Stranica: 3/4.
Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 24 lip 2011, 20:19
Postao/la drone
Instalirao sam ga kćeri prekjučer i moram priznati da je bilo problema. Najgore je bilo random smrzavanje pred kraj boota, odnosno kod podizanja X-a. To je prestalo nakon što sam grub2 stavio u čisti tekstualni mod i za sada ne primjećujem nikakve probleme.
Inače, Mint instaliram supruzi i kćeri na njihove strojeve jer mi je najjednostavnije, a one zadovoljne. Do sada mi je Mint bio prvi izbor za instalaciju ukućanima i preporuku prijateljima, međutim ovaj puta malo mi je nedostajalo da i kćeri umjesto Minta stavim Arch
Od Minta sam navikao da radi sve od prve, pa mi je Katya ostavila pomalo negativan prvi dojam.
Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 24 lip 2011, 20:59
Postao/la Abzeenth
Vidjela sam više recenzija Katye kojima je zajedničko bilo mišljenje da je to "najgori Mint do sada". Preporučam da im instaliraš Isadoru, koja je LTS, stabilna i koju i sama koristim, a i ime je ljepše od ovog novog

(sorry ako se ponavljam, imam dojam da sam ovo već negdje napisala

)
Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 24 lip 2011, 21:13
Postao/la drone
Isadora je bila do neki dan. Sad mi krivo što sam je maknuo. Zato će na ženinom kompu ostati dok ne istekne LTS

Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 04 srp 2011, 06:05
Postao/la sumski
Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 04 srp 2011, 10:56
Postao/la Nele
Moj problem s mintom je da kad gledam youtube ili stranicu koja sadrzi flash minimiziram i kliknem na Menu da mi se citav menu "zabrlja". Također na desktopu se pojave dijelovi flash videa. Prebacivao sam na metacity ali bez uspjeha. Sta bi moglo biti problem?
Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 04 srp 2011, 18:38
Postao/la kvaju
Slično je svima na Linuxu općenito sa Flashom.
Probaj instalirati Flashblock exteznije za firefox, chrome, pa učitaji flash samo kad ti to želiš, a ne da
se pale svi flash sadržaji na stranici bez potrebe.
Chrome
https://chrome.google.com/webstore/deta ... bcaignabnl
Firefox
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... lashblock/
Bit će bar malo lakše surfati.
Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 19 srp 2011, 10:06
Postao/la Hugo
Nije mi nešto ovaj Mint 11. Mislio sam da je fino ispeglan, kad ono - baš i nije..
Ne radi ni Compiz kako treba, Emerald uopće ne radi, zvuk mi malo malo šteka - npr. kad ubacim slušalice nekada se čuje i na zvučnike i na slušalice, a nekada ni na jedno, a kada izvadim slušalice zvučnici opet ne rade..
Kamalov
patch za grafičku (pozadinsko osvjetljenje) mi je super radio na Debianu, dok ovdje jedan dan radi, drugi dan ne radi..
Ponekad zna cijeli sustav zablokirati, a u conky-u vidim da procesor varira između 20 i 30%, a RAM oko 40%, pa ne znam uopće zbog čega zablokira.. Miš mogu pomicati, ali ostalo ništa ne radi, pa moram restartirati x..
Budem vidio još par dana, ako se ne popravi vraćam Debian nazad..

Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 19 srp 2011, 11:13
Postao/la drone
Mint se pretvara u Ubuntu, a Ubuntu ne znam u što, to treba još vidjeti

Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 19 srp 2011, 11:32
Postao/la retsam
@drone

Re: Linux Mint 11 - Katya
Postano: 19 srp 2011, 11:35
Postao/la Lutherus
drone je napisao/la:Mint se pretvara u Ubuntu, a Ubuntu ne znam u što, to treba još vidjeti

Pa Mint i je Ubuntu

doduše sa kodecima ali je idalje Ubuntu.