Stranica: 2/2.

Re: Prebacivanje datoteka s Androida na Linux (MTP)

Postano: 16 lip 2014, 10:38
Postao/la Grof
Na kraju otkrih da stvar uredno funkcionira pod mojim Solyd KDE-om, samo s malo manjim datotekama.
Dakle, izgleda da ga kolju jako velike datoteke (tipa 2,5 GB), a manje, čak i oko 1 GB-a idu uredno.

Još interesantnija činjenica jest da kad sam Nexusa spojio s Windowsima, ovi se redovno zblesaju čim u Exploreru kliknem Nexus device i nema šanse išta i vidjeti što je gore, a kamoli nešto preuzeti. :D

Re: Prebacivanje datoteka s Androida na Linux (MTP)

Postano: 16 lip 2014, 10:49
Postao/la JH-IM
Grof je napisao/la:Toga nema kod mene na Debianu, bar ne pod imenom paketa kao na ubuntuu
Meni isto nije htjeo Ubuntu mountati internu memoriju mobitela out of the box, ali nakon što sam instalirao mtpfs radilo je bez problema pa moguće je da bi radilo i na Nexusu ako ima Debian takav paket. Takve stvari bi trebale biti predinstalirane na Linux distribucijama ako se mene pita. Neki neiskusan user će potrošiti hrpu vremena tražeći po Googleu zašto mu njegov mobitel ne radi na Linuxu, a program koji to omogućava postoji u repositoryjima, ali nije predinstaliran.

Re: Prebacivanje datoteka s Androida na Linux (MTP)

Postano: 28 srp 2015, 18:17
Postao/la Fugu
Ima li kakvih pomaka s mtp-om u više od godinu od zadnjeg posta u ovoj temi?
Novopridošli mi Android ne surađuje sa Suseom. Prikaže uređaj, al nema šanse nešto iskopirati u bilo kojem smjeru.
Mislim da imam instalirano sve potrebito:
slika

Uglavnom, nakon draganddrop pokušaja kopiranja, kao da se ništa nije dogodilo, nikakvog odgovora sustava, ništa, ignorira me. :sokiran

U windowsima radi besprijekorno. :nee

Re: Prebacivanje datoteka s Androida na Linux (MTP)

Postano: 28 srp 2015, 18:37
Postao/la JH-IM
Prebaci mobitel na mass storage ako možeš, to uvijek radi.

Re: Prebacivanje datoteka s Androida na Linux (MTP)

Postano: 28 srp 2015, 20:21
Postao/la Cooleech
Na Archu MTP radi jednako dobro kao i mass storage. :zvizdi ;)

Re: Prebacivanje datoteka s Androida na Linux (MTP)

Postano: 28 srp 2015, 21:02
Postao/la Fugu
Nažalost, nema mass storage, u tome i je bad.
Ima usb otg, pa mogu posredno, usb stickom, da ne prebutavam u windowse.
Ili ftp, airdroid i slično. Jel to fercera prema Linuxu?

Re: Prebacivanje datoteka s Androida na Linux (MTP)

Postano: 28 srp 2015, 23:35
Postao/la JH-IM
Fugu je napisao/la:Nažalost, nema mass storage, u tome i je bad.
Ima usb otg, pa mogu posredno, usb stickom, da ne prebutavam u windowse.
Ili ftp, airdroid i slično. Jel to fercera prema Linuxu?
Da, dok sam koristio Android takve aplikacije su prebacivale na Linux bez problema.

Re: Prebacivanje datoteka s Androida na Linux (MTP)

Postano: 28 srp 2015, 23:38
Postao/la JH-IM
Cooleech je napisao/la:Na Archu MTP radi jednako dobro kao i mass storage. :zvizdi ;)
To ovisi puno i o mobitelu, kakav ima firmware, neki rade kako treba a neki nema šanse da rade u MTP modeu.

Re: Prebacivanje datoteka s Androida na Linux (MTP)

Postano: 29 srp 2015, 00:34
Postao/la shrike
Meni MTP i dalje radi očajno loše, tj samo na jako malim fajlovima a i to na knap. Nema apsolutno nikakvog napretka ako nemaš opciju za mass storage. Jedina stvar koja radi pouzdano je adb, no on radi samo na individualnim fajlovima ili jednom folderu. Isključivo je cli i ok je za više manje trivijalna kopiranja. srećom, krenuo sam učiti python sada i dotična aplikacija mi je jedan od prvih koje kanim za vježbu napisati.