Stranica: 4/12.

Re: Conky

Postano: 18 vel 2010, 16:24
Postao/la kova-ng
nemam pojma, skriptu sam skinuo odnekud s neta

Kod: Označi sve

marijan@ubuntu:~$ cat .conkyrc 

wn_window yes
own_window_type override
own_window_hints undecorated,sticky,skip_taskbar,skip_pager,below
double_buffer yes
use_spacer left
use_xft yes
update_interval 1

minimum_size 250 5
draw_shades no
draw_outline no # amplifies text if yes
draw_borders no
font freesans
uppercase no # set to yes if you want all text to be in uppercase
stippled_borders 3
border_margin 9
border_width 10

# Default colors and also border colors, grey90 == #e5e5e5
default_color white
#default_shade_color black
#default_outline_color white
#default_color  8f8f8f
#default_shade_color 000000
own_window_colour brown

own_window_transparent yes

# Text alignment, other possible values are commented
#alignment top_left
alignment top_right
#alignment bottom_left
#alignment bottom_right

# Gap between borders of screen and text
gap_x 10
gap_y 10

# stuff after 'TEXT' will be formatted on screen

override_utf8_locale yes
#xftfont Terminus:size=8
use_xft yes
xftfont Avantgarde LT Medium:pixelsize=11
xftalpha 0.8

TEXT

${stippled_hr}
${color orange}SISTEM ${hr 2}$color
Računalo: $nodename
Kernel: $kernel $machine 
${color white}Uptime: $color$uptime
Load: $loadavg
${color white}Datum: ${time %A}, ${time %e. %B %G.}
${color white}Vrijeme: ${time %R}

${color orange}CPU (DUAL CORE)${hr 2}$color
${cpubar cpu1}
${cpubar cpu2}
${cpugraph cpu1 000000 ffffff}
${cpugraph cpu2 000000 ffffff}

${color orange}OPTEREĆENJE PROCESORA ${hr 2}$color
${color}Name              PID     CPU%   MEM%
${color red} ${top name 1} ${top pid 1} ${top cpu 1} ${top mem 1}
${color white} ${top name 2} ${top pid 2} ${top cpu 2} ${top mem 2}
${color white} ${top name 3} ${top pid 3} ${top cpu 3} ${top mem 3}
${color white} ${top name 4} ${top pid 4} ${top cpu 4} ${top mem 4}

${color orange}OPTEREĆENJE MEMORIJE ${hr 2}$color
${color}Name              PID     CPU%   MEM% 
${color red} ${top_mem name 1} ${top_mem pid 1} ${top_mem cpu 1} ${top_mem mem 1}
${color white} ${top_mem name 2} ${top_mem pid 2} ${top_mem cpu 2} ${top_mem mem 2}
${color white} ${top_mem name 3} ${top_mem pid 3} ${top_mem cpu 3} ${top_mem mem 3}
${color white} ${top_mem name 4} ${top_mem pid 4} ${top_mem cpu 4} ${top_mem mem 4}

${color orange}MEMORIJA ${hr 2}$color
RAM:   $memperc% used  ${membar 6}$color

${color orange}DISKOVI ${hr 2}$color
root (${fs_size /}):  ${fs_used /}% ${fs_bar 6 /}$color
home (${fs_size /home}):  ${fs_used /home}% ${fs_bar 6 /home}$color
storage (${fs_size /storage}):  ${fs_used /storage}% ${fs_bar 6 /storage}

${color orange}MREžA (${gw_iface}) ${hr 2}$color
Down: $color${downspeedf eth0} k/s ${alignr}Up: ${upspeedf eth0} k/s
${downspeedgraph eth0 25,140 000000 ff0000} ${alignr}${upspeedgraph eth0
25,140 000000 00ff00}$color
UKUPNO: ${totaldown eth0} ${alignr}UKUPNO: ${totalup eth0}
${stippled_hr}

