Stranica: 450/483.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 15:30
Postao/la Jeremija
shrike je napisao/la:
Jeremija je napisao/la:
shrike je napisao/la:Mene više zanima raspored troškova kako je na minimalcu izgradio kuću :D ako nisam čuo patku u životu sada jesam.
Zato kažem da živimo u zemlji čuda. Patka nije, i nisam jedini, dobar dio nas seljana je tako napravilo kuće.

Točnije kuća je napravljena 2007, na dva minimalca, uz pomoć države i kredite. I naravno par godina preživljavanja dok nismo malo počeli disati od kredita.

Zato meni nije jasno zašto ljudi toliko seru po svojoj državi.
Zato jer izgradnja kuće na 2 minimalca nije točna, jelda? Onda je to zapravo uz pomoć države i još vjerojatno pokojeg asa u rukavu koji je to sve promijenio a koji nisi spomenuo. I nisi spomenuo da si onda u tom periodu zapravo solidno kockao sa svime "dok ne odeš sa minimalca" jer da se dogodio jedan veći trošak, bolovanje, kvar... bio bi u epskim sranjima. Ovdje uopće ne ulazimo u to da je riječ o kući u siromašnom dijelu države koji je usput ekstremno politički polariziran i sa veoma upitnom infrastrukturom za mlade obitelji.

Ukratko, igrao si lutriju, dobio si nagradu sa kojom si sretan i sada savjetuješ svima da igraju lutriju i da trebaju biti sretni sa tom istom nagradom.
Pročitaj opet moje komentare, ja sam naveo da je to uz pomoć države. Pročitaj opet i da sam savjetovao @Abnetta da učini istu stvar.
Također sam naveo da nisam jedini, ima barem 50 mladih obitelji samo u mom selu koje su napravile kuću na taj način. I još prave, također ima ih i na minimalcu koje to rade. Također spominjem APN kredite...

Ne razumijem ono napisano za bolovanje i lutriju? Banka izračuna visinu kredita prema tvojim mogućnostima, kakva lutrija? A tada sve što čovjek radi uz pomoć kredita smatraš lutrijom. Koji sretnik može graditi kuću bez kredita, pokretati posao bez kredita, kredit se podrazumijeva?

Malo predrasuda, malo mediji, malo istine ali nije ovdje ništa ekstremno, jest da ima ratnih rana ali nismo svi seljačine.
Ima nas romantičara koji volimo neizmjerno svoje supruge.
ima nas i koji nemaju ništa protiv svojih susjeda.

Sve ima svoje prednosti i mane, ja sam pokazivao da nije sve tako crno. Većinom je sivo.
Ali istina je da se u Slavoniji i u RH može lijepo živjeti. I da se većinom lijepo živi, ali postoji neki mentalitet kuknjave u našem narodu, žudnja leba bez motike i i žudnja za susjedovom zelenijom travom.
Ali ne shvaćaju koliko je nešto teško stečeno dragocjeno, kad si od malo novca kupiš nešto. Koliko tu stvar cijeniš. Sigurno više nego kad neki bogataš pljune i kupi si istu stvar i ne cijeni ju nikako kad ju je lako stekao.
Ne shvaćaju te male čari odricanja, koliko te to oplemeni.
E tako kad napraviš kuću od 2*minimalac, i kada te država tako financijski pogura cijeniš to.

I svakako da ne možemo imati plaće kao u Zagrebu, niti su cjene nekretnina jednake. To bi bila tema za neku drugu raspravu.
Uglavno jeftinije je u Slavoniji, manje su i plaće ali i nekretnine su daleko jeftinije. Kao i u Irskoj plaća je veća ali i najam garsonijere je 900 eura mjesečno., također jesti ćeš puno ne kvalitetniju hranu nego u Slavoniji.

Upitna infrastruktura za mladu obitelj?

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 15:48
Postao/la abnettaa
Jermija
cekaj malo
ja se ozenim i prijavim neki brak drzavi i ona mi daje neku financijsku pomoc na brak ???
mozes li malo detaljnije
jer kolko ja znam, jedinu dodatnu pomoc mogu tako imat preko socijala ako smo oboje nezapolseni, cak mislim da ni to necemo dobit ako u krugu od 100km ima za jednog od nas posao na hzzo za minimalac ili cak ako imamo auto
sto se tice slavonije, te rajske obecane zemlje bajnog zivota, zato i jest puna istra slavonaca koji su dosli tu trbuhom za kruhom, a tamo ostavili i zemlju i prazne kuce...

