Pentium4 starije generacije je 32 bita a noviji je 64 bitni. Kako vidim po ploči, ti imaš noviji, tako da slobodno možeš instalirati 64-bitnu verziju.
Iako je prastar, to uopće nije loš procesor i može nekako izvući uobičajenu upotrebu (stavio sam linux na par takvih).
Dvije stvari bi ti rekao, kao vjerojatno i svatko ovdje.
Prvo, pošto si početnik, instaliraj Linux Mint MATE ili XFCE. Oni su dovoljno lagani za tvoj komp a nije komplicirano za uporabu.
Uzmi 64-bita iako bi bilo za komp bolje 32-bita, jer se manje memorije troši ali u zadnje vrijeme ima dosta novih (vlasničkih) programa koji se mogu naći samo u 64-bitnoj inačici.
Drugo, odvoji barem 15-20 gigabajta diska za linux. Razlog je taj da ćeš vremenom doći na to da ćeš linux koristiti 90% vremena, osim ako nisi zagriženi gamer i pošto nema opasnosti od virusa, sav internet će vjerojatno ići preko njega. Što znači da bi ti downloadi i sl. brzo popunili osobne foldere. Normalno, možeš dokumente spremati sa linuxa i direktno na Windows disk, ali onda će isti biti u opasnosti od windows virusa. Pošto je linux disk nevidljiv Windowsima, nevidljiv je i njihovim virusima.
E sad, 10 giga, kad ih popuniš za par mjeseci, puno je teže proširiti više tu particiju nego je riješiti odmah na pravu veličinu (zato što će linux ići kao drugi OS na kraj diska i onda se nema gdje proširiti, osim da se čitava linux instalacija kopira prema početku i to u letu dok traje particioniranje, što je živo zlo zbog opasnosti od grešaka, a i užasno je sporo).
Inače, za takvo starije računalo dobro je imati i swap particiju (to je poput pagefile u win), recimo oko 1 gigabajt.
Međutim, tebi će biti najbolje instalirati tako da u instaleru odabereš "Instaliraj uz postojeće Windowse", odabereš veličinu linux particije i ostaviš ga na miru da sam napravi posao (napravit će linux i swap particije automatski).
Što se tiče Puppy-ja, to je osebujna distra, i malo specijalizirana u namjeni, ali stvarno, instalirao sam ga par puta i nije za nekoga tko ne zna razliku između "participacije" i "particije", pogotovo slack verzija.
BTW, linux particiju ne treba defragmentirati. Provjerio sam nedavno svoju staru 6 godina i fragmentacija diska je 0%.
I sretno ti bilo!