Stranica: 10/28.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 08 tra 2013, 12:58
Postao/la RC Da Kookee
Previse love za taj mob. Realno ne vrijedi vise od 900-1000 kn.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 12 tra 2013, 13:49
Postao/la hrc
Što mislite o ovom (i sličnim kineskim "no-name" mobitelima)?
http://www.hangar18.hr/proizvodi/20058/ ... -dual-core

I još bih pitao, da ne otvaram radi toga posebnu temu, da li pri korištenju launchera (konkretno Zeam Launcher) na HTC-u i dalje u pozadini ide Sense, te je li to onda isplativo obzirom na RAM/procesor?

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 12 tra 2013, 13:55
Postao/la Suko
Ide Sense u pozadini ali ne cijeli. Tako da se definitivno isplati koristiti neki launcher.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 12 tra 2013, 14:05
Postao/la hrc
Super, hvala.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 12 tra 2013, 19:34
Postao/la Suko
Al nije vise Sense toliki bloat. To je nekad bilo.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 12 tra 2013, 19:43
Postao/la hrc
Ja imam Sense 2.1 (Wildfire S) i strašno me ljute svi ti procesi koji rade u pozadini. Našao sam neku skriptu koja to sređuje pa sam uspio dosta toga očistiti, ali zanimalo me čisto i kako to funkcionira, tj. da li launcher radi kao još jedan dodatni program ili preuzme mjesto Sensea.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 12 tra 2013, 20:01
Postao/la iv@n
hrc je napisao/la:Ja imam Sense 2.1 (Wildfire S) i strašno me ljute svi ti procesi koji rade u pozadini. Našao sam neku skriptu koja to sređuje pa sam uspio dosta toga očistiti, ali zanimalo me čisto i kako to funkcionira, tj. da li launcher radi kao još jedan dodatni program ili preuzme mjesto Sensea.
Imao sam taj mobitel, preporučujem ti da ga rootaš, staviš drugi ROM s kernelom koji podržava OC, digneš ga na 768-800MHz i da vidiš kako leti. Naravno, Link2SD složit i prebacit aplikacije na brzu class10 karticu tako da može disat ono malo unutarnje memorije. Još ako staviš ADW launcher (izgleda kao vanilla android, odnosno Nova ili Apex) koji je ekstra brz.

Pisao sam o svemu tome, mislim da ima i poveznica za taj ROM, stvarno je odličan, puno brži, baterija duže traje, nema bloata...

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 12 tra 2013, 22:40
Postao/la hrc
iv@n je napisao/la:
hrc je napisao/la:Ja imam Sense 2.1 (Wildfire S) i strašno me ljute svi ti procesi koji rade u pozadini. Našao sam neku skriptu koja to sređuje pa sam uspio dosta toga očistiti, ali zanimalo me čisto i kako to funkcionira, tj. da li launcher radi kao još jedan dodatni program ili preuzme mjesto Sensea.
Imao sam taj mobitel, preporučujem ti da ga rootaš, staviš drugi ROM s kernelom koji podržava OC, digneš ga na 768-800MHz i da vidiš kako leti. Naravno, Link2SD složit i prebacit aplikacije na brzu class10 karticu tako da može disat ono malo unutarnje memorije. Još ako staviš ADW launcher (izgleda kao vanilla android, odnosno Nova ili Apex) koji je ekstra brz.

Pisao sam o svemu tome, mislim da ima i poveznica za taj ROM, stvarno je odličan, puno brži, baterija duže traje, nema bloata...
Rootao sam ga (iako mi se nekada čini kao da nije rootan). Uspio sam čak izbrisati Facebook i neke aplikacije koje su po defaultu tamo i također sam promijenio defaultnu lokaciju instaliranja aplikacija na MicroSD (najveći minus tog mobitela je valjda ta unutarnja memorija - 150 MB :udri_glavom ). Hvala puno za savijet i članak, pročitat ću svakako! ))

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 12 tra 2013, 22:46
Postao/la hrc
Još bih pitao u vezi tih mobitela s velikim ekranom i barem 1GHz procesorom.. je li za bateriju kritičniji taj procesor ili veličina ekrana? Ako netko ima iskustva da kaže je li baterija od 1800 mAh dovoljna za rad 1 GHz i 4'' a da ga ne trebam svaki dan puniti.

Re: Jeftinjaka/budget Android mobiteli

Postano: 12 tra 2013, 22:51
Postao/la iv@n
Najbitnija stavka je veličina/tip zaslona, a 1GHz i tih 4" je ništa za 1800mAh, bez brige (imam upravo tu kombinaciju ali s baterijom 1650mAh i baterija sasvim dovoljno izdrži.