Re: Conky

Postano: 18 vel 2010, 17:05
Postao/la ziko
kova-ng je napisao/la:jedno pitanje

zašto kad pokrenem conky, nestanu mi ikone?
conky ti se inace kolje sa file managerom koji ti prikazuje ikone na desktopu (a vjerovatno i meni koji dobijes desnim klikom na desktop).
ovisno o onome ssta ti pise u skripti ce se pokazat conky ili file manager, tesko da ce oboje ic, al je moguce, onda se mogu pojaviti problemi kao recimo ruzan rub oko conky-ja ili nepravilno prikazivanje pozadine.
sad bas neznam koji je to lajn u conky-ju al mora biti medju onim prvima koji ga definiraju generalno.
probaj ovdje malo zaviriti: http://conky.sourceforge.net/faq.html
obrati paznju na naslov 3

nadam se da sam pomogao ;)

p.s. aj kad rijesis javi sto je bilo posrijedi

Re: Conky

Postano: 18 vel 2010, 18:43
Postao/la kova-ng
u ovoj liniji je bio problem

Kod: Označi sve

double_buffer yes
ja sam stavio na 'no', i sad mi se vide ikone, conky pri osvježavanju treperi, al nesmeta mi to previše

Re: Conky

Postano: 18 vel 2010, 18:55
Postao/la ziko
zapravo, malo sam proguglo i mislim da ti je problem u prvoj liniji jer ti pise

Kod: Označi sve

wn_window yes
a trebalo bi biti

Kod: Označi sve

own_window yes
inace ljudi koji su isto imali takvih problema da im se sa paljenjem conky-ja gubile ikone su rjesavali problem da bi u skriptu jos ubacili (poslije druge linije, znaci prije own_window_hints):

Kod: Označi sve

own_window_transparency yes
a double buffer vrati kako je bio.
trebalo bi tako raditi kako treba, sto znaci da ce conky iznad root windowa kojeg nacrta file manager nacrtat svoj, ali da ce biti transparentan i bez 'ukrasa' (window decorations).

EDIT:
ajme koji sam ja sljepac...
pa u onom faq od conky-ja je u 5 odjeljku rjesenje na tvoj problem i kaze da moze to kako si napravio ali da moze i ovako kako sam ti gore opiso.

Re: Conky

Postano: 14 ožu 2010, 09:42
Postao/la domi
Mala pomoć kako da ga pomaknem malo na left?Ide scripta i screen.Hvala!

Kod: Označi sve

background yes
font Zekton:size=8
xftfont Zekton:size=8
use_xft yes
xftalpha 0.1
update_interval 1.0
total_run_times 0
own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no
minimum_size 200 5
maximum_width 200
default_color d7d7d7
default_shade_color black
default_outline_color black
alignment top_right
gap_x 2
gap_y 20
no_buffers yes
cpu_avg_samples 2
override_utf8_locale no
uppercase no # set to yes if you want all text to be in uppercase
use_spacer no

TEXT
${font Zekton:style=Bold:pixelsize=30}${alignc}${time %H:%M}${font Zekton:size=10}
SYSTEM ${hr 1 }

Hostname: $alignr$nodename
Kernel: $alignr$kernel
Uptime: $alignr$uptime
Processes: ${alignr}$processes ($running_processes running)
Load: ${alignr}$loadavg
CPU       ${alignc} ${freq}MHz / ${acpitemp}C ${alignr}(${cpu cpu1}%)
${cpubar 4 cpu1}
${cpugraph}
RAM ${alignr}$mem / $memmax ($memperc%)
${membar 4}
SWAP ${alignr}$swap / $swapmax ($swapperc%)
${swapbar 4}

Highest CPU $alignr CPU% MEM%
${top name 1}$alignr${top cpu 1}${top mem 1}
${top name 2}$alignr${top cpu 2}${top mem 2}
${top name 3}$alignr${top cpu 3}${top mem 3}

Highest MEM $alignr CPU% MEM%
${top_mem name 1}$alignr${top_mem cpu 1}${top_mem mem 1}
${top_mem name 2}$alignr${top_mem cpu 2}${top_mem mem 2}
${top_mem name 3}$alignr${top_mem cpu 3}${top_mem mem 3}

