Stranica: 2/2.

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Postano: 09 tra 2013, 20:44
Postao/la laufer84
apt-get install ddm ::bravo

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Postano: 10 tra 2013, 07:04
Postao/la rudar
ddm is already the newest version :(

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Postano: 11 tra 2013, 19:43
Postao/la rudar
OK, da rezimiramo: mislim da smo isprobali sve racionalno i ovaj printer neće proraditi s postojećom verzijom LMDE. Možda nešto sami zakrpe u repozitorijima, jer su me upozorili na svojim stranicama da je u pitanju poznati problem (known issue). U međuvremenu, kad poželim printati, aktiviram Debian Squeeze uživo s DVD-a. Na njemu, kako sam pisao, normalno radi. Valjda je ipak u pitanju malo prestari hardware. :|

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Postano: 13 tra 2013, 15:23
Postao/la dinosb
rudar je napisao/la:OK, da rezimiramo: mislim da smo isprobali sve racionalno i ovaj printer neće proraditi s postojećom verzijom LMDE. Možda nešto sami zakrpe u repozitorijima, jer su me upozorili na svojim stranicama da je u pitanju poznati problem (known issue). U međuvremenu, kad poželim printati, aktiviram Debian Squeeze uživo s DVD-a. Na njemu, kako sam pisao, normalno radi. Valjda je ipak u pitanju malo prestari hardware. :|
Vjerujem da će se stvar popraviti ulaskom Wheezyja u stable branch. LMDE će tada biti apdejtan i vjerujem da će se bug popraviti.

Izdrži još malo :|

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE

Postano: 14 tra 2013, 10:59
Postao/la rudar
Malo me, istina, gnjavi, ali nije preveliki problem 8-) . Glavno da može raditi barem na jedan način. Međutim, čudne su te priče s nadogradnjama: sa starijom verzijom softvera fino radi, a s nadogradnjom ne. Zato me pomalo strah da iduća nadogradnja ne zezne nešto drugo. Ali, i to je valjda jedan od izazova Linux svijeta :zamisljen

U stvari, najradije bih na to računalo instalirao čisti Debian, ali Squeeze gotovo uopće nije mogao ostvariti bežičnu internet vezu (teškom mukom bih stigao i do početne stranice www.debian.org, a kamoli do LZS!). Nažalost, žica mi nije moguća zbog drugih razloga. Čekam da Wheezy postane ne samo stabilan, nego i da dobije Live verziju, pa ću provjeriti kako se ponaša. Ako legne i stari printer i bežični internet, onda će tu Wheezy zamijeniti LMDE. Strpljenja :zvizdi

Re: HP DeskJet 1125c i LMDE [RIJEŠENO]

Postano: 19 srp 2013, 10:35
Postao/la rudar
Poslije nekoliko mjeseci traganja napokon sam našao rješenje za svoj stari printer. Sve je potanko objašnjeno ovdje: http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 1&t=128802

Kvaka je bila u brisanju i ponovnoj instalaciji libgs9, pa je sve riješeno u terminalu sa

sudo apt-get install --reinstall libgs9

Hvala svima na pomoći i zanimanju :thmb-up