Stranica: 3/12.

Re: Conky

Postano: 13 pro 2009, 20:09
Postao/la mmmy
Suko je napisao/la:Moćno!
Inače, što se tiče prometa, pokušavamo to riješiti ovdje.
Slobodno se ubaci ako imaš nekakvu ideju. ;)
Vidio sam link.
Osnovno pitanje, zašto vi zbrajate, kada oni tukci iz T-coma to rade vrlo pedantno (i neovisno od toga sa kojim OS-om si na netu)?
Za mene to neće biti rješenje jer koristim i Ubuntu i Win7 (vremenski podjednako).
Zato želim u Conky skinuti njihove podatke za tekući mjesec (eventualno i za protekli).
Sada se u Ubuntu moram prikačiti na T-portalu/Moj T-com i nakon što ukucam username i pass dobivam podatke o prometu a i mnogo više (računi i dr).
Evo primjera kako to sa malim desktop gadgetom funkcionira pod Win7 (učita se automatski kod podizanja sistema):
slika

Re: Conky

Postano: 13 pro 2009, 20:49
Postao/la glaskoncILLa
osnovni odgovori;

- suko je hacker i ne koristi windowse, meni to ni ne treba jer imam flat i radim to iz zajebacije. :)
- ne vjeruj t-com-u. :)

i tvoje je izvedivo, cak i relativno jednostavno izvedivo..

Re: Conky

Postano: 13 pro 2009, 21:16
Postao/la Suko
I evo jedan jednostavni odgovor:

Idem kreirati novi račun na "Moj-T-mobile paranoja stranici TM"
Sedam puta mi je trebalo da pogodim što ekipa iz T-mobilea smatra za dovoljno dobru lozinku i korisničko ime.
Kad sam to konačno pogodio, morao sam pogađati koji k... njima znači "prvi broj" jer nigdje linka kako taj "prvi broj?" omogućiti.
Pa sam i to pogodio.
Onda sam čekao jedno sedam gladnih godina da mi dođe SMS sa nekom privremenom šifrom koji naravno nije došao.
Onda sam gledao gdje im je obrazac za e-mail da im pošaljem kako su ....beep.

Eto, zato ću rađe na prste ruku i nogu brojati pređeni promet, nego da opet idem koristiti ovu tvorevinu bolesnog uma.

Re: Conky

Postano: 14 pro 2009, 08:39
Postao/la domi
Suko je napisao/la:I evo jedan jednostavni odgovor:

Idem kreirati novi račun na "Moj-T-mobile paranoja stranici TM"
Sedam puta mi je trebalo da pogodim što ekipa iz T-mobilea smatra za dovoljno dobru lozinku i korisničko ime.
Kad sam to konačno pogodio, morao sam pogađati koji k... njima znači "prvi broj" jer nigdje linka kako taj "prvi broj?" omogućiti.
Pa sam i to pogodio.
Onda sam čekao jedno sedam gladnih godina da mi dođe SMS sa nekom privremenom šifrom koji naravno nije došao.
Onda sam gledao gdje im je obrazac za e-mail da im pošaljem kako su ....beep.

Eto, zato ću rađe na prste ruku i nogu brojati pređeni promet, nego da opet idem koristiti ovu tvorevinu bolesnog uma.
istu stvar sam ja imao prošli tjedan ,
pokušavao sam staviti max tv ,ispis računa i ostale idijotarije na istu lozinku i odustao sam :mrgreen:

Re: Conky

Postano: 14 pro 2009, 12:35
Postao/la mmmy
glaskoncILLa je napisao/la:osnovni odgovori;

- suko je hacker i ne koristi windowse, meni to ni ne treba jer imam flat i radim to iz zajebacije. :)
- ne vjeruj t-com-u. :)

i tvoje je izvedivo, cak i relativno jednostavno izvedivo..
Prvo uvažavam kao dobar razlog.
Ne vjeruj T-comu - a što ti drugo preostaje, oni šalju račun a ti plati ili mjenjaj operatera ili budu bez neta.

