čavrljanje 2.0
Moderator/ica: Moderatori/ce
Re: čavrljanje 2.0
@shichy zaista, i puno su svježije i ukusnije nego u trgovačkim centrima. Svakako veseli i što velik dio zarade ide direktno proizvođaču a ne kao uobičajeno, proizvođaču mizerija.
Danas mi kuka kolega kako ga je izradio neki lik. Naravno sve prijateljski bez računa. Em se poznaju, em je lik kao stručnjak za računala, popravio mu laptop, naplatio pošteno ali i ukrao pločicu RAM memorije. Kasnije se lik pravi da nema pojma o čemu ovaj priča.
Nisam mogao vjerovati.
Danas mi kuka kolega kako ga je izradio neki lik. Naravno sve prijateljski bez računa. Em se poznaju, em je lik kao stručnjak za računala, popravio mu laptop, naplatio pošteno ali i ukrao pločicu RAM memorije. Kasnije se lik pravi da nema pojma o čemu ovaj priča.
Nisam mogao vjerovati.
Tko živi u nadi umire u gov....
Re: čavrljanje 2.0
Jedno pitanjce u vezi hdd-a. Dali se treba brinuti ako su "g-sense error rate" i "power off retract count" vrijednosi dosta velike (4676, 6700000). Po Smart-u je disk u redu. Radi se o Toshiba hdd-u.
Pozz
Pozz
Ok i što sad?
Re: čavrljanje 2.0
g-sense error rate - je broj pogrešaka uzrokovan pomicanjem/udarcem i sl.NoMaam je napisao/la:Jedno pitanjce u vezi hdd-a. Dali se treba brinuti ako su "g-sense error rate" i "power off retract count" vrijednosi dosta velike (4676, 6700000). Po Smart-u je disk u redu. Radi se o Toshiba hdd-u.
Pozz
power off retract count - je broj pomicanja glave za čitanje prilikom isključivanja diska
Život će ti biti bolji ako se ne zamaraš tim podacima jer su oni informativni i ne moraju značiti da je disk pokvaren ili da je na putu da se pokvari.
Re: čavrljanje 2.0
daj ej, ne mogu vjerovati da netko ukrade keks rama iz laptopa/kompa i posli se pravi mutavJeremija je napisao/la:@shichy zaista, i puno su svježije i ukusnije nego u trgovačkim centrima. Svakako veseli i što velik dio zarade ide direktno proizvođaču a ne kao uobičajeno, proizvođaču mizerija.
Danas mi kuka kolega kako ga je izradio neki lik. Naravno sve prijateljski bez računa. Em se poznaju, em je lik kao stručnjak za računala, popravio mu laptop, naplatio pošteno ali i ukrao pločicu RAM memorije. Kasnije se lik pravi da nema pojma o čemu ovaj priča.
Nisam mogao vjerovati.
Re: čavrljanje 2.0
smart podatci su indikator, ne garancija kvara. Ovisi i o tipu diska (nije ista interpretacija za hdd i ssd). Konkretno recimo, bad sectori na ssd nisu ni približni problem kao na hdd.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
- Cooleech
- Moderator
- Postovi: 7027
- Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
- Spol: M
- OS: Arch Linux KDE
- Lokacija: /hrvatska/solin/
Re: čavrljanje 2.0
E, nisu bad sektori problem na SSD-u.. reci to Intelovom SSD-u koji je s 90% zdravlja u par sati postao neispravan disk.shrike je napisao/la:smart podatci su indikator, ne garancija kvara. Ovisi i o tipu diska (nije ista interpretacija za hdd i ssd). Konkretno recimo, bad sectori na ssd nisu ni približni problem kao na hdd.
Usput rečeno, Toshiba HDD-ovi. Izbjegavati ih. Očajna kvaliteta. Toshiba i Segate "obični", ne oni zelenkaste naljepnice. Do danas smo mijenjali na stotine Toshiba i Segateova, a svega 10-ak WD-a. WD je majka.
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.
Re: čavrljanje 2.0
SMART kod SSD-a ne služi skoro ničemu, više puta sam se uvjerio.shrike je napisao/la:smart podatci su indikator, ne garancija kvara. Ovisi i o tipu diska (nije ista interpretacija za hdd i ssd). Konkretno recimo, bad sectori na ssd nisu ni približni problem kao na hdd.
Re: čavrljanje 2.0
Zahvaljujem na sugestijama. Malo sam pretražio google u vezi te serije diskova od Toshibe i stvarno ispada da su "ŽNJ" kvalitete. Što se tiće onih visokih vrijednosti najvjerojatnije zeza neki senzor u disku, ako sam dobro shvatio.
.
Pozz
Upravo tako Bertonebertone je napisao/la: Život će ti biti bolji ako se ne zamaraš tim podacima jer su oni informativni i ne moraju značiti da je disk pokvaren ili da je na putu da se pokvari.
Pozz
Ok i što sad?
Re: čavrljanje 2.0
A bome ste imali loše sreće sa tim intelomCooleech je napisao/la:E, nisu bad sektori problem na SSD-u.. reci to Intelovom SSD-u koji je s 90% zdravlja u par sati postao neispravan disk.shrike je napisao/la:smart podatci su indikator, ne garancija kvara. Ovisi i o tipu diska (nije ista interpretacija za hdd i ssd). Konkretno recimo, bad sectori na ssd nisu ni približni problem kao na hdd.
Usput rečeno, Toshiba HDD-ovi. Izbjegavati ih. Očajna kvaliteta. Toshiba i Segate "obični", ne oni zelenkaste naljepnice. Do danas smo mijenjali na stotine Toshiba i Segateova, a svega 10-ak WD-a. WD je majka.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
- Cooleech
- Moderator
- Postovi: 7027
- Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
- Spol: M
- OS: Arch Linux KDE
- Lokacija: /hrvatska/solin/
Re: čavrljanje 2.0
CDI je uredno javljao zdravlje diska na jednom serveru u poslovnici, kad je došao na 90 %, rekao sam da bi trebali otići do tamo i obavit zamjenu.. ali, kao, nema žurbe jer isti takav SSD u drugoj poslovnici je na 90 % zdravlja već preko mjesec ipo dana i sve radi uredno.
Pretpostavljaš, nakon što je ovaj s 90 došao na 0 zdravlja u samo par sati, išlo se i u drugu poslovnicu nakon 2 dana.
Pretpostavljaš, nakon što je ovaj s 90 došao na 0 zdravlja u samo par sati, išlo se i u drugu poslovnicu nakon 2 dana.
I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.