željenim rezultatom , pročitaj uputstva za uporabu ; riječi profesra iz osnova industrijske robotike.
linux_n00b
Postovi: 172
Pridružen/a: 02 ožu 2010, 14:36
Spol: M
OS: ArchLinux
Lokacija: Split-Pujanke
Kontakt:

Re: [RIJEŠENO] Muke po network-manageru

Post Postao/la linux_n00b »

Evo da ne otvaram novu temu.
Dakle, imam PC koji radi 24/7 na jednoj lokaciji gdje niko ne živi. I u međuvremenu je nestalo struje i PC se ugasio a samim time i Huawei E272 stick s kojim koristim VIP Carnet. I sada, tj. danas sam išao upaliti komp, međutim neće da se spoji na internet. 100 puta sam izbrisao pa dodao uređaj, uredno ga prepozna, ali kad kliknem na konekciju "Vip Carnet" nakon sekunde se pojavi ono "GSM network is disconnected".

Dmesg mi vrati:
ADDRCONF(NETDEV_UP): eth0: link is not ready
ADDRCONF(NETDEV_UP): eth1: link is not ready
I u međuvremenu sam primjetio da mi je kad kliknem na ikonu od network managera da mi stoji "FFFFFF Carnet" konekcija kao da je spojena. To je bila prvašnja konekcija dok se nije ugasio PC. Međutim, nemogu klinuti na nju jer je "zamagljena".
Kao da nešto smeta, pretpostavljam ta prvašnja konekcija.
Hvala na pomoći unaprijed!
Odgovori