Možeš mi malo pomoći u vezi ovog zadnjeg?
Na netu nisam do sada našao način kako da to riješim.

Re: Conky

Postano: 14 pro 2009, 12:46
Postao/la Suko
He, he, ja ispao haker! :D
Da bar!

Re: Conky

Postano: 14 pro 2009, 13:12
Postao/la glaskoncILLa
mmmy je napisao/la: Možeš mi malo pomoći u vezi ovog zadnjeg?
Na netu nisam do sada našao način kako da to riješim.
wgetom potegnes site sa ispisom spajanja, nakon cega bi ga trebao parsati sa necim da izvuces konkretne brojke..

Re: Conky

Postano: 16 vel 2010, 20:57
Postao/la Lutherus
moj .conkyrc

Kod: Označi sve

background yes
use_xft yes
xftfont HandelGotD:size=9
xftalpha 0.5
update_interval 1.0
total_run_times 0
own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
minimum_size 250 5
maximum_width 250
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no
default_color white
default_shade_color red
default_outline_color green
alignment top_right
gap_x 12
gap_y 48
no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
override_utf8_locale no

TEXT
${color white}
$sysname $kernel on $machine

Uptime $alignr $uptime
Load $alignr $loadavg

Temperature:  ${acpitemp}
eth0 $alignr ${addr eth0}
wlan0 $alignr ${addr wlan0}
ppp0 $alignr ${addr ppp0}

Inbound $alignr ${downspeed wlan0} kb/s
${downspeedgraph wlan0}
Outbound $alignr ${upspeed wlan0} kb/s
${upspeedgraph wlan0}

$processes processes ($running_processes running)
CPU0 $alignr ${cpu cpu0}%
${cpubar cpu0}
CPU1 $alignr ${cpu cpu1}%
${cpubar cpu1}
RAM $alignc $mem / $memmax $alignr $memperc%
$membar
/ $alignc ${fs_used /} / ${fs_size /} $alignr ${fs_free_perc /}%
${fs_bar /}
swap $alignc $swap / $swapmax $alignr $swapperc%
${swapbar}
$color$stippled_hr${if_running amarokapp}
${color}${alignc}Now Playing${color white}
${alignc}${execi 10 ~/.conky/amarok artist}
${alignc}${execi 10 ~/.conky/amarok title}
${execibar 1 ~/.conky/amarok progress}
${alignc}"${execi 10 ~/.conky/amarok album}"
${alignc}${execi 10 ~/.conky/amarok year} - ${color white}${alignc}${execi 10 ~/.conky/amarok genre}
$color$stippled_hr
MEM usage:
${top_mem name 1} ${top_mem cpu 1} ${top_mem mem 1} ${top_mem pid 1}
${top_mem name 2} ${top_mem cpu 2} ${top_mem mem 2} ${top_mem pid 2}
${top_mem name 3} ${top_mem cpu 3} ${top_mem mem 3} ${top_mem pid 3}
$color$stippled_hr
CPU usage:
${top name 1} ${top cpu 1} ${top mem 1} ${top pid 1}
${top name 2} ${top cpu 2} ${top mem 2} ${top pid 2}
${top name 3} ${top cpu 3} ${top mem 3} ${top pid 3}
$color$stippled_hr

Re: Conky

Postano: 18 vel 2010, 15:59
Postao/la kova-ng
jedno pitanje

zašto kad pokrenem conky, nestanu mi ikone?

Re: Conky

Postano: 18 vel 2010, 16:19
Postao/la Lutherus
kova-ng je napisao/la:jedno pitanje

zašto kad pokrenem conky, nestanu mi ikone?

neznam :-) ja nemam ikone na desktopu pa nisam ni zamjetil takve aktivnosti.
moža si nešto takvo napisal u skripti?