Stranica: 3/3.

Re: TPrometScreenlet

Postano: 23 lis 2008, 22:06
Postao/la DoDo
Najjednostavnije ti je početi učiti python tako da mijenjaš postojeći screenlet i prilagođavaš ga sebi. Naravno, moraš znati osnovne koncepte programiranja da bi mogao razumjeti kod.

Re: TPrometScreenlet

Postano: 23 lis 2008, 22:15
Postao/la Tux Slave
Malo offtopica

Ja sam razmisljao napraviti plasmoid za KDE, ali neisplati mi se pisati kad se API mijenja. Cekam da se ustabili. A i ima bindinga samo za Ruby. Radi se na bindu za Python(vjerojatno dok dodje KDE 4.2), ali tu dolazi problem. Uskoro izlazi Python 3.0, a binding se radi s 2.6. Takodjer nema nikakvih tutoriala sto me muci. Raditi napamet mi izgleda beznacajno.

Re: TPrometScreenlet

Postano: 24 lis 2008, 09:53
Postao/la Sokac
Pa... ovo mi je prvi puta da sam napravio korisnu aplikaciju u pythinu. Pošto sam u pythonu znao samo osnove (a imam dosta znanja iz C, pogotovo php) lako sam pokopčao stvari. Uz par primjera na netu i pomoć relje (pomogao mi je kako da se logiram na site [preuzimanje cookiea je bilo potrebno]), uspješno sam riješio problem u pythonu. Nakon toga sam to ubacio pretvorio u funkciju kako bih ju mogao pozvati u screenletsu.

Re: TPrometScreenlet

Postano: 31 srp 2009, 17:02
Postao/la DoDo
Kombinacijom Šokčevog koda iz TPrometScreenleta i Google Calendar plasmoida, napravio sam TPromet plasmoid za KDE 4.

Isprobano radi na KDE 4.2 na fedori i kubuntuu. Isprobajte sami pa da ga zajedno malo doradimo (neki cool skin bi mu dobro došao).

Plasmoid se nalazi na KDE-look.org.

Re: TPrometScreenlet

Postano: 16 pro 2009, 23:51
Postao/la mmmy
Sokac je napisao/la:
Molim komentare od svakog tko proba.

Download (v0.5 beta) - http://sokac.net/download/TPromet.tar.gz
Sokac molim te pomoć.
Instalirao sam Screenlet manager iz Synaptica (Ubuntu 9.10)
Skinuo sam gornji paket i otpakirao ga u /usr/share/screenlets/, gdje je formirana mapa TPromet.
Kada pokrenem Screenlets manager, TPromet imam u popisu programčića on se uredno starta i prikaže na desktopu sa porukom: "Nema podataka. Provjerite ispravnost podataka, režnu vezu, te kliknite za refresh!"

Ne starta se dio programa za upis mog korisničkog imena i lozinke!

Pokušao sam ih ručno unijeti u
class TPrometScrenelet (screnlets.Screenlet):
...
korisnik=''
lozinka=''

ali ne funkcionira (ni kada upišem unutar apostrofa ni kada pišem bez njih!

Re: TPrometScreenlet

Postano: 17 pro 2009, 00:02
Postao/la mmmy
mmmy je napisao/la: Ne starta se dio programa za upis mog korisničkog imena i lozinke!
Pojašnjenje: pod Postavke-TPromet uredno unesem username i password, pritisnem primjeni i vrati se poruka iz mog prethodnog posta!

Re: TPrometScreenlet

Postano: 17 pro 2009, 00:08
Postao/la DoDo
mmmy je napisao/la: Pojašnjenje: pod Postavke-TPromet uredno unesem username i password, pritisnem primjeni i vrati se poruka iz mog prethodnog posta!
T-Com je promijenio web stranice za prikaz prometa te zbog toga vise ne radi ni TPrometScreenlet niti plasmoid za KDE.

Sad su presli na onaj moj.t-com kojeg se jos nismo potrudili rasturit i skuzit kako povuci podatke o prometu iz njega.

Re: TPrometScreenlet

Postano: 25 pro 2009, 23:29
Postao/la mmmy
DoDo je napisao/la:
mmmy je napisao/la: T-Com je promijenio web stranice za prikaz prometa te zbog toga vise ne radi ni TPrometScreenlet niti plasmoid za KDE.
Kod mene je sada proradio Sokac-ev screenlet!
Hvala.

Re: TPrometScreenlet

Postano: 28 pro 2009, 01:31
Postao/la Sokac
DoDo je napisao/la:Sad su presli na onaj moj.t-com kojeg se jos nismo potrudili rasturit i skuzit kako povuci podatke o prometu iz njega.
Hmm, meni još uvijek radi onaj (uskoro bih mogao staviti verziju 1.0 jer sad screenlets omogućava password field. A i trebalo bi vidjeti šta je s tim novim moj t-com