Conky

Rasprave u vezi Linux aplikacija.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odgovori
Avatar
ziko
Postovi: 773
Pridružen/a: 12 vel 2009, 12:12
Spol: M
OS: ovisi o danu u tjednu...
Lokacija: Lošinj - Ljubljana...

Re: Conky

Post Postao/la ziko »

eh...
ovako mislim da je nes pisalo na jednom forumu, conky radi svoj prozor bez dekoracija tj. rubova, i proziran je. taj njegov prozor je root prozor tj onaj najdonji ( ako gledas desktop kroz slojeve ) iliti prvi. nautilus za prikaz wallpapera i ikona isto tako nacrta svoj prozor bez dekoracija i rastegne ga preko cijelog ekrana. i taj njegov prozor je isto root. jasno je da sad izmedju njih dva dolazi do konflikata. (ako ti ikone i wallpaper crta PCmanFM onda conky uopce nemozes koristit npr.)
probaj u conkyrc liniju

own_window yes
promjeniti u

own_window no

iako nisam 100% siguran da ce to radit.
Software is like sex... it's better when it's free :D (Linus Torvalds quote)
:snoozer:
Avatar
ams_tex
Postovi: 123
Pridružen/a: 08 pro 2008, 16:46
Spol: M
OS: Archlinux
Lokacija: Sesvete

Re: Conky

Post Postao/la ams_tex »

Probaj:

Kod: Označi sve

own_window_type normal
...osim ako ti to ne vrati prvotni problem.
\m/
csx

Re: Conky

Post Postao/la csx »

2 ziko - kad tak napravim onda mi nestanu ikone

2 ams_tex - nažalost vrati :(
Lutherus

Re: Conky

Post Postao/la Lutherus »

Imam mali problem sa conkyem.Svako malo mi nestane ili ga samo pola nestane.
evo i moj conkyrc.

Kod: Označi sve

background yes
use_xft yes
#xftfont HandelGotD:size=9
xftfont Lucida Grande:size=9
xftalpha 0.5
update_interval 1.0
total_run_times 0
own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
minimum_size 200 5
maximum_width 200
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders yes
default_color white
default_shade_color red
default_outline_color green
alignment top_right
gap_x 12
gap_y 48
no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
override_utf8_locale no

TEXT
SYSTEM ${hr 2}
${font Lucida Grande:size=7}
$sysname $kernel
Hostname $alignr $nodename
Uptime $alignr $uptime
Battery: $alignc ${battery_percent}%${goto 125}${battery_bar}
${font}
CPU ${hr 2}
${font Lucida Grande:size=6}
Freq                         ${freq}MHz
Load                         ${loadavg}
Temp $alignc ${acpitemp}*
CPU0 $alignc ${cpu cpu0}%${goto 125}${cpubar cpu0}
CPU1 $alignc ${cpu cpu1}%${goto 125}${cpubar cpu1}
${font}
NETWORK ${hr 2}
${font Lucida Grande:size=7}
ESSID: ${alignr} ${wireless_essid wlan0}
Lan $alignr ${addr eth0}
Wifi $alignr ${addr wlan0}
${font Lucida Grande:size=7}
LAN ${hr 2}
Down ${downspeed eth0} k/s ${alignr}Up ${upspeed eth0} k/s
${downspeedgraph eth0 25,98} ${alignr}${upspeedgraph eth0 25,98}
Total ${totaldown eth0} ${alignr}Total ${totalup eth0}
WIFI ${hr 2}
Down ${downspeed wlan0} k/s ${alignr}Up ${upspeed wlan0} k/s
${downspeedgraph wlan0 25,98} ${alignr}${upspeedgraph wlan0 25,98}
Total ${totaldown wlan0} ${alignr}Total ${totalup wlan0}
${font}
FILESYSTEM ${hr 2}
${font Lucida Grande:size=6}
Root:  ${fs_free_perc /}%   ${fs_bar 6 /}
Home:  ${fs_free_perc /home}%   ${fs_bar 6 /home}
${font}
MEMORY ${hr 2}
${font Lucida Grande:size=6}
RAM:   $memperc%   ${membar 6}
Swap:  $swapperc%   ${swapbar 6}$
${font}
PROCESSES ${hr 2}
${font Lucida Grande:size=6}
PROCESSES $alignr $processes ($running_processes running)           
NAME             ${goto 110}PID${goto 138}CPU%${goto 175}MEM%
${top name 1}    ${goto 105}${top pid 1}${goto 138}${top cpu 1}${goto 175}${top mem 1}
${top name 2}    ${goto 105}${top pid 2}${goto 138}${top cpu 2}${goto 175}${top mem 2}
${top name 3}    ${goto 105}${top pid 3}${goto 138}${top cpu 3}${goto 175}${top mem 3}
${top name 4}    ${goto 105}${top pid 4}${goto 138}${top cpu 4}${goto 175}${top mem 4}
${top name 5}    ${goto 105}${top pid 5}${goto 138}${top cpu 5}${goto 175}${top mem 5}
${font}
WEB ${hr 2}
${font Lucida Grande:size=7}
${tcp_portmon 32768 61000 rhost 0} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 0}
${tcp_portmon 32768 61000 rhost 1} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 1}
${tcp_portmon 32768 61000 rhost 2} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 2}
${tcp_portmon 32768 61000 rhost 3} ${alignr} ${tcp_portmon 32768 61000 rservice 3}
jednostavno nemam pojma kaj s njim.jel može neko možda pomoći?
ispričavam se kaj neznam detaljno opisati problem
Avatar
domi
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Spol: M
OS: Mint xfc
Lokacija: Kastav-Rijeka