FILESYSTEM ${hr 1}${color}

Root: ${alignr}${fs_free /} / ${fs_size /}
${fs_bar 4 /}

NETWORK ${hr 1}${color}

Down ${downspeed eth1} k/s ${alignr}Up ${upspeed eth1} k/s
${downspeedgraph eth1 25,107} ${alignr}${upspeedgraph eth1 25,107}
Total ${totaldown eth1} ${alignr}Total ${totalup eth1}

${color}Inbound Connection ${alignr} Local Service/Port$color
 ${tcp_portmon 1 32767 rhost 0} ${alignr} ${tcp_portmon 1 32767 lservice 0}
 ${tcp_portmon 1 32767 rhost 1} ${alignr} ${tcp_portmon 1 32767 lservice 1}
 ${tcp_portmon 1 32767 rhost 2} ${alignr} ${tcp_portmon 1 32767 lservice 2}
 ${tcp_portmon 1 32767 rhost 3} ${alignr} ${tcp_portmon 1 32767 lservice 3}
 ${tcp_portmon 1 32767 rhost 4} ${alignr} ${tcp_portmon 1 32767 lservice 4}
 ${tcp_portmon 1 32767 rhost 5} ${alignr} ${tcp_portmon 1 32767 lservice 5}
${color}Outbound Connection ${alignr} Remote Service/Port$color
 ${tcp_portmon 32768 61000 rhost 0} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 0}
 ${tcp_portmon 32768 61000 rhost 1} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 1}
 ${tcp_portmon 32768 61000 rhost 2} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 2}
 ${tcp_portmon 32768 61000 rhost 3} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 3}
 ${tcp_portmon 32768 61000 rhost 4} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 4}
 ${tcp_portmon 32768 61000 rhost 5} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 5}
slika

Re: Conky

Postano: 14 ožu 2010, 09:54
Postao/la ziko
ove tri linije su ti kljucne :

Kod: Označi sve

alignment top_right
gap_x 2
gap_y 20
prva ti kaze kamo je postavljen (u ovom slucaju gore desno) a ove druge dvije koliko je odmaknut od default pozicije gore desno, pa malo eksperimentiraj sa vrijednostima u drugoj i trecoj liniji.

Re: Conky

Postano: 14 ožu 2010, 10:47
Postao/la domi
ziko je napisao/la:ove tri linije su ti kljucne :

Kod: Označi sve

alignment top_right
gap_x 2
gap_y 20
prva ti kaze kamo je postavljen (u ovom slucaju gore desno) a ove druge dvije koliko je odmaknut od default pozicije gore desno, pa malo eksperimentiraj sa vrijednostima u drugoj i trecoj liniji.
Hvala Ziko umjesto 2 u drugom redu stavio 7 i to je to :D

Re: Conky

Postano: 14 ožu 2010, 13:36
Postao/la Suko
Ako hoćeš još i sat i datum:

Kod: Označi sve

${color #0077ff}${time %A %d %m %Y}
${font Bitstream Vera Sans Mono:size=20}${color #ffffff}${time %H:%M}${font Bitstream Vera Sans Mono:size=8}
Pa si stavi negdje gdje ti paše u Conky.

Re: Conky

Postano: 14 ožu 2010, 16:02
Postao/la domi
Suko je napisao/la:Ako hoćeš još i sat i datum:

Kod: Označi sve

${color #0077ff}${time %A %d %m %Y}
${font Bitstream Vera Sans Mono:size=20}${color #ffffff}${time %H:%M}${font Bitstream Vera Sans Mono:size=8}
Pa si stavi negdje gdje ti paše u Conky.
Uvalio si mi plavu boju ali nema veze mačak je ti riješio,hvala Doktore :D
slika

Re: Conky

Postano: 14 ožu 2010, 17:12
Postao/la Suko
domi je napisao/la: Uvalio si mi plavu boju ali nema veze mačak je ti riješio,hvala Doktore :D
slika
Ha ha!
Namjerno! rofl
Vidim ja da se ti snalaziš bez problema.