Stranica: 2/2.

Re: restart programa - raspberry PI

Postano: 15 sij 2014, 21:31
Postao/la jurastublic
eLin je napisao/la:OK. sad sam malo zbunjen :-)
Ne mogu definirati path do programa.
btw. program -mojaKasa- se pokreće na ovaj način:
./mojaKasa -u/dev/ttyUSB0;
Vjerojatno je to u home folderu pa probaj sa $HOME.

Kod: Označi sve

PROG="$HOME/mojaKasa -u/dev/ttyUSB0"
Opet stavljaš razmake oko = . Bez razmaka oko = u Bash skriptama.

Re: restart programa - raspberry PI

Postano: 15 sij 2014, 22:21
Postao/la eLin
OK. napravio što si predložio i probao s $HOME.
Sad vise ne dobivam grešku no such file ali dobivam ovo:
pidof: invalid options on command line

?
Ne znam da li je pronašao program i njegov PID ali vjerujem da je je bi u protivnom valjda nešto napisao...

Re: restart programa - raspberry PI

Postano: 15 sij 2014, 23:23
Postao/la jurastublic
Mala greška, nisam gledao.
Evo, pazi na razmake:

Kod: Označi sve

#!/bin/bash

while :
do

   PID=$(pidof "$HOME/mojaKasa")
   if ! [ $PID ]; then
      (nohup "$HOME/mojaKasa -u/dev/ttyUSB0" &) &>/dev/null && sleep 2 
   else
      sleep 2
   fi

done

Re: restart programa - raspberry PI

Postano: 16 sij 2014, 10:13
Postao/la eLin
Thnx !
Pokrenuo i sad ne prijavljuje nikakvu grešku ( treba staviti razmak između sleep i 2.

Nego, daj molim te da napravimo i onu verziju s timerom pa da i to imam...

Kod: Označi sve

#!/bin/bash

GLAVNI_TIMER=3600
ISKLJ_TIMER=5

while :
do

   PID=$(pidof  "$HOME/mojaKasa")
   if [ $PID ]; then
      kill -15 $PID && sleep $ISKLJ_TIMER
   else
      (nohup "$HOME/mojaKasa -u/dev/ttyUSB0" &) &>/dev/null && sleep $GLAVNI_TIMER
   fi
done
U tom kodu mi javlja da je krivo koristeni kill.
kill: usage kill: bla bla bla

Re: restart programa - raspberry PI

Postano: 16 sij 2014, 12:54
Postao/la jurastublic
Ups! :oops
Bez navodnika.
pidof "$HOME/mojaKasa" mora biti
$HOME/mojaKasa i
"$HOME/mojaKasa -u/dev/ttyUSB0" mora biti
$HOME/mojaKasa -u/dev/ttyUSB0
Vjerojatno je to. :place

Re: restart programa - raspberry PI

Postano: 16 sij 2014, 14:00
Postao/la eLin
Nažalost nije... ista greša s tim kill-om.

Nego, hočeš da ti ja pošaljem program pa da jednostavno probaš.
Ovako se budemo igrali danima..

E.

Re: restart programa - raspberry PI

Postano: 16 sij 2014, 15:57
Postao/la jurastublic
Nema potrebe a i sustavi nam nisu isti. Ja sam isprobao s drugim programom i meni radi.
Probaj još pojačati test za svaki slučaj.
Umjesto

Kod: Označi sve

if [ $PID ]; then
stavi

Kod: Označi sve

if [ -n "$PID" ]; then
Ja ti više nemam šta dodati u tome. Pregledaj razmake itd.
Evo moje:

Kod: Označi sve

#!/bin/bash

GLAVNI_TIMER=15
ISKLJ_TIMER=5

while :
do

   PID=$(pidof /usr/bin/smplayer)
   if [ -n "$PID" ]; then
       kill -15 $PID && sleep $ISKLJ_TIMER
   else
      (nohup /usr/bin/smplayer $HOME/tl.mpg &) && sleep $GLAVNI_TIMER
   fi
done