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 16:09
Postao/la shrike
Jeremija je napisao/la:
Pročitaj opet moje komentare, ja sam naveo da je to uz pomoć države. Pročitaj opet i da sam savjetovao @Abnetta da učini istu stvar.
Također sam naveo da nisam jedini, ima barem 50 mladih obitelji samo u mom selu koje su napravile kuću na taj način. I još prave, također ima ih i na minimalcu koje to rade. Također spominjem APN kredite...

Ne razumijem ono napisano za bolovanje i lutriju? Banka izračuna visinu kredita prema tvojim mogućnostima, kakva lutrija? A tada sve što čovjek radi uz pomoć kredita smatraš lutrijom. Koji sretnik može graditi kuću bez kredita, pokretati posao bez kredita, kredit se podrazumijeva?

Malo predrasuda, malo mediji, malo istine ali nije ovdje ništa ekstremno, jest da ima ratnih rana ali nismo svi seljačine.
Ima nas romantičara koji volimo neizmjerno svoje supruge.
ima nas i koji nemaju ništa protiv svojih susjeda.

Sve ima svoje prednosti i mane, ja sam pokazivao da nije sve tako crno. Većinom je sivo.
Ali istina je da se u Slavoniji i u RH može lijepo živjeti. I da se većinom lijepo živi, ali postoji neki mentalitet kuknjave u našem narodu, žudnja leba bez motike i i žudnja za susjedovom zelenijom travom.
Ali ne shvaćaju koliko je nešto teško stečeno dragocjeno, kad si od malo novca kupiš nešto. Koliko tu stvar cijeniš. Sigurno više nego kad neki bogataš pljune i kupi si istu stvar i ne cijeni ju nikako kad ju je lako stekao.
Ne shvaćaju te male čari odricanja, koliko te to oplemeni.
E tako kad napraviš kuću od 2*minimalac, i kada te država tako financijski pogura cijeniš to.

I svakako da ne možemo imati plaće kao u Zagrebu, niti su cjene nekretnina jednake. To bi bila tema za neku drugu raspravu.
Uglavno jeftinije je u Slavoniji, manje su i plaće ali i nekretnine su daleko jeftinije. Kao i u Irskoj plaća je veća ali i najam garsonijere je 900 eura mjesečno., također jesti ćeš puno ne kvalitetniju hranu nego u Slavoniji.

Upitna infrastruktura za mladu obitelj?
Dobro sam ja tebe shvatio. Savjetuješ čovjeka da ode u Slavoniju raditi za minimalac, moliti boga i vraga da mu se ništa ne dogodi i izgradi kuću od APN-a jer je nekako plemenito biti siromašan i živjeti od mjeseca do mjeseca. Naravno, tu je i "nema kruha bez motike"... Hrvatski klasik hejta prema intelektualnim poslovima.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 16:26
Postao/la Vl@do
Kad već čavrljamo, da se i ja priključim.
Puno puta sam razmišljao o odlasku iz ove močvare, kako ju neki zovu, ali nikada ju nisam napuštao. Vjerujem još uvijek da se može ovdje lijepo živjeti.
Skromno, pošteno i zdravo. Moji klinci, kako su završavali fax isto su puno puta bili u iskušenju da negdje drugdje potraže sreću. Obavili čak i neke razgovore za posao, pripremili papire, ali odustali na kraju. Radili su još od školskih dana preko omladinskog servisa, pa na faxu preko studentskog... Znaju cijeniti svaku kunu. To smatram svojim (i ženinim) najvećim uspjehom. Danas nam se to vrača višestruko (ne u kunama, nego u nečem što se ne može kupiti).
Sada, svi mi odrasli ljudi, zaposleni i sretni, iako primanja nisu kao u Irskoj ili, bliže Austriji/Njemačkoj...
Dragi moji, ovisi što očekuješ od života. Ako uz malo rada očekuješ puno, sigurno ćeš se razočarati i u državu, i u šefa, i u obitelj i u gradonačelnika. Ako pak uz puno rada ne očekuješ ništa, nego samo ono što si rukama napravio, veselit će te svaka sitnica i svaka kuna/€.
Ova država je Raj na zemlji, samo treba znati uživati u njemu. Gle, gladni nismo, žedni, još manje, krov nad glavom imamo. Ne treba nam baš jahta od 20 m, bit ću sretan ako kakav Kupski čamac nabavim do mirovine. Ne treba mi bijesni Audi/BMW... bio sam sretan sa novom škodom, a vozio sam i Trabanta 80-ih. Isto smo putovali na more i po špeceraj u Austriju kao i sa Mercedesom (pitajbogakojeklase).
Mogu se složiit sa Jeremijom kada kaže da je uspio na minimalcu riješiti svašta nešto. Ja isto cijeli život radim skoro za minimalac, ali ne oskudjevam u ničemu. Evo, čak i ovo tipkam na najmočnijem stroju svih vremena ThinkPadu. :lulz
Da ne spominjem da vozim Arch najjaču distru u svemiru, a bome i šire.
Veseli i zdravi bili.
PS @shrike, svaka čast intelektualnim poslovima, ali bez motike bi stvarno ostali gladni.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 17:34
Postao/la Jeremija
abnettaa je napisao/la:
Jeremija je napisao/la: U EU je stroga provjera na GMO, (nisam siguran za svaku zemlju) , i rijetko da se nešto smulja, uveze iz SAD-a itd. EU također ima protokol kao i RH da ne može u silose ući žitarica GMO, zato što se iz svake prikolice koju dovezu testira sa GMO markice.
Uostalom nabavi GMO markere pa provjeravaj žitarice ako ne vjeruješ ali nemoj pisati nešto što nije dokazano kao gotova stvar.
a spanjolska nije EU ??
inace, najveci svijetski proizvodjac gmo hrane... nakon nje italija... une su US valjda

nisam ni ja teoreticar zavjere ali nisam ni suprotno, sto god me zanima prvo proucim obadvije strane tj 3 strane: znanstvenu, znanstveno-medijsku, i alternativnu pa tek onda sklapam vlastita misljenja
namjerno sam ubacio ovu trecu jer znanost i medijska znanost su dvije totalno razlicite stvari
npr korona, u medijskoj znanosti je to opasan virus, u pravoj znanosti je to glupost
Tako bi trebalo biti, provjeriti i znanstveno i primjerom, manje teorijama palamudanja. Ali u komentaru prije si iznio nekoliko neistina pa ti ne stoji ta teza o tri strane.

Preskačeš i ne odgovaraš na pitanja koja sam ti postavio. I sad pišeš globalno o GMO, naravno da ima GMO ali pišem ti da ima i alternativa lokalno.

Ovo je tužno što si napisao o koroni i nema veze sa realnošću. Nekoliko osoba je teško prošlo u mojoj okolici, jednoj zdravoj ženi srednjih godina iz mog kvarta je virus od visoke temperature, nakon što je provela tjedan dana u bolnici, oštetio mozak i oštetio pamćenje. Nadamo se privremeno. Trenutno kupuje neke tablete i pije čajeva za poboljšanje pamćenja. Također neki dan od radnog kolege je umro otac od korone. To je na brzinu lokalni primjer.
Na području države, bolnice su pune na zaraznim odjelima i skoro 50 ljudi na dan umre od korone.
A globalni je da ljudi umiru, nekim preživjelim ostavlja trajne posljedice što na plućima, što na mozak.

Sad koliko je to banalna stvar i u kojim postotcima, još nije gotovo da sumiramo. Bravo, samo se nastavi obrazovati tim "alternativnim" medijima. Svaka čast.

Joj. Treći ili četvrti put pišem o ovomw... Oprostite što nisam baš pojasnio, ali izgleda sam trebao detaljnije.
na području posebne državne skrbi imamo pravo na "obnovu". Uvjet je da imaš oranicu ili plac ili ruševnu kuću. Predaš zahtjev, može i samac, ali parovi imaju prednost, što više članova obitelji to veća kuća (35m2 nositelj + članovi po 10m2). Dobiješ plaćeno, struja, projekt i još dosta papira, dobiješ sav materijal za onoliko kvadrata kuće koliko imaš pravo. Ako hoćeš veću kuću nadoplatiš u projektu.
Kod nas to svi koriste.

