Re: čavrljanje 2.0
Postano: 29 stu 2020, 15:30
Pročitaj opet moje komentare, ja sam naveo da je to uz pomoć države. Pročitaj opet i da sam savjetovao @Abnetta da učini istu stvar.shrike je napisao/la:Zato jer izgradnja kuće na 2 minimalca nije točna, jelda? Onda je to zapravo uz pomoć države i još vjerojatno pokojeg asa u rukavu koji je to sve promijenio a koji nisi spomenuo. I nisi spomenuo da si onda u tom periodu zapravo solidno kockao sa svime "dok ne odeš sa minimalca" jer da se dogodio jedan veći trošak, bolovanje, kvar... bio bi u epskim sranjima. Ovdje uopće ne ulazimo u to da je riječ o kući u siromašnom dijelu države koji je usput ekstremno politički polariziran i sa veoma upitnom infrastrukturom za mlade obitelji.Jeremija je napisao/la:Zato kažem da živimo u zemlji čuda. Patka nije, i nisam jedini, dobar dio nas seljana je tako napravilo kuće.shrike je napisao/la:Mene više zanima raspored troškova kako je na minimalcu izgradio kućuako nisam čuo patku u životu sada jesam.
Točnije kuća je napravljena 2007, na dva minimalca, uz pomoć države i kredite. I naravno par godina preživljavanja dok nismo malo počeli disati od kredita.
Zato meni nije jasno zašto ljudi toliko seru po svojoj državi.
Ukratko, igrao si lutriju, dobio si nagradu sa kojom si sretan i sada savjetuješ svima da igraju lutriju i da trebaju biti sretni sa tom istom nagradom.
Također sam naveo da nisam jedini, ima barem 50 mladih obitelji samo u mom selu koje su napravile kuću na taj način. I još prave, također ima ih i na minimalcu koje to rade. Također spominjem APN kredite...
Ne razumijem ono napisano za bolovanje i lutriju? Banka izračuna visinu kredita prema tvojim mogućnostima, kakva lutrija? A tada sve što čovjek radi uz pomoć kredita smatraš lutrijom. Koji sretnik može graditi kuću bez kredita, pokretati posao bez kredita, kredit se podrazumijeva?
Malo predrasuda, malo mediji, malo istine ali nije ovdje ništa ekstremno, jest da ima ratnih rana ali nismo svi seljačine.
Ima nas romantičara koji volimo neizmjerno svoje supruge.
ima nas i koji nemaju ništa protiv svojih susjeda.
Sve ima svoje prednosti i mane, ja sam pokazivao da nije sve tako crno. Većinom je sivo.
Ali istina je da se u Slavoniji i u RH može lijepo živjeti. I da se većinom lijepo živi, ali postoji neki mentalitet kuknjave u našem narodu, žudnja leba bez motike i i žudnja za susjedovom zelenijom travom.
Ali ne shvaćaju koliko je nešto teško stečeno dragocjeno, kad si od malo novca kupiš nešto. Koliko tu stvar cijeniš. Sigurno više nego kad neki bogataš pljune i kupi si istu stvar i ne cijeni ju nikako kad ju je lako stekao.
Ne shvaćaju te male čari odricanja, koliko te to oplemeni.
E tako kad napraviš kuću od 2*minimalac, i kada te država tako financijski pogura cijeniš to.
I svakako da ne možemo imati plaće kao u Zagrebu, niti su cjene nekretnina jednake. To bi bila tema za neku drugu raspravu.
Uglavno jeftinije je u Slavoniji, manje su i plaće ali i nekretnine su daleko jeftinije. Kao i u Irskoj plaća je veća ali i najam garsonijere je 900 eura mjesečno., također jesti ćeš puno ne kvalitetniju hranu nego u Slavoniji.
Upitna infrastruktura za mladu obitelj?