Re: Conky

Post Postao/la domi »

To je i meni radio neko vrijeme pa sam ga "killall conky" u terminal i ponovno u terminal"conky" par puta i sad mi je ok.zašto nemam pojma,
guglao sam ali ništa nisam našao... :)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Lutherus

Re: Conky

Post Postao/la Lutherus »

da to i ja radim ali nepomaže.pokušal ga malo pretumbati i staviti own_window no pa pa ga nije uopće podiglo.
pokušal i neke druge skripte sve isto.a do prije 2 tjedna radil kak spada i sad pošandrcal
Avatar
Hugo
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Spol: M
OS: Linux
Lokacija: Đubrovnik
Kontakt:

Re: Conky

Post Postao/la Hugo »

Kako bih mogao postaviti sliku za pozadinu u conky-ju?

Kako često mijenjam wallpapere, dosta tih wallpapera se ne slaže s bojama conky-ja, pa se ne vide dobro određeni dijelovi conky-ja. Onda moram mijenjati boje conky-ja, ili odabrati wallpaper koji odgovara.

Pa sam mislio napraviti neku pozadinu za conky, naravno veličine kao i conky, i postaviti je u .conkyrc. Bilo bi dobro još, kad bi conky bacao sjenu na desktop, no to je manje bitno. Negdje sam također vidio poluprozirne pozadine na conkyju, no ne mogu ih sad naći.

Kako onda, da ubacim pozadinu u conky?
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Conky

Post Postao/la Suko »

Avatar
maki
Postovi: 42
Pridružen/a: 05 ruj 2010, 12:14
OS: Mint 17.2

Re: Conky

Post Postao/la maki »

Pozdrav svima,posto sam novi ovdje na forumu,vec nekoliko mjeseci koristim linux,i za sad sam zadovoljan,nego da se nadovezem na vec otvoreni post u svezi conky-a,zanima me kako i sta najprije treba napravit,citao sam po forumu,ali mi ne ide za rukom,downloadam conky,preko terminala,i kad ga hocu pokrenuti ne pokazuje mi se na desktopu,posto sam novi,pokusavam savladati instaliranje,configuriranje conky,ali mi ne ko sto rekoh ne ide za rukom,pa ako mi moze netko po tocnom redosljedu napisati kako i sta tocno treba?

Hvala na ulozenom trudu oko objasnjenja!

pozdrav
Avatar
Suko
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.

Re: Conky

Post Postao/la Suko »

Pa nije ti problem.
Instaliraj Conky ali ga nemoj odmah pokrenuti.
Onda nadji na ovoj temi, ili negdje na internetu tekstualnu datoteku s conky postavkama.
Snimi ju u svoj /home/korisnicko-ime folder. Nazovi ju .conkyrc
I pokreni Conky najprije u Terminalu da vidis jel javlja neku gresku. Ako sve valja, trebao bi ti se prikazati Conky na desktopu. Ugasi Terminal (ugasiti ce se i Conky) i kasnije Conky pokreces s Alt+F2 i upisivanjem naredbe conky u prozorcic.
Ako ti Terminal javi gresku, a Conky se ne moxe pokrenuti, pejstaj ovdje gresku da vidimo sto je.
Odgovori