Ako se kome ne gradi kuća onda možeš dobiti APN kredit, mizerna kamata.I kupiti si kuću po financijskim mogućnostima. S time da ovdje za 20 000 eura možeš kupiti finu kuću s finim placem. Također ima i kuća za 10 000 eura 45m2.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 17:36
Postao/la bertone
Ljudi, lako je Vama, raspravljate o minimalcima i lagodnom životu sa i bez motike, narančama sa i bez koštica, Laponiji,... pa jel` Vi znate da ja jutros nisam imao gdje kavu popiti :sokiran

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 18:26
Postao/la abnettaa
koronu smo imali svi, kao prvo
a kad neko umre od raka, nadju mu koronu i napisu da je umro od korone
jermija, svoje misljenje zasnivas ne na znanosti vec na medijskoj znanosti
umru i od korone ali jako jako rijetki i takvi iskljucivo imaju veliku "bolest" imunoloskog sustava, pa nisu umrli od korone vec od svog imuniteta

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 18:29
Postao/la shrike
abnettaa je napisao/la:koronu smo imali svi, kao prvo
a kad neko umre od raka, nadju mu koronu i napisu da je umro od korone
jermija, svoje misljenje zasnivas ne na znanosti vec na medijskoj znanosti
umru i od korone ali jako jako rijetki i takvi iskljucivo imaju veliku "bolest" imunoloskog sustava, pa nisu umrli od korone vec od svog imuniteta
Znaš da nitko ne umire od AIDS-a isto tako? Umreš od nečeg drugog.... jer ti je AIDS ubio imunološki sustav.

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 18:30
Postao/la shrike
bertone je napisao/la:Ljudi, lako je Vama, raspravljate o minimalcima i lagodnom životu sa i bez motike, narančama sa i bez koštica, Laponiji,... pa jel` Vi znate da ja jutros nisam imao gdje kavu popiti :sokiran
Što sad fali Laponiji? Ja sam ionako mislio da je konsenzus kak tamo treba ići jednog dana? Navodno imaju i kave :D

Re: čavrljanje 2.0

Postano: 29 stu 2020, 18:31
Postao/la abnettaa
shrike je napisao/la:
abnettaa je napisao/la:koronu smo imali svi, kao prvo
a kad neko umre od raka, nadju mu koronu i napisu da je umro od korone
jermija, svoje misljenje zasnivas ne na znanosti vec na medijskoj znanosti
umru i od korone ali jako jako rijetki i takvi iskljucivo imaju veliku "bolest" imunoloskog sustava, pa nisu umrli od korone vec od svog imuniteta
Znaš da nitko ne umire od AIDS-a isto tako? Umreš od nečeg drugog.... jer ti je AIDS ubio imunološki sustav.
korona ne ubija imunoloski sustav
umres od aidsa jer je on taj koji je unistio imunoloski sustav i doveo do smrti, on je uzrok

inace, bio je zanimljiv eksperiment tokom spanjolske gripe proveden od znanstvenika
uzeli su vojsku koja je zdravo jela, puno se kretala po danjem svijetlu i izlagali je virusu i ni jedan od njih nije mogao dobit virus ni na koji nacin cak ni direktnim kasljanjem u lice i udisanjem.... jer je virus u njima odmah bio ubijen od zdravog imuniteta, a virus spanjolske gripe ipak je malo opasniji od covida19
a gdje je znanost da nam to kaze, pa tu je.... u znanstvenim novinama i postovima sve pise ali mediji nece rec ljudima: covid 19 je glupost, brinite o imunitetu
ne mediji ce okupit glupe epidemiologe koji nemaju blage veze o virusima pa ce samo pricat o opasnostima
cime je i kad znanstveni utemeljena istina da je korna nesto opasno, nicim... naprotiv, znanost upravo kaze suprotno, da nije
tj covid19 jer korona je skupina virusa od kojih su neki izvor svih i najobicnijih prehlada...
mediji su zlo, pored njih ljudi nebuloze smatraju